Відмінності між версіями «Скакодуб Оксана Віталіївна»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: .)
 
Рядок 1: Рядок 1:
 
.
 
.
 +
=<span style="color: lightseagreen; text-decoration;">База практики=
 +
 +
={{
 +
BOX1|IMAGE=[[Image:Mcaticon.png|60px]]|TITLESIZE=13pt|TITLE= <center> Моніторинг впровадження цифрових технологій у закладі освіти/освітній установі </center>|CONTENT=
 +
- Аналіз освітньої політики з питань провадження ІКТ
 +
Матеріально-технічне забезпечення Школа І-ІІІ ступенів №192 Деснянського району міста Києва відповідає ліцензійним умовам (ЗУ "Про освіту" Розділ XII п.3 п.п.6).
 +
Для організації навчально-виховного процесу у школі працюють:
 +
- 7 кабінетів початкової школи,
 +
- 2 кабінети української мови та літератури,
 +
-  кабінет іноземної мови,
 +
-  кабінет математики,
 +
-  2 кабінети інформатики,
 +
- кабінет фізики,
 +
- кабінет хімії та біології,
 +
- кабінет географії,
 +
- 1 спортивний зал,
 +
- бібліотека,
 +
- медичний кабінет,
 +
- кабінет психолога.
 +
Станом на 01.09.2023 р. у школі навчається 295 учня:
 +
у 1-4-х класах – 125 учнів;
 +
у 5-9-х класах - 152 учня;
 +
10 клас  – 18 учнів.
 +
Першим кроком до використання інноваційних та дистанційних технологій навчання у професійній діяльності вчителів школи № 192 м. Києва стало впровадження Інтернету. Педагоги закладу використовують у своїй роботі безліч інформаційних матеріалів на електронних носіях: електронні довідники, енциклопедії, атласи, науково-популярні фільми тощо. ІКТ  успішно використовують під час проведення уроків, різноманітних конкурсів, свят, інших заходів. Це і доступ до бібліотечних матеріалів, і користування різноманітними навчальними програмами, відвідування величезної кількості закладів, які мають власні акаунти в Інтернеті, участь у оффлайнових та онлайнових семінарах, конкурсах, конференціях, міжрегіональних та міжнародних проектах, дистанційне навчання, створення власних презентацій, віртуальні екскурсії музеями і виставковими залами, можливість інтерактивного спілкування з мешканцями будь-якого куточка планети, ефективна обробка та збереження інформації тощо. Різноманітні збори проводяться з використанням мультимедійної техніки. Адміністрація закладу веде документообіг в електронному вигляді. Для ефективного впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в навчальний процес у даній школі: здійснюється підготовка вчителів та учнів для набуття ними практичних навичок роботи в новому інформаційному просторі; регулярно проводяться тренінги, майстер-класи, семінари, навчання по впровадженню ІКТ в освітньому процесі з використанням хмарних технологій, різноманітних сервісів.
 +
 +
Інтерв’ю з керівником закладу
 +
 +
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdyP0MDwMXU82pQujFh8nJySLpqV0UN62-FYi7bkw24VOjVHQ/viewform?usp=sharing
 +
 +
1. Що Ви можете сказати про інформаційне середовище вашого закладу?
 +
ІОС є відображення освітнього простору нашої школи, що є одночасно робочим середовищем учня і вчителя. Воно дозволяє спрямовувати учнів на співпрацю, розвивати такі якості особистості, як організованість, дисциплінованість, уміння планувати свою діяльність.
 +
2. Для чого ІКТ учасникам освітнього процесу?
 +
Наявність у школі сучасного інформаційно-комунікаційного обладнання й доступу до Інтернет дає можливість учням набувати навичок пошуку, збирання інформації, її аналізу й використання для набуття освіти, а вчителі мають можливість ефективно вести пошук потрібних їм матеріалів у світовому просторі.
 +
3.  Як саме використовують ІКТ у вашій школі?
 +
Педагоги закладу використовують у своїй роботі безліч інформаційних матеріалів на електронних носіях: електронні довідники, енциклопедії, атласи, науково-популярні фільми тощо. ІКТ  успішно використовують під час проведення уроків, різноманітних конкурсів, свят, інших заходів. Це і доступ до бібліотечних матеріалів, і користування різноманітними навчальними програмами, відвідування величезної кількості закладів, які мають власні акаунти в Інтернеті, участь у оффлайнових та онлайнових семінарах, конкурсах, конференціях, міжрегіональних та міжнародних проєктах, дистанційне навчання, створення власних презентацій, віртуальні екскурсії музеями і виставковими залами, можливість інтерактивного спілкування з мешканцями будь-якого куточка планети, ефективна обробка та збереження інформації тощо. Різноманітні збори проводяться з використанням мультимедійної техніки. Адміністрація закладу веде документообіг в електронному вигляді.
 +
4. На Вашу думку, педагоги закладу мають достатній рівень ІКТ-компетентності?
 +
Так, мають, а деякі педагоги навіть високий рівень, так як розвитку і використанню ІКТ приділяється велика увага в нашій школі.  Вчителі школи відвідують курси, семінари, тренінги, що присвячені використанню ІКТ.
 +
5. Розкажіть, чи наявні проблеми застосування ІКТ у школі №192 м. Києва?
 +
Серед наявних проблем застосування ІКТ в можна виділити наступні:
 +
• Недостатність часу для підготовки до уроку, на якому використовуються комп'ютери;
 +
• Недостатня комп'ютерна грамотність учнів;
 +
• У робочому графіку вчителів не відведено годин для дослідження можливостей Інтернету;
 +
• Не вистачає комп'ютерного часу на всіх;
 +
• При недостатній мотивації до роботи учні часто відволікаються на ігри, музику, перевірку характеристик ПК і т.п;
 +
• Відсутність достатнього фінансування для закупівлі матеріально-технічного обладнання.
 +
2. ЦК-компетентності вчителів закладу.
 +
Серед вчителів школи №192 м. Києва проведено анкетування на тему «ЦК-компетентність». Опитування  мало на меті виявити готовність  та ставлення вчителів школи №192 м. Києва до організації дистанційного та змішаного навчання, виявити їх думку щодо найбільш ефективних цифрових інструментів. Анкета також була присвячена самооцінюванню респондентів щодо рівня їх компетентності.
 +
 +
Анкета –
 +
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdi-GWpw2ELbHCpY0kjOvG1a4WPdmIPJX7xqq3PRdikzsMT0g/viewform?usp=sharing
 +
 +
Результати анкетування –
 +
Отже, вчителі школи № 192 м. Києва поступово опановують нові цифрові технології для реалізації дистанційного та змішаного навчання. Це підтверджується кількістю респондентів. Попри це, загальна динаміка з підвищення рівня цифрової компетентності вчителів  не є досить інтенсивною. Педагоги не активно  створюють власні цифрові ресурси, не володіють навичками безпечного використання інформації. Основними проблемами у користуванні ІКТ вчителі вважають: неналежний доступ до цифрових пристроїв, брак часу та відсутність мотивації учнів.
 +
3. Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу.
 +
Апаратне забезпечння:
 +
- 3 сервера;
 +
- 2 роутери;
 +
- 49 адаптерів;
 +
- 49 комп’ютерів;
 +
- 10 ноутбуків;
 +
- 16 мультимедійних комплектів;
 +
- 10 мікрофонів;
 +
- 4 камери відеоспостереження.
 +
Програмне забезпечення:
 +
- Microsoft office (Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft PowerPoint, Microsoft Access).
 +
- Windows.
 +
- Антивірусні програми (Avast Free AntiVirus).
 +
- Сервіси Google.
 +
Інформаційне забезпечення: сайт школи, Facebook.
 +
Навчально-наукове забезпечення:
 +
- державні стандарти освіти;
 +
- навчальні плани;
 +
- навчальні програми з усіх навчальних дисциплін;
 +
- підручники та навчальні посібники;
 +
- матеріали поточного та підсумкового контролю;
 +
- методичні матеріали.
 +
Отже, вчителі та інші працівники школи №192 м. Києва залишаються сьогодні ключовими героями у здійсненні навчання та розбудові інформаційно-цифрового середовища школи. Важливим є також  постійне оновлення спектру ресурсів для вчителів, підвищення їх кваліфікації у використанні цифрових засобів навчання.
 +
 +
}}
 +
 +
 +
={{
 +
BOX1|IMAGE=[[Image:Mcaticon.png|60px]]|TITLESIZE=13pt|TITLE= <center> Завдання на вибір </center>|CONTENT=
 +
Оскільки у школі №192 м. Києва відсутній форум школи, то для обміну досвідом та думками я впровадила в діяльність саме цей е-ресурс.
 +
 +
Форум - https://kyivschool192.forumotion.me/
 +
 +
Форум школи №192 м. Києва – це майданчик для батьків, учнів, педагогів, створений з метою обговорення найактуальніших питань навчального закладу, обміну досвіду, підвищення компетентності.
 +
 +
 +
}}
 +
=
 +
 +
Ваш текст
 +
 +
=Завдання 3=
 +
 +
Ваш текст
 +
 +
=Завдання 4=
 +
 +
Ваш текст

Версія за 20:24, 28 жовтня 2023

.

База практики

=
Mcaticon.png
Моніторинг впровадження цифрових технологій у закладі освіти/освітній установі

- Аналіз освітньої політики з питань провадження ІКТ Матеріально-технічне забезпечення Школа І-ІІІ ступенів №192 Деснянського району міста Києва відповідає ліцензійним умовам (ЗУ "Про освіту" Розділ XII п.3 п.п.6). Для організації навчально-виховного процесу у школі працюють: - 7 кабінетів початкової школи, - 2 кабінети української мови та літератури, - кабінет іноземної мови, - кабінет математики, - 2 кабінети інформатики, - кабінет фізики, - кабінет хімії та біології, - кабінет географії, - 1 спортивний зал, - бібліотека, - медичний кабінет, - кабінет психолога. Станом на 01.09.2023 р. у школі навчається 295 учня: у 1-4-х класах – 125 учнів; у 5-9-х класах - 152 учня; 10 клас – 18 учнів. Першим кроком до використання інноваційних та дистанційних технологій навчання у професійній діяльності вчителів школи № 192 м. Києва стало впровадження Інтернету. Педагоги закладу використовують у своїй роботі безліч інформаційних матеріалів на електронних носіях: електронні довідники, енциклопедії, атласи, науково-популярні фільми тощо. ІКТ успішно використовують під час проведення уроків, різноманітних конкурсів, свят, інших заходів. Це і доступ до бібліотечних матеріалів, і користування різноманітними навчальними програмами, відвідування величезної кількості закладів, які мають власні акаунти в Інтернеті, участь у оффлайнових та онлайнових семінарах, конкурсах, конференціях, міжрегіональних та міжнародних проектах, дистанційне навчання, створення власних презентацій, віртуальні екскурсії музеями і виставковими залами, можливість інтерактивного спілкування з мешканцями будь-якого куточка планети, ефективна обробка та збереження інформації тощо. Різноманітні збори проводяться з використанням мультимедійної техніки. Адміністрація закладу веде документообіг в електронному вигляді. Для ефективного впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в навчальний процес у даній школі: здійснюється підготовка вчителів та учнів для набуття ними практичних навичок роботи в новому інформаційному просторі; регулярно проводяться тренінги, майстер-класи, семінари, навчання по впровадженню ІКТ в освітньому процесі з використанням хмарних технологій, різноманітних сервісів.

Інтерв’ю з керівником закладу

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdyP0MDwMXU82pQujFh8nJySLpqV0UN62-FYi7bkw24VOjVHQ/viewform?usp=sharing

1. Що Ви можете сказати про інформаційне середовище вашого закладу? ІОС є відображення освітнього простору нашої школи, що є одночасно робочим середовищем учня і вчителя. Воно дозволяє спрямовувати учнів на співпрацю, розвивати такі якості особистості, як організованість, дисциплінованість, уміння планувати свою діяльність. 2. Для чого ІКТ учасникам освітнього процесу? Наявність у школі сучасного інформаційно-комунікаційного обладнання й доступу до Інтернет дає можливість учням набувати навичок пошуку, збирання інформації, її аналізу й використання для набуття освіти, а вчителі мають можливість ефективно вести пошук потрібних їм матеріалів у світовому просторі. 3. Як саме використовують ІКТ у вашій школі? Педагоги закладу використовують у своїй роботі безліч інформаційних матеріалів на електронних носіях: електронні довідники, енциклопедії, атласи, науково-популярні фільми тощо. ІКТ успішно використовують під час проведення уроків, різноманітних конкурсів, свят, інших заходів. Це і доступ до бібліотечних матеріалів, і користування різноманітними навчальними програмами, відвідування величезної кількості закладів, які мають власні акаунти в Інтернеті, участь у оффлайнових та онлайнових семінарах, конкурсах, конференціях, міжрегіональних та міжнародних проєктах, дистанційне навчання, створення власних презентацій, віртуальні екскурсії музеями і виставковими залами, можливість інтерактивного спілкування з мешканцями будь-якого куточка планети, ефективна обробка та збереження інформації тощо. Різноманітні збори проводяться з використанням мультимедійної техніки. Адміністрація закладу веде документообіг в електронному вигляді. 4. На Вашу думку, педагоги закладу мають достатній рівень ІКТ-компетентності? Так, мають, а деякі педагоги навіть високий рівень, так як розвитку і використанню ІКТ приділяється велика увага в нашій школі. Вчителі школи відвідують курси, семінари, тренінги, що присвячені використанню ІКТ. 5. Розкажіть, чи наявні проблеми застосування ІКТ у школі №192 м. Києва? Серед наявних проблем застосування ІКТ в можна виділити наступні: • Недостатність часу для підготовки до уроку, на якому використовуються комп'ютери; • Недостатня комп'ютерна грамотність учнів; • У робочому графіку вчителів не відведено годин для дослідження можливостей Інтернету; • Не вистачає комп'ютерного часу на всіх; • При недостатній мотивації до роботи учні часто відволікаються на ігри, музику, перевірку характеристик ПК і т.п; • Відсутність достатнього фінансування для закупівлі матеріально-технічного обладнання. 2. ЦК-компетентності вчителів закладу. Серед вчителів школи №192 м. Києва проведено анкетування на тему «ЦК-компетентність». Опитування мало на меті виявити готовність та ставлення вчителів школи №192 м. Києва до організації дистанційного та змішаного навчання, виявити їх думку щодо найбільш ефективних цифрових інструментів. Анкета також була присвячена самооцінюванню респондентів щодо рівня їх компетентності.

Анкета – https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdi-GWpw2ELbHCpY0kjOvG1a4WPdmIPJX7xqq3PRdikzsMT0g/viewform?usp=sharing

Результати анкетування – Отже, вчителі школи № 192 м. Києва поступово опановують нові цифрові технології для реалізації дистанційного та змішаного навчання. Це підтверджується кількістю респондентів. Попри це, загальна динаміка з підвищення рівня цифрової компетентності вчителів не є досить інтенсивною. Педагоги не активно створюють власні цифрові ресурси, не володіють навичками безпечного використання інформації. Основними проблемами у користуванні ІКТ вчителі вважають: неналежний доступ до цифрових пристроїв, брак часу та відсутність мотивації учнів. 3. Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу. Апаратне забезпечння: - 3 сервера; - 2 роутери; - 49 адаптерів; - 49 комп’ютерів; - 10 ноутбуків; - 16 мультимедійних комплектів; - 10 мікрофонів; - 4 камери відеоспостереження. Програмне забезпечення: - Microsoft office (Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft PowerPoint, Microsoft Access). - Windows. - Антивірусні програми (Avast Free AntiVirus). - Сервіси Google. Інформаційне забезпечення: сайт школи, Facebook. Навчально-наукове забезпечення: - державні стандарти освіти; - навчальні плани; - навчальні програми з усіх навчальних дисциплін; - підручники та навчальні посібники; - матеріали поточного та підсумкового контролю; - методичні матеріали.

Отже, вчителі та інші працівники школи №192 м. Києва залишаються сьогодні ключовими героями у здійсненні навчання та розбудові інформаційно-цифрового середовища школи. Важливим є також  постійне оновлення спектру ресурсів для вчителів, підвищення їх кваліфікації у використанні цифрових засобів навчання.


=

Mcaticon.png
Завдання на вибір

Оскільки у школі №192 м. Києва відсутній форум школи, то для обміну досвідом та думками я впровадила в діяльність саме цей е-ресурс.

Форум - https://kyivschool192.forumotion.me/

Форум школи №192 м. Києва – це майданчик для батьків, учнів, педагогів, створений з метою обговорення найактуальніших питань навчального закладу, обміну досвіду, підвищення компетентності.

=

Ваш текст

Завдання 3

Ваш текст

Завдання 4

Ваш текст