Відмінності між версіями «Шоловія»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Ілюстрації)
(Сучасні словники)
Рядок 2: Рядок 2:
 
[[Категорія:Шо]]
 
[[Категорія:Шо]]
 
==Сучасні словники==
 
==Сучасні словники==
В медицині різних країн листя в основному використовують при бронхіті, запаленні зіву та мигдалин, для зміцнення ясен.
+
Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)
Експериментально встановлено, що жирне масло з насіння має хороші бактерицидні властивості, тому його використовують для інгаляцій.
+
1. Багаторічна трав'яниста та напівкущова рослина родини губоцвітих з великими пахучими квітками; деякі види її використовуються в медицині, парфюмерії та кулінарії. — Хто його знає, чи в шавлії купано її [дівчину] змалечку, чи в любистку... (Михайло Коцюбинський, I, 1955, 140); Горілку вона настоювала на шавлії, звіробої та зубрівці... (Степан Чорнобривець, Визволена земля, 1959, 149); Шавлія має запах камфорного лавра і заміняє його в кулінарії, особливо для приготування рибних страв (Колгоспна виробнича енциклопедія, II, 1956, 179).
В народній медицині шавлію використовують для лікування туберкульозу легень, як тонізуючий засіб, при набряках, атеросклерозі, поліартриті, радикуліті, геморої, стоматиті, кровоточивості ясен, бронхіті, ангіні.
+
2. Настій або відвар з листя деяких видів цієї рослини, що використовується як лікарський антисептичний засіб.
  
 
==Ілюстрації==
 
==Ілюстрації==

Версія за 10:44, 17 квітня 2023

Шоловія, -вії, ж. = Шевлія. Вх. Пч. II. 36.

Сучасні словники

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980) 1. Багаторічна трав'яниста та напівкущова рослина родини губоцвітих з великими пахучими квітками; деякі види її використовуються в медицині, парфюмерії та кулінарії. — Хто його знає, чи в шавлії купано її [дівчину] змалечку, чи в любистку... (Михайло Коцюбинський, I, 1955, 140); Горілку вона настоювала на шавлії, звіробої та зубрівці... (Степан Чорнобривець, Визволена земля, 1959, 149); Шавлія має запах камфорного лавра і заміняє його в кулінарії, особливо для приготування рибних страв (Колгоспна виробнича енциклопедія, II, 1956, 179). 2. Настій або відвар з листя деяких видів цієї рослини, що використовується як лікарський антисептичний засіб.

Ілюстрації

|style="width:20%; padding-top:1em;"| Шоловія jpg.jpeg

Медіа

Див. також

Джерела та література

Зовнішні посилання