Відмінності між версіями «Князюк-Деньга Лариса Степанівна»
Рядок 80: | Рядок 80: | ||
Файл:IMG 20221010 161733.jpg | Файл:IMG 20221010 161733.jpg | ||
Файл:IMG 20221010 161755.jpg | Файл:IMG 20221010 161755.jpg | ||
+ | Файл: | ||
+ | Файл: | ||
+ | Файл: | ||
+ | Файл: | ||
+ | Файл:IMG 20221010 161820.jpg | ||
</gallery> | </gallery> | ||
Версія за 17:49, 12 жовтня 2022
Зміст
- 1 Загальні відомості
- 2 Завдання 1
- 2.1 Аналіз освітньої політики з питань впровадження ЦТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками.
- 2.2 ЦК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.
- 2.3 Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)
- 3 Завдання 2
- 4 Завдання 3
- 5 Завдання 4
- 6 Завдання 5
Загальні відомості
Контакти 02218, м. Київ, вул. Райдужна, 51, тел. 221-23-92 02125, м. Київ, вул. Курнатовського, 7а (2 корпус), тел. 542-68-03
E-mail: ckrdi@ukr.net
Сайт http://www.zoloti-dity.edukit.kiev.ua
Директор: Корява Марина Леонідівна
Розклад роботи: понеділок – четвер з 9:00 – 18:00, п'ятниця з 9:00 – 16:45, перерва на обід: 13:00 – 13:45.
Цільовим призначенням Центру є здійснення комплексу реабілітаційних заходів, спрямованих на створення умов для всебічного розвитку дітей та осіб з інвалідністю віком до 35 років, а також дітей віком до двох років, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності. Засвоєння ними знань, умінь, навичок, досягнення і збереження їхньої максимальної незалежності, фізичних, розумових, соціальних, професійних здібностей з метою максимальної реалізації особистого потенціалу.
При Центрі комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю функціонують відділення:
- відділення ранньої реабілітації (абілітації);
- відділення психолого-педагогічної реабілітації ( денне перебування);
- відділення фізичної реабілітації та медичного спостереження;
- відділення трудової реабілітації/працетерапії.
Центр забезпечує проведення (надання) комплексу заходів (послуг) з:
ранньої; педагогічної, психологічної, медичної, фізичної реабілітації; трудової реабілітації/працетерапії, соціальної адаптації; денного догляду; транспортного перевезення та консультування тощо. З дітьми працюють висококваліфіковані фахівці:
- лікарі (педіатр, психотерапевт, терапевт, невролог);
- педагогічні працівники (дефектологи, логопеди, корекційні педагоги, вчителі-реабілітологи, вчителі з ОТМ, музичні керівники, вихователі та вчитель інформатики);
- середній медичний персонал (медичні сестри, медичні сестри з ЛФК, медичні сестри з масажу, медична сестра з фізіотерапії).
- фізичні реабілітологи та інші.
В Центрі організовано триразове харчування для дітей групи денного перебування.
Завдяки надання Центром послуги денного догляду, батьки дітей з інвалідністю, мають можливість працевлаштуватись та працювати, коли їхні діти знаходяться під наглядом фахівців.
Відідлення трудової реабілітації працює в напрямку підвищеної якості соціального обслговсування з впровадженням такої соціальної технології, як працетерапія.
Результатом впровадження працетерапії є залучення з інвалідністю до діяльності з самореалізації та самообслуговування, ініціювання їх соціальної активності без порушення прав людини, впровадження в практику нових форм і методів соціального обслуговування, навчання ремеслу для орієнтації осіб з інвалідністю на працю, вироблення стереотипів поведінки працюючої людини, набуття найпростіших трудових навичок для виконання некваліфікованої роботи, застосування трудової реабілітації як базового елемента адаптації у громаді.
У Центрі проводяться:
- індивідуальні та групові корекційні заняття з спеціалістами;
- заняття для розвитку творчих здібностей та покращення емоційного стану з сенсорної інтеграції, музикотерапії, арт-терапії тощо;
- психологічні консультації та різноманітні тренінги для дітей та їх батьків;
- лікувальна фізкультура, бальнеологічні процедури, пресотерапія, оздоровчий масаж;
- медичне спостереження та консультування лікарями;
- екскурсії, культурно-масові та виховні заходи до традиційних та календарних свят.
Для проведення комплексної реабілітації Центр має різноманітне обладнання: тренажери зокрема, апарат для пресотерапії, модуль активної реабілітації, пристрій «активал», мотомеди, сучасні вертикалізатори та інше), фізіотерапевтичну апаратуру, кульковий басейн, сенсорну кімнату, спортивну залу, кімнату для проведення бальнеологічних процедур та ароматерапії, кімнату віртуальної діяльності оснащену інтерактивною підлогою та сенсорною тач-панеллю, ігрові кімнати.
Завдання 1
Аналіз освітньої політики з питань впровадження ЦТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками.
Сучасну освіту неможливо уявити без використання інформаційних технологій, які впроваджуються в усі сфери педагогічної діяльності: для обробки результатів моніторингу освітнього процесу, зберігання даних про вихованців, оцінки індивідуального розвитку дитини, застосування електронних презентацій, комп'ютерних ігор та інтерактивних завдань в освітніх цілях. Застосування ІКТ поступово веде до зміни змісту, методів, технологій навчання і виховання дітей дошкільного віку, збільшуючи можливості педагогів в використанні об'ємних і анімаційних зображень, здійснивши віртуальні екскурсії віддаленими і віртуальними об'єктами, демонструючи якісні звуки та автентичні аудіозаписи. Ознайомитись з думкою представника адміністрації центру можна за посиланням: інтерв'ю.
Отже ми можемо побачити, що в ЦКРОЇ використовуються та впроваджуються різні види цифрових технологій, що сприяє покращенню освітнього процесу.
ЦК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.
З метою виявлення запитів та готовності до впровадження нових технологій у ЦКРОЇ було підготовлено анкету для вихователів та педагогів: анкету
В опитуванні прийняли участь 13 співробітників. Анкета складалась з дев'яти питань.
Проаналізувавши відповіді [1] ми зробили такі висновки:активно використовувати в освітній роботі цифрові технології готові лише 38,5% опитаних, 61,5% готові частково їх використовувати. Респонденти оцінюють свій рівень цифрової компетентності: 69,2% -достатній, 15,4% -вважають свій рівень низьким або високим. Можливість використовувати мережу Інтернет під час роботи розділилась наступним чином:61,5% -респондентів використовує власний інтернет, 23,1%- використовує мережу закладу, 15,4% -не використовує зовсім.В своїй роботі найбільше використовують комп'ютер, принтер та телевізійну плазму, смарт дошку використовує лише одна людина. В педагогічній діяльності цифрові технології найчастіше використовують для пошуку інформації(13), для дистанційної роботи(11), для комунікації та співпраці(7), проведення дистанційних занять(5). Найчастіше використовують різні дидактичні завдання та вправи 8-постійно використовують, 5-інколи. Рівень матеріально-технічного забезпечення оцінили: 61,5% - середній, 30,8% - високий, 7,7% - низький.Чи заохочує адміністрація закладу до використання ЦТ відповіді розділились:46,2% відповіли так, та 46,2% утримались від відповіді. Більшість співробітників хотіли б підвищити свій рівень цифрової компетентності 69,2%, 30,8% - навчаються за потреби.
Як ми бачимо, колектив активно працює з цифровими технологіями, завдяки чому створюються цікаві заняття, педагоги використовують в своїй роботі різні засоби та сервіси, постійно вдосконалюючи свій рівень цифрової компетентності.
Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)
- Апаратне та програмне забезпечення
Персональні комп’ютери директора та завідувачів представляють собою типові ПК, що складаються із системного блоку та монітора. З периферійного обладнання кожен ПК оснащений клавіатурою та мишкою, що підключені до системного блоку через порти PS/2, приміщення забезпечені принтерами з USB-інтерфейсом. В групах є телевізійні плазми, сенсорна кімната оснащена інтерактивною підлогою та сенсорною тач-панеллю.
- Мережева інфраструктура.
В якості точки доступу до Інтернет використовується роутер виробництва компанії TP-Link. Він забезпечує швидкість передачі даних до 100Мбіт/с. Покриття достатньо для всіх робочих місць. Це дає можливість користувачам спільно використовувати загальнодоступні робочі файли. Фізично роутер розміщено у сервісній кімнаті. Мережа прокладена кабелем характеристик якого цілком достатньо для побудови локальної мережі.
- Програмне забезпечення.
Персональні системи працюють під керівництвом операційної системи Windows 10. Крім того, на ПК встановлено типові пакети продуктів Microsoft Office та Adobe Acrobat для роботи з різного виду (формату) документами. Для роботи в Internet – встановлено браузери Google Chromе.
- Інформаційне та навчально-наукове забезпечення
Інформаційне та навчально-наукове забезпечення визначається переліком функцій, які забезпечують базовий рівень функціонування закладу в цілому та виконання співробітниками ЦКРОЇ своїх безпосередніх обов’язків відповідно до їх Посадових інструкцій.
Сайт ЦКРОЇ: http://www.zoloti-dity.edukit.kiev.ua/
Сторінка у Facebook: https://m.facebook.com/www.ckrdi.kiev.ua
Підсумовуючи, ми можемо зазначити, що структура центру постійно розвивається, колектив та адміністація спрямовує свою роботу на створення сучасного, обладнаного новою технікою освітнього середовища.
Завдання 2
Щоб всі бажаючі могли відслідковувати навчальний процес, який відбувається в ЦКРОЇ, ведеться постійна робота по наповненню сторінки у Facebook. Виконуючи друге завдання, я проводила заняття з дітьми, які ми фіксували за допомогою фотозвітів, які раз на тиждень монтували у відеозвіт, та додавались на сторінку. Надаю фото та посилання на сторінку у Facebook, де можна переглянути відео повністю.
Сторінка у Facebook: [2]
Завдання 3
Після проведенного анкетування, було вирішено провести тренінг-семінар на тему "Організація ефективної електронної співпраці - відеозустріч у Meet"
Переглянути підготовлену презентацію можна за посиланням: презентація.
Завдання 4
Проектування інформаційного освітнього середовища установи
1. Налаштування мережевої інфраструктури закладу.
2.Співпраця педагогів, адміністрації закладу: створення особистих портфоліо, Е-бібліотеки, віртуального методичного кабінету, блогів керівника закладу, створення та зберігання документації закладу в електронному вигляді
3.Оптимізація комунікації між батьками та співробітниками закладу
4.Активне впровадження ЦТ у роботі з дітьми: використання дидактичних ігор на базі ЦТ, дидактичних ігор з елементами ЦТ, відео та аудіозаписів на заняттях, відеозаписів та аудіозаписів для супроводження повсякденних рутин, презентацій, аудіоказок і т.д.
Модернізації цифрової інфраструктури
1. Оновлювати технічну базу закладу (забезпечити кожну групу ноутбуком з доступом до мережі інтернет, багатофункціональним пристроєм, ламінатором).
2. Підтримувати та оновлювати корпоративний сайт установи та сторінку у Facebook.
3. Спонукати педагогів використовувати новітні комп'ютерні технології в навчально-виховній діяльності.
4. Забезпечити навчання педагогічного колективу для підвищення рівня знань по роботі з ЦТ.
5. Заохочувати педагогів створювати цифрові освітні ресурси.
6. Оптимізувати реалізацію державних програм, спрямованих на інформатизацію, комп'ютеризацію та оновлення матеріально- технічної бази
Формування ЦК- компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи
1. Заохочувати брати участь у різноманітних семінарах щодо застосування ЦТ у навчальній практиці.
2. Проводити тренінги, на яких педагоги матимуть змогу практично попрацювати з новими сервісами.
3. Заохочувати відвідування спеціальних курсів з підвищення Ц-компетентності педагогів. Наприклад:
1. Курс “Основи інформаційної безпеки” (http://courses.prometheus.org.ua/courses/KPI/IS101/2014_T1/info)
2. Курс “Медіаграмотність для освітян” (https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:CZ+MEDIA101+2018_T3/about)
3. Курс “Критичне мислення для освітян” (https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:CZ+CTFT101+2017_T3/about)
4. Курс “Цифрові комунікації в глобальному просторі” (https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:Prometheus+ITArts101+2017_T1/about)
5. Курс “Освітні інструменти критичного мислення” (https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:Prometheus+CTFT102+2018_T3/about)
Прослухати вебінари:
1. Нові можливості Google Meet в освітній діяльності» Антоніни Букач, 14.08.2021 https://sites.google.com/view/31052020/14-08-2021 Дуже детально і зрозуміло роз’яснено тренером Антоніною Букач особливості використання Google Meet під час вебінару «Використання Google Meet в освітній діяльності». Також багато корисної інформації зібрано на сайті за посиланням https://cutt.ly/2yLXetI
2. Практичні поради щодо проведення вебінарів в Google Hangouts Meets: https://nubip.edu.ua/node/73837