Відмінності між версіями «Золота лихоманка»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: 300px <big><big><big><big>Час:</big></big></big></big> <br /> 1896-1899 <br /> <big><big><big><big>Місцевіс...)
 
(Сторінка очищена)
 
(не показані 4 проміжні версії цього учасника)
Рядок 1: Рядок 1:
[[Файл:Клондайк1.jpg|right|300px]]
 
  
<big><big><big><big>Час:</big></big></big></big>
 
<br />
 
1896-1899
 
<br />
 
<big><big><big><big>Місцевість:</big></big></big></big>
 
<br />
 
Регіон Юкон, Клондайський регіон
 
 
== <big>Клондайська золота лихоманка</big> ==
 
 
 
<br />
 
Золото було виявлено в річці Клондайк в 1896 році. Деталі щодо того, хто першим знайшов золото досі невідомі  . Що не викликає сумнівів, так це те, що це сприяло справжній боротьбі за золото, коли понад 100 000 чоловіків і жінок прокопували шлях у заморожену глибинку з надією зробити себе багатими та щасливими.
 
<br />
 
 
== Перша версія  ==
 
 
<br />
 
За однією з версій легенди Скукум Джим, індіанець-тагіш, вперше знайшов золото на Затоці Кроку, притоці Клондайку, 16 серпня 1896 року.
 
Скукум Джим, його племінник Доусон Чарлі, їх сестра Кейт Кармак вирушили на пошуки золота та їжі. Як свідчить одна з версій історії, Джим убив лося і зупинився біля струмка, щоб попити води. Там він побачив у воді маленькі шматки золота. Він повернувся до своїх, щоб порізати лося, а потім сказав своїм родичам про те, що побачив у воді. Після довгих емоцій радості та неперевершуваного здивування  вони вирішили розслідувати далі. Його шваґер наполягав на тому, що корінний індіанець не зможе подати до уряду заяву про відкриття, і використав цей аргумент, щоб взяти для себе найбільшу долю.
 
 
[[Файл:Клондайк7.jpg|right|300px]]
 
 
<br />
 
Повідомлення про відкриття поширилося на місцях, як пожежа. Було сказано, що ці струмки були найбагатшими у світі, і протягом двох тижнів були заявлені претензії до струмка і поруч із притоками. До Різдва багато шукачів покинули долину Юкон на користь Клондайку. Незважаючи на те, що настання зими сповільнило пориви шукачів до ранньої весни човни з таких місць, як Сан-Франциско та Сіетл, були наповнені надійними дослідниками.
 
 
[[Файл:Клондайк3.jpg|left|300px]]
 
 
== Друга версія == 
 
 
Також присутня версія, що першими, хто знайшли золото були: Джордж та Кейт Кармак. Знахідка забезпечила їх матеріальний стан, наштовхнула їх до шаленого шаленства і дала змогу потрапити  у Канадський гірничий зал слави «Золота лихоманка», яку вони розпочали, а також принесла 20 мільйонів унцій гравію Юкон.
 
 
==== Піонерка Юкону ====
 
 
Методи видобутку золота змінювалися протягом десятиліть - від сковорідок до механізованих земснарядів та сучасних шахт. Історичні недогляди також були виправлені. На початку цього року Кейт Кармак потрапила до шахти слави шахт, приєднавшись до інших трьох першовідкривачів Роберта Хендерсона. Джордж і Кейт кілька років працювали над своїми претензіями в «Ребіт-Крік», перейменованому в «Бонанза-Крік». Перед тим як переїхати до Каліфорнії, де Джордж згодом кинув її. Піонерка Юкону повернулася в землю, де вона знайшла свій  матеріальний статок і померла в 1920 р. Її спадщина живе донині. Так само як і привабливість золота, через 123 роки після його першого відкриття.
 
 
[[Файл:Клондайк4.jpg|центр|500px]]
 
 
== Ажіотаж ==
 
 
<br />
 
До липня, з прибуттям човнів "Ексельсіор" у Сан-Франциско та "Портленд" у Сіетлі, навантажених 3 тоннами золота та шукачів, наповнених казками про Клондайк, пора золотої лихоманки досягла нової точки кипіння.
 
 
<br />
 
Розшукувачі вирушили до таких міст, як Скагуей та Дая, щоб запастися провізією. У багатьох є зображення старателя, який намагається зробити це в дикій природі за допомогою рюкзака, намету та кирки. Для того, щоб переправитись до Канади на золоті поля, Королівська канадська конна поліція вимагала, щоб кожна людина мала достатньо їжі, яка прослужить їй як мінімум один рік.
 
 
[[Файл:Клондайк5.png|left|350px]]
 
 
<br />
 
 
Перевезення цієї тонни їжі через крутий гірський перевал було зрадницьким і часто смертельним дійством. Тим, кому пощастило пробратися до Доусон-Сіті - входу до золотих полів - все одно довелося вчасно побудувати власні човни та баржі, щоб переправити свої речі через річку на початку весняної відлиги.
 
 
== Вплив лихоманки ==
 
 
Якщо майже 29 мільйонів доларів (цифра не скоригована) які є ціною за все видобуте золото , вилученого протягом  1897–1899 років, розподілити порівну між усіма, хто брав участь у золотому лихоманці, сума не встигла б значно обігнати загальної суми, яку вони інвестували, за час і гроші, щоб дістатися до Клондайку. Однак континентальна економіка, яка потрапила в депресію і страждала від безробіття, отримала користь від витрат під час золотої лихоманки.
 
 
<br />
 
Золота лихоманка Клондайк призвела до швидкого прогресу в розвитку території Юкон, яка була офіційно сформована парламентом 13 червня 1898 р. Золота лихоманка залишила інфраструктуру постачання, підтримки та управління, що призвело до подальшого розвитку території. Якби не відкриття золота, розвиток цього регіону був би повільним і поступовим процесом
 
[[Файл:Клондайк6.png|left|250px]]
 
[[Файл:Клондайк2.jpg|right|250px]]
 
 
Золота лихоманка принесла величезні потрясіння та позбавлення прав людей для корінного населення регіону. Народ хань з долини Юкон був відтіснений і маргіналізований. Лише століття пізніше, в результаті врегулювання позовів про землю, Трондек Гвечин знайшов.
 
 
Найбільш тривала спадщина золотої лихоманки Клондайк - це враження, яке вона залишила в суспільній свідомості. Це був спільний досвід, з яким усі учасники стикалися, багаті чи бідні, у відносно подібних умовах, і який залишив свій слід незабутньо в їх спогадах. Такі слова, як Клондайк та Чилкоут, викликають образи золота, пригод, викликів та Півночі. Є бар із морозивом Klondike та автомобіль Chilkoot. Міста, вулиці та школи також названі іменем Клондайка. Пригоди золотої лихоманки також були зафіксовані в популярній літературі в працях таких людей, як Джек Лондон, Роберт Сервіс і П'єр Бертон. Їх написання, а також написання сотень інших, забезпечили, що про золоту лихоманку Клондайк не забудуть незабаром.
 
 
Золота лихоманка Клондайк сповільнилася до кінця 1898 року, коли донеслися відомості, що золота залишається мало. Незліченні шахтарі вже залишили територію Юкон без грошей, залишаючи золотодобувні міста, такі як Доусон і Скагвей, стрімко занепадаючими.
 
 
[[Файл:Клондайк8.jpg|центр|500px]]
 
 
Золота лихоманка Клондайк закінчилася в 1899 р. відкриттям золота в Номе, штат Аляска. Знахідка знову збудила мрії багатьох пригнічених шахтарів, які швидко забули труднощі, які вони щойно пережили, і не могли дочекатися відправлення в нову пригоду.
 
 
==Ресурси==
 
1. History of the Klondike Gold Rush - Electronic resource, access mode [  https://www.mining.com/web/history-of-the-klondike-gold-rush/]
 
 
2. Klondike Gold Rush
 
Facts, information and articles about the Klondike Gold Rush, an event of Westward Expansion from the Wild West - Electronic resource, access mode [  https://www.rmg.co.uk/stories/topics/christopher-columbus]
 
 
3. The Canadian encyclopedia - Klondike Gold Rush - Electronic resource, access mode [  https://www.thecanadianencyclopedia.ca/en/article/klondike-gold-rush]
 
 
4. History  - Klondike Gold Rush - Electronic resource, access mode [  https://www.biography.com/explorer/christopher-columbus]
 
 
5. Feature Klondike Gold Rush Find out more about the Klondike Gold Rush. - Electronic resource, access mode [ https://www.pbs.org/opb/historydetectives/feature/klondike-gold-rush/]
 
 
==Додаткові ресурси==
 
 
6. Britannica - Electronic resource, access mode [  https://www.britannica.com/event/Klondike-gold-rush]
 
 
7. Smithsonian Magazine - Gold Rush - Electronic resource, access mode [  https://www.smithsonianmag.com/history/gold-fever-deadly-cold-and-amazing-true-adventures-jack-london-wild-180973316/]
 
 
8. Alaska's Hope-Sunrise Mining District - Electronic resource, access mode [  https://www.icmj.com/magazine/article/alaskas-hope-sunrise-mining-district-901/]
 
 
==Підготували==
 
Соколова Анастасія Русланівна та Федюк Владислава Юріївна (Київський університет імені Бориса Грінченка)
 

Поточна версія на 13:19, 10 червня 2021