Відмінності між версіями ««Короніальне». Повчитися б нам в австралійців»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: =='''''«Короніальне». Повчитися б нам в австралійців'''''== === Керівник практики від Універси...)
 
 
Рядок 3: Рядок 3:
 
Богдана Миколаївна Бадрак
 
Богдана Миколаївна Бадрак
  
=== Керівник бази практики ===
+
=== Керівник від бази практики ===
 
Ясиновський Валерій Кирилович
 
Ясиновський Валерій Кирилович
  

Поточна версія на 09:31, 24 листопада 2020

«Короніальне». Повчитися б нам в австралійців

Керівник практики від Університету

Богдана Миколаївна Бадрак

Керівник від бази практики

Ясиновський Валерій Кирилович


Місце публікації: http://grinchenko-inform.kubg.edu.ua/koronialne-povchytysya-b-nam-v-avstralijtsiv/#.X7KP-8j7RPZ


Жовтень 28, 2020 Богдан СМОЛЯР, студент V курсу Інституту журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка

Майже рік, місяць за місяцем, день за днем, «той що має корону» потроху руйнує світову економіку, потугу держав, зачиняє людей по домівках та забирає із собою переможених. Попри жорсткі і не зовсім жорсткі карантини та самоізоляції, статистика страхає: лише за 23 жовтня у світі зафіксували 445 419 нових випадків зараження на COVID-19. Від початку пандемії це найбільший добовий показник ураження коронавірусом.

Що ж не так? Невже карантинні заходи не допомагають? Можливо, проблема у їхній якості? Або ж у непереможній силі вірусу? У кожного свої думки, свої відповіді, та одне відомо точно: карантину дотримуються не те що не всі люди, не всі країни! Наприклад, у Німеччині працюють кінотеатри, виставки, звичайно ж, усі магазини; можна гуляти містом, відпочивати, приїздити з інших країн (з тих, котрі Німеччина не внесла до «червоного списку»). В Україні все куди краще (чи все-таки гірше): працює метрополітен та громадський транспорт, кафе, ресторани, театри та кінотеатри, проводяться різноманітні заходи з велелюддям. Саме тому не варто дивуватись стрімкому зростанню щоденної статистики нових захворювань на COVID-19. Зате у нас вибори, ще й усеукраїнське опитування! Ось вона, справжня «турбота» влади про рідних громадян.

Прочитав про те, як борються з пандемією в Австралії. Там зафіксовано близько 28000 хворих. На 30 мільйонів населення. І поки у країнах Європи відчиняють кінотеатри, на далекому материкові громадянам лише нещодавно (!) дозволили відвідувати родичів, а працюють лише аптеки та магазини продовольчих і промислових товарів. У серпні цього року 28-річну австралійку відправили на півроку (!) до в’язниці за порушення правил карантину. У штат Західна Австралія дозволяється заїжджати тільки після отримання попереднього дозволу. Південна Австралія приймає прибульців лише після карантину. Виняток зроблено для жителів Квінсленда, Західної Австралії, Тасманії – їм не потрібно відбувати карантин. А жителям штату Вікторія, де найбільший спалах коронавірусу, взагалі заборонено в’їзд. Послаблення для них запровадили хіба що в Новому Південному Уельсі: там приїжджі з Вікторії мусять відбути 14 днів карантину в готелях.

І все ж навіть із такими жорсткими карантинними обмеженнями Австралія має свою статистику хворих на COVID і навіть його жертв. Проте це непорівнянні цифри на тлі наших: лише хворих понад 300 тисяч. Та й у цю «цифір» важко віриться, якщо зважити на те, як у нас спроквола тестують населення і які ці тести недоступні простим смертним.