Відмінності між версіями «Рант»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: '''Рант, -ту, '''''м. ''Рантъ. ''Чоботи під рант. ''Вас. 162. ''Чоботи пошиті до ранту. ''Прил. у. [[Кате...)
 
 
(не показані 11 проміжних версій 4 учасників)
Рядок 1: Рядок 1:
'''Рант, -ту, '''''м. ''Рантъ. ''Чоботи під рант. ''Вас. 162. ''Чоботи пошиті до ранту. ''Прил. у.  
+
'''Рант, -ту, '''''м. ''Рантъ. 1)''Чоботи під рант. ''Вас. 162. ''Чоботи пошиті до ранту. ''Прил. у. 2)Вузенька смужка шкіри, яка пришивається, з'єднуючи верх взуття з підошвою. Ні до чобота закаблук, ні до черевика рант (Українські народні прислів'я та приказки, 1955, 232); Хлопці винесли чоботи. Нові, з дрібним рантом (Василь Кучер, Трудна любов, 1960, 264).
 
[[Категорія:Ра]]
 
[[Категорія:Ра]]
 +
 +
==Сучасні словники==
 +
РАНТ, а, ч. Вузенька смужка шкіри, яка пришивається, з’єднуючи верх взуття з підошвою. Ні до чобота закаблук, ні до черевика рант (Укр.. присл.., 1955, 232); Хлопці винесли чоботи. Нові, з дрібним рантом (Кучер, Трудна любов, 1960, 264).Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980. — Т. 7. — С. 451
 +
Рант, ту, м. Рантъ. Чоботи під рант. Вас. 162. Чоботи пошиті до ранту. Прил. у.
 +
"Балабуха знов витяг з кишені хустку, нащось знов втер носа, тричі кашлянув і почав тихою ходою ходити по світлиці од кутка до кутка, поглядаючи то на двері в кімнату, то на свої широкі, на корках, чоботи, пошиті "в рант", як тоді казали"
 +
 +
'''Називний''' рант ранти
 +
 +
'''Родовий''' ранта рантів
 +
 +
'''Давальний''' рантові, ранту рантам
 +
 +
'''Знахідний''' рант ранти
 +
 +
'''Орудний''' рантом рантами
 +
 +
'''Місцевий''' на/у ранті на/у рантах
 +
 +
'''Кличний''' ранте ранти
 +
 +
 +
==Ілюстрації==
 +
{| style="width:100%; margin-top:2em; vertical-align:top; border-top:5px #66CDAA solid; border-bottom:5px #66CDAA solid; text-align:center"
 +
|- valign="top"
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:rant1.jpg|x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:rant2.jpg|x140px]]
 +
|}
 +
==Медіа==
 +
{{#ev:youtube|mJbidStKgig}}
 +
 +
==Див. також==
 +
https://ru.wikipedia.org/wiki/Рант
 +
 +
<a href="http://hrinchenko.com//slovar/znachenie-slova/50504-rant.html" title="РАНТ. Словник української мови Б.Грінченка.">РАНТ. Словник української мови Б.Грінченка.</a>
 +
==Джерела та література==
 +
 +
==Зовнішні посилання==
 +
 +
[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/Факультет здоров’я, фізичного виховання і спорту]]
 +
[[Категорія:Слова 2017 року]]

Поточна версія на 21:20, 29 жовтня 2020

Рант, -ту, м. Рантъ. 1)Чоботи під рант. Вас. 162. Чоботи пошиті до ранту. Прил. у. 2)Вузенька смужка шкіри, яка пришивається, з'єднуючи верх взуття з підошвою. Ні до чобота закаблук, ні до черевика рант (Українські народні прислів'я та приказки, 1955, 232); Хлопці винесли чоботи. Нові, з дрібним рантом (Василь Кучер, Трудна любов, 1960, 264).

Сучасні словники

РАНТ, а, ч. Вузенька смужка шкіри, яка пришивається, з’єднуючи верх взуття з підошвою. Ні до чобота закаблук, ні до черевика рант (Укр.. присл.., 1955, 232); Хлопці винесли чоботи. Нові, з дрібним рантом (Кучер, Трудна любов, 1960, 264).Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980. — Т. 7. — С. 451 Рант, ту, м. Рантъ. Чоботи під рант. Вас. 162. Чоботи пошиті до ранту. Прил. у. "Балабуха знов витяг з кишені хустку, нащось знов втер носа, тричі кашлянув і почав тихою ходою ходити по світлиці од кутка до кутка, поглядаючи то на двері в кімнату, то на свої широкі, на корках, чоботи, пошиті "в рант", як тоді казали"

Називний рант ранти

Родовий ранта рантів

Давальний рантові, ранту рантам

Знахідний рант ранти

Орудний рантом рантами

Місцевий на/у ранті на/у рантах

Кличний ранте ранти


Ілюстрації

Rant1.jpg Rant2.jpg

Медіа

Див. також

https://ru.wikipedia.org/wiki/Рант

<a href="http://hrinchenko.com//slovar/znachenie-slova/50504-rant.html" title="РАНТ. Словник української мови Б.Грінченка.">РАНТ. Словник української мови Б.Грінченка.</a>

Джерела та література

Зовнішні посилання