Відмінності між версіями «Литвиненко Марина Олександрівна»
Рядок 87: | Рядок 87: | ||
* методичні матеріали. | * методичні матеріали. | ||
Особливу увагу приділяють вивченню англійської мови, фізичної культури,математики та інформатики. | Особливу увагу приділяють вивченню англійської мови, фізичної культури,математики та інформатики. | ||
− | + | == Завдання на вибір == | |
− | + | === Електронний навчальний курс для підвищення цифрової компетентності співробітників установи === | |
<br /> Кожен чудовий вчитель та кожен чудовий навчальний заклад постійно працює над покращенням умов для навчання. | <br /> Кожен чудовий вчитель та кожен чудовий навчальний заклад постійно працює над покращенням умов для навчання. | ||
<br /> Ми сподіваємось, що наші учні будуть навчатись протягом життя, тож і ми як вчителі маємо постійно вчитись та самовдосконалюватись. Цей курс Массачусетського технологічного інституту створено для освітніх лідерів (від вчителів до директорів шкіл), які хочуть впроваджувати інновації у своїх навчальних закладах. | <br /> Ми сподіваємось, що наші учні будуть навчатись протягом життя, тож і ми як вчителі маємо постійно вчитись та самовдосконалюватись. Цей курс Массачусетського технологічного інституту створено для освітніх лідерів (від вчителів до директорів шкіл), які хочуть впроваджувати інновації у своїх навчальних закладах. |
Версія за 14:13, 12 жовтня 2020
Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика
Зміст
- 1 База практики
- 2 Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі
- 2.1 Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником освітнього закладу та його заступниками.
- 2.2 ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування
- 2.3 Аналіз ІТ інфраструктури освітнього закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)
- 3 Завдання на вибір
- 4 Семінар(тренінг)
- 5 Методичні рекомендації
- 6 Презентація результатів практики на Вікі-порталі
База практики
НВК "Домінанта"
Навчально-виховний комплекс “Домінанта” — це дошкільний навчальний заклад – спеціалізована школа І ст. – суспільно-гуманітарна гімназія – спеціалізована школа №204 з поглибленим вивченням фізичної культури.
Наша адреса:
Україна, 02192, Київ-192, вул. Юності, 3
Директор: Уфімцева Світлана Василівна
Тел. (044)543-22-29
E-mail: nvkdominanta@ukr.net
Сайт: http://nvkdominanta.kiev.ua/
Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі
Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником освітнього закладу та його заступниками.
Інтерв'ю з заступником директора початкової школи Острожинською Ларисою Сергіївною
Посилання: інтерв'ю
Інтерв`ю з заступником директора школи дало змогу зробити наступні висновки:
- Застосування сучасних інформаційних технологій у навчанні - одна з найбільш важливих і стійких тенденцій розвитку світового освітнього процесу.
- У школі комп'ютерна техніка й інші засоби інформаційних технологій досить часто використовуються при вивченні більшості навчальних предметів.
- ІКТ дозволяють інтенсифікувати освітній процес, збільшити швидкість сприйняття, розуміння та глибину засвоєння величезних масивів знань.
- У школі активно ведеться робота з впровадження та використання ІКТ в освітньому процесі.
- Школа наполегливо працює над вирішенням проблеми забезпечення класів необхідною технікою та обладнанням для успішного використання ІКТ в процесі навчання
ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування
Моніторинг вчителів з приводу використання ІКТ у вигляді анкетування.
Анкета
Результати анкетування
Висновки
Використання ІКТ надає широкі можливості для суттєвого підвищення якості навчального процесу, підвищує як рівень засвоєння знань, так і інтерес до навчання в цілому. Уроки із застосування ІКТ набувають іншого характеру та стилю, потребують нових методичних підходів. Педагоги із заохоченням використовують ІКТ на уроках. З впевненістю можна стверджувати, що ІКТ на уроках створює умови для розвитку вмінь та навичок, необхідних для життя, тобто формують ключові компетентності учнів.
Проаналізувавши результати опитування, ми дійшли висновку, що педагогічні працівники, які брали участь в опитуванні готові впроваджувати ІКТ в освітній процес. Більшість із них давно використовують сучасні інформаційні технології в своїй професійній діяльності і прагнуть удосконалювати і поглиблювати свої знання, вміння і навички і надалі.
Аналіз ІТ інфраструктури освітнього закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)
Апаратне та програмне забезпечення
Персональні системи та периферійне обладнання. Персональні комп’ютери директора, заучів, завгоспа, вчителів. Представляють собою типові ПК, що складаються із системного блоку та монітора. З периферійного обладнання кожен ПК оснащений клавіатурою та мишкою, що підключені до системного блоку через порти PS/2., та принтерами з USB-інтерфейсом. Крім того, комп’ютери заучів та директора оснащені сканерами та мультимедійними колонками, так як ці пристрої їм необхідні у повсякденній діяльності (а саме – підготовку методичних матеріалів, ознайомлення з методичними розробками, матріалами, у т.ч. і аудіо-візуальними, знайденими у мережі Інтернет та ін.). Для періодичного копіювання та збереження документів використовується портативний зовнішній жорсткий диск Western Digital, який зберігається у директора.
Мережева інфраструктура.
В якості точки доступу до Інтернет використовується роутер виробництва компанії TP-Link. Він забезпечує швидкість передачі даних до 100Мбіт/с. Крім того, він забезпечує включення всіх робочих місць. Це дає можливість користувачам цих ПК, наприклад, спільного використання загальнодоступних робочих файлів. Фізично роутер розміщено у кабінеті директора. Мережа прокладена кабелем типу «вита пара» UTP категорії 5, характеристик якого цілком достатньо для побудови локальної мережі такого обсягу.
Програмне забезпечення.
Персональні системи працюють під керівництвом операційної системи Windows 7. Крім того, на ПК встановлено типові пакети продуктів Microsoft Office та Adobe Acrobat для роботи з різного виду (формату) документами. Для роботи в Internet – встановлено браузери Google Chromе, для електронного листування використовується программа Microsoft Outlook.
Інформаційне та навчально-наукове забезпечення
Інформаційне та навчально-наукове забезпечення визначається переліком функцій, які забезпечують базовий рівень функціонування установи в цілому та виконання співробітниками школи своїх безпосередніх обов’язків відповідно до їх
Посадових інструкцій. До таких функцій відносяться:
Створення та ведення організаційно-розпорядницької документації;
Підготовка матеріалів методичного характеру
Розробка дидактичних матеріалів для роботи з дітьми
Облік матеріальних цінностей
Забезпечення комунікації та документообігу між посадовими особами в межах їх посадових інструкцій
Комунікація з зовнішнім світом шляхом листування email чи використовуючи інші канали (месенджери, соціальні мережі та ін.
Апаратне забезпечення:
- 20 ноутбуків
- 12 комп'ютерів
- 3 роутера
- 18 камер відеоспостереження
- 5 принтерів
- 6 смарт-дошок
- 8 проекторів
- 4 телевізора
Програмне забезпечення:
- Microsoft office
- Windows
- Сходинки до інформатики
- Антивірусна програма
- Текстові редактори
- Графічні редактори
- Браузери
- програми для швидкості набору
- навчальні програми для молодших школярів
Інформаційне забезпечення:
Офіційний сайт школи: http://nvkdominanta.kiev.ua/
Сторінка Fasebook: https://www.facebook.com/dominanta.kiev
Навчально-наукове забезпечення:
- державні стандарти освіти;
- навчальні плани;
- навчальні програми з усіх навчальних дисциплін;
- підручники та навчальні посібники;
- матеріали поточного та підсумкового контролю;
- методичні матеріали.
Особливу увагу приділяють вивченню англійської мови, фізичної культури,математики та інформатики.
Завдання на вибір
Електронний навчальний курс для підвищення цифрової компетентності співробітників установи
Кожен чудовий вчитель та кожен чудовий навчальний заклад постійно працює над покращенням умов для навчання.
Ми сподіваємось, що наші учні будуть навчатись протягом життя, тож і ми як вчителі маємо постійно вчитись та самовдосконалюватись. Цей курс Массачусетського технологічного інституту створено для освітніх лідерів (від вчителів до директорів шкіл), які хочуть впроваджувати інновації у своїх навчальних закладах.
В рамках цього курсу педагогічний колектив пройдете крізь навчання, експериментування та самоаналіз, які допоможуть вам набути впевненості і навичок, необхідних щоб очолити вдосконалення освітнього процесу у навчальному закладі. За допомогою практичних вправ ви разом із колегами створите спільне бачення якісно нового рівня роботи вашої організації, зробите перші кроки для реалізації цього бачення і навчитеся вимірювати прогрес на вашому шляху. Особливу увагу буде приділено розвитку потенціалу школи із акцентом на співпрацю та побудову партнерських відносин із зацікавленими людьми на всіх рівнях. Цей курс засновано на досвіді роботи Джастіна Рейча (Teaching Systems Lab, Массачусетський технологічний інститут) та Пітера Сенджа (Школа управління Слоуна, Массачусетський технологічний інститут).
Наприкінці цього курсу ви розпочнете впровадження ініціативи з покращення навчального процесу у вашому навчальному закладі та навчитесь краще розуміти себе як лідера та агента змін. Ви познайомитесь та налагодите зв’язки із колегами-освітянами, які також займаються цією важливою роботою.
Цей курс створений за фінансової підтримки Microsoft в рамках програми Microsoft K-12 Education Leadership, заснованої для того, щоб надати можливості для розвитку шкільним лідерам в усьому світі.
Оригінал курсу доступний на платформі edX.
Семінар(тренінг)
я провела тренінг для вчителів початкової школи на тему “Онлайн освіта для вчителів”,
переглянути його можна тут
презентацію тут
фото звіт
Методичні рекомендації
Проектування ІОС освітньої установи.
Основні завдання діяльності:
- розробка, апробація та впровадження сучасних інформаційно-комунікаційних та комунікативних технологій у навчально-виховному процесі та в управлінській діяльності школи;
- забезпечення застосування інформаційних технологій в навчально-виховному процесі та управлінській діяльності закладу освіти;
- створення єдиного інформаційного простору закладу освіти з подальшою інтеграцією його в систему відкритої освіти;
- розробка технологій застосування окремих складових інформатизації управління загальноосвітнім навчальним закладом та механізму створення і користування базами даних;
- забезпечення мультимедійного супроводу навчальних занять на основі використання ресурсів шкільного інформаційно-бібліотечного центру (відео-, медіатека, мережа Інтернет);
- впровадження у навчально-виховний процес новітніх інформаційних технологій навчання;
- введення в практику роботи вчителів методу проектів, як однієї з компетентнісно зорієнтованих технологій навчання та виховання учнів;
- впровадження заходів у навчальній та виховній діяльності, спрямованих на розвиток письмової та усної комунікації, навичок роботи в групі, самопрезентації, ораторського мистецтва учнів;
- запровадження в навчально-виховний процес здоров’язберігаючих технологій, створення безпечних умов навчання та виховання дітей;
- створення шкільного середовища, що сприятиме прагненню учнів до самопізнання, самоаналізу, саморозвитку.
Модернізація ІТ-інфраструктури передбачає:
- Накопичення, апробація та використання програмного забезпечення, технічних засобів, інформаційно-методичних матеріалів, які сприяють впровадженню комп’ютерних технологій;
- Накопичення інформаційно-методичних матеріалів, апробація методик, які сприяють розвитку комунікативних компетенцій;
- Підтримка діючого прикладного програмного забезпечення і функціонування локальної комп’ютерної мережі у навчальному закладі;
- Проведення практичних занять для педагогічних працівників школи щодо оволодіння навичками роботи з персональним комп’ютером та роботи в мережі Інтернет;
- Проведення серії курсів та семінарів-практикумів для всіх категорій учасників навчально-виховного процесу з використання комп’ютерної техніки та інформаційних технологій, розвитку комунікаційних здібностей;
- Розробка засобів діагностики (таблиць, графіків, діаграм щодо розвитку освіти в школі тощо);
- Формування баз даних учнів;
- Створення бази даних бібліотечного фонду школи;
- Відслідковування результатів атестації педпрацівників;
- Залучення учасників навчально-виховного процесу до участі в Інтернет-конференціях;
- Залучення учасників навчально-виховного процесу до участі у міжрегіональних та міжнародних інтернет-проектах.
- Електронне навчання. Інструменти для творчості і технології для співпраці, що надає змогу учням, творити і надихати одне одного, а також співпрацювати під час навчання в межах навчального закладу, держави чи всього світу.
- Керування дослідженнями. Хмарна платформа для спільних досліджень із широким спектром інструментів для аналізу, розробки та створення матеріалів. Надання групам ефективних засобів для співпраці, дослідження, аналізу, розробки та створення матеріалів.
- Ефективність навчальних закладів. Загальний аналіз діяльності навчального закладу, рішення для контролю звітності і створення звітів. Спрощення звітності й керування планами на майбутнє завдяки миттєвому доступу до інформації і докладному огляду джерел даних.
- Операційна ефективність. Програмний комплекс серверів і інструментів, які забезпечують світовий рівень керування ІТ-інфраструктурою, захисту даних і безпеки мережі. Ефективне керування ІТ-інфраструктурою і її захист з одночасним зменшенням непрямих витрат на інформаційні технології.
Формування ІК- компетентності співробітників, вчителів школи
Вчитель має опанувати такі компоненти:'
- Світоглядний компонент (Розуміння ролі ІКТ в освіті)
- Технологічний компонент (Навчальна програма й оцінювання, та інформаційно-комунікаційні технології)
- Організаційно-методичний компонент (Педагогіка, організація та керування)
- Самоосвітній компонент (Підвищення кваліфікації вчителя)