Відмінності між версіями «Мазурок Оксана Володимирівна»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: Виробнича практика (зі спеціалізації) студентів VІ курсу)
 
Рядок 1: Рядок 1:
Виробнича практика (зі спеціалізації) студентів VІ курсу
+
Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Мазурок Оксани Володимирівни, Дом 3-19-1.4з, VІ курсу Педагогічного інституту заочної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності «Дошкільна освіта».
 +
 
 +
 
 +
Виробничу практику було пройдено в ЗДО №746.
 +
 
 +
'''Завдання 1'''
 +
 
 +
Сучасний період розвитку суспільства характеризується сильним впливом на нього інформаційно - комунікаційних технологій (ІКТ), які проникають в усі сфери людської діяльності, забезпечують поширення інформаційних потоків у суспільстві і утворюють глобальний інформаційний простір. Невід'ємною і важливою частиною цих процесів є комп'ютеризація освіти. Зараз в Україні йде становлення нової системи освіти, орієнтованої на входження у світовий інформаційно-освітній простір. Цей процес супроводжується істотними змінами в педагогічній теорії і практиці навчально-виховного процесу, пов'язаними із внесенням коректив у зміст технологій навчання. Комп'ютерні технології покликані стати невід'ємною частиною цілісного освітнього процесу, значно підвищувати його ефективність. Тому рівень комп'ютеризації разом з кадровим і методичним забезпеченням навчального процесу є вирішальним показником оцінювання дієздатності не тільки сучасної школи, а й дошкільного закладу. Інформаційне середовище – засіб ефективної взаємодії учасників освітнього процесу: дітей, педагогів, батьків.
 +
 
 +
'''1.1 Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з директором навчального закладу'''
 +
 
 +
Адміністрація та співробітники закладу використовують ІКТ для організації роботи за такими напрямками:
 +
 
 +
Управлінська діяльність:
 +
 
 +
- ведення бухгалтерського обліку;
 +
 
 +
- робота з документацією;
 +
 
 +
- опрацювання та поширення нормативно-правових документів;
 +
 
 +
- розрахунок стажу роботи працівників;
 +
 
 +
- створення бази даних працівників та вихованців ЗДО;
 +
 
 +
- співпраця іншими дошкільними закладами;
 +
 
 +
- участь у форумах, чатах, конференціях;
 +
 
 +
- створення портфоліо педагогічних працівників.
 +
 
 +
 
 +
Методична діяльність:
 +
 
 +
- ведення ділової документації;
 +
 
 +
- оформлення конспектів занять, матеріалів педагогічних рад;
 +
 
 +
- оформлення атестаційних матеріалів;
 +
 
 +
- оформлення стендів, інформаційних куточків;
 +
 
 +
- збір статистичних даних та оформлення результатів у вигляді діаграм,таблиць,тощо;
 +
 
 +
- створення презентацій до методичних заходів (семінарів, методичних об’єднань, конференцій, педагогічних рад, консультацій для вихователів);
 +
 
 +
- робота в мережі Інтернет з питання самоосвіти та накопичення інформаційного матеріалу.
 +
 
 +
 
 +
Освітній процес:
 +
 
 +
- мультимедійний супровід дітей на заняттях;
 +
 
 +
- самоосвіта педагогів.
 +
 
 +
 
 +
При впровадженні ІКТ в ЗДО, можна очікувати такі результати:
 +
 
 +
1. Розширити використання ІКТ в освітньому процесі.
 +
 
 +
2. Розробити систему консультативної методичної підтримки педагогів з метою підвищення їх комп'ютерної компетентності.
 +
 
 +
3. Систематизувати, оновити й поповнити інформаційні ресурси освітнього процесу.
 +
 
 +
4. Розробити й використовувати технології мультимедійного супроводу освітнього процесу.
 +
 
 +
5. Створити банк комп'ютерних навчальних програм, дидактичних та методичних матеріалів із використання інформаційних технологій у роботі дошкільного закладу.
 +
 
 +
6. Створити комплексну інтегровану модель інформаційно-методичного забезпечення освітнього процесу в дошкільному закладі.
 +
 
 +
7. Підвищення ефективності процесу навчання дошкільників;
 +
 
 +
8. Активізації високої пізнавальної діяльності дітей;
 +
 
 +
9. Забезпеченню високого рівня активності батьків щодо розвитку інформатизації дошкільного навчального закладу.
 +
 
 +
 
 +
'''Інтерв'ю з директором ЗДО №746 Хачієва Вікторія Ігорівна'''  [https://docs.google.com/document/d/102AyNbbh6NTbCfNJMJhO9vqA71g11izneptG4KyJk2M/edit Інтерв'ю]
 +
 
 +
'''Інтерв’ю з директором закладу дошкільної освіти №746 з питань впровадження та використання ІКТ'''
 +
 
 +
'''1. Вікторія Ігорівна, на вашу думку,  інформатизація сучасної системи освіти є позитивним чи негативним явищем? І чи готовий наш заклад до таких змін?
 +
'''
 +
На мою думку, тут є як позитивні, так і негативні сторони. Єдине, що можу сказати із впевненістю - це те, що використання ІКТ у роботі з дітьми є вимогою часу, вимогою сучасного суспільства. Інформаційно-комунікаційні технології успішно використовуються в діяльності нашого дитячого садка. Щоправда, ІТ-інфраструктура  закладу  потребує вдосконалення.
 +
 +
'''2.  Чи потрібні  нашому дошкільному закладу ІКТ-технології?'''
 +
 
 +
Так. потрібні! Дошкільний заклад має відповідати потребам сучасного суспільства. Адже, вихованцями дитячих садків є діти - наше майбутнє! Тож першочерговим завданням ЗДО є створити всі умови для розвитку дошкільників.
 +
 
 +
'''3. Вікторія Ігорівна, а як ефективно використовувати ІКТ у роботі з дітьми?
 +
'''
 +
Електронні пристрої сприятимуть розвитку дитини, якщо вони наповнюють її діяльність новим змістом, а не замінюють її. Завдання дорослих - не забороняти дітям користуватись гаджетами, а створити умови, аби з їхньою допомогою розвивати дітей і не шкодити їхньому здоров’ю.
 +
 
 +
'''4. Як Ви вважаєте, підвищення ІК-компетентності педагогів є важливою складовою освітньої політики з питань впровадження ІКТ у навчальному закладі? Чи створені  у ЗДО №746 умови для підвищення компетентності  педагогічних працівників з питань ІКТ?
 +
'''
 +
Звісно, в наш час вихователі обов’язково мають використовувати ІКТ, хоча б на початковому рівні. Для підвищення рівня ІК-компетентності  ми організовуємо для педагогів нашого закладу семінари, тренінги, практикуми, крім того вихователі можуть у будь-який час звернутись для надання їм індивідуальної консультації. Ми прагнемо, щоб кожен педагог нашого дитсадка був компетентний з питань ІКТ і розумів важливість їх використання в своїй професійній діяльності.
 +
 
 +
'''5. Чи забезпечений наш дитячий садок ІКТ-технологіями  у повній мірі?''' 
 +
 
 +
В загальному можу сказати, що засобів для впровадження  та ефективного використання ІКТ в нашому закладі недостатньо. Наразі, ноутбуками та комп’ютерами забезпечені лише  кабінети адміністрації. У методкабінеті є мультимедійна дошка з проекторами.  Звісно, хотілось би, щоб такі пристрої були у кожній дитячій групі.
 +
 
 +
'''Висновок:''' отже, керівник закладу  підтримує впровадження ІКТ-технологій в освітній процес та робить все можливе для технічного забезпечення. Але педагоги дошкільної ланки закладу в недостатній мірі використовують ІКТ в своїй діяльності, оскільки не мають достатніх для цього теоретичних та практичних знань, умінь і навичок. Діти дуже зацікавлені новими технологіями, які потрібно ще більше розвивати та впроваджувати. Ми маємо надію, що поставлені цілі завідувачем закладу будуть досягнені!
 +
 
 +
'''1.2 ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.'''
 +
 
 +
З педагогами ЗДО №746 було проведено анкетування для визначення рівня володіння та використання ІКТ
 +
 
 +
[https://docs.google.com/forms/d/1Ig46OCl66XCFqjgIgzrCjbDymIhH-kmQhLKo_i1P1Ss/edit Анкетування педагогів]
 +
 
 +
 
 +
Результати анкетування показали, що більшість вихователів (64,7 % з числа опитаних) використовують ІКТ у роботі з дітьми, більшість використовує щодня. Але в основному, педагогічні працівники закладу можуть працювати лише з текстовим редактором та шукати інформацію в мережі Інтернет. Більшість вихователів (82,4%) у роботі з ІКТ хоче навчитись створювати інтерактивні ігри та завдання для дітей. Отже, можна зробити висновки про те, що педагогічні працівники, які брали участь в опитуванні готові вчитися і впроваджувати ІКТ в освітній процес, але більшість з них потребую методичного супроводу з даного питання.
 +
 
 +
 
 +
З результатами можна ознайомитися тут:[https://docs.google.com/forms/d/1Ig46OCl66XCFqjgIgzrCjbDymIhH-kmQhLKo_i1P1Ss/edit#responses Результати анкетування]
 +
 
 +
 
 +
 
 +
1.3 Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)
 +
Апаратне забезпечення ЗДО №746:
 +
 
 +
 
 +
- Персональний комп’ютер - 5 шт;
 +
 
 +
- Принтер  - 3 шт;
 +
 
 +
- WI-FI роутер - 2 шт;
 +
 
 +
- Магнітофон - 5 шт;
 +
 
 +
- Smart-дошка - 1 шт;
 +
 
 +
- Проектор - 1 шт.
 +
 
 +
 
 +
Програмне забезпечення ЗДО №746:
 +
 
 +
- Пакет драйверів ПО;
 +
 
 +
- ОС Windows 7;
 +
 
 +
- ОС Windows 10;
 +
 
 +
- Антивірус Dr.Web;
 +
 
 +
- Microsoft Office 2013;
 +
 
 +
- Браузер Chrome;
 +
 
 +
- Movavi Video Suite відеоредактор.
 +
 
 +
 
 +
Інформаційне забезпечення ЗДО № 746:
 +
 
 +
- Відсутнє;
 +
 
 +
 
 +
Навчально-наукове забезпечення ЗДО № 746:
 +
 
 +
- Відсутнє.

Версія за 15:25, 30 вересня 2020

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Мазурок Оксани Володимирівни, Дом 3-19-1.4з, VІ курсу Педагогічного інституту заочної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності «Дошкільна освіта».


Виробничу практику було пройдено в ЗДО №746.

Завдання 1

Сучасний період розвитку суспільства характеризується сильним впливом на нього інформаційно - комунікаційних технологій (ІКТ), які проникають в усі сфери людської діяльності, забезпечують поширення інформаційних потоків у суспільстві і утворюють глобальний інформаційний простір. Невід'ємною і важливою частиною цих процесів є комп'ютеризація освіти. Зараз в Україні йде становлення нової системи освіти, орієнтованої на входження у світовий інформаційно-освітній простір. Цей процес супроводжується істотними змінами в педагогічній теорії і практиці навчально-виховного процесу, пов'язаними із внесенням коректив у зміст технологій навчання. Комп'ютерні технології покликані стати невід'ємною частиною цілісного освітнього процесу, значно підвищувати його ефективність. Тому рівень комп'ютеризації разом з кадровим і методичним забезпеченням навчального процесу є вирішальним показником оцінювання дієздатності не тільки сучасної школи, а й дошкільного закладу. Інформаційне середовище – засіб ефективної взаємодії учасників освітнього процесу: дітей, педагогів, батьків.

1.1 Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з директором навчального закладу

Адміністрація та співробітники закладу використовують ІКТ для організації роботи за такими напрямками:

Управлінська діяльність:

- ведення бухгалтерського обліку;

- робота з документацією;

- опрацювання та поширення нормативно-правових документів;

- розрахунок стажу роботи працівників;

- створення бази даних працівників та вихованців ЗДО;

- співпраця іншими дошкільними закладами;

- участь у форумах, чатах, конференціях;

- створення портфоліо педагогічних працівників.


Методична діяльність:

- ведення ділової документації;

- оформлення конспектів занять, матеріалів педагогічних рад;

- оформлення атестаційних матеріалів;

- оформлення стендів, інформаційних куточків;

- збір статистичних даних та оформлення результатів у вигляді діаграм,таблиць,тощо;

- створення презентацій до методичних заходів (семінарів, методичних об’єднань, конференцій, педагогічних рад, консультацій для вихователів);

- робота в мережі Інтернет з питання самоосвіти та накопичення інформаційного матеріалу.


Освітній процес:

- мультимедійний супровід дітей на заняттях;

- самоосвіта педагогів.


При впровадженні ІКТ в ЗДО, можна очікувати такі результати:

1. Розширити використання ІКТ в освітньому процесі.

2. Розробити систему консультативної методичної підтримки педагогів з метою підвищення їх комп'ютерної компетентності.

3. Систематизувати, оновити й поповнити інформаційні ресурси освітнього процесу.

4. Розробити й використовувати технології мультимедійного супроводу освітнього процесу.

5. Створити банк комп'ютерних навчальних програм, дидактичних та методичних матеріалів із використання інформаційних технологій у роботі дошкільного закладу.

6. Створити комплексну інтегровану модель інформаційно-методичного забезпечення освітнього процесу в дошкільному закладі.

7. Підвищення ефективності процесу навчання дошкільників;

8. Активізації високої пізнавальної діяльності дітей;

9. Забезпеченню високого рівня активності батьків щодо розвитку інформатизації дошкільного навчального закладу.


Інтерв'ю з директором ЗДО №746 Хачієва Вікторія Ігорівна Інтерв'ю

Інтерв’ю з директором закладу дошкільної освіти №746 з питань впровадження та використання ІКТ

1. Вікторія Ігорівна, на вашу думку, інформатизація сучасної системи освіти є позитивним чи негативним явищем? І чи готовий наш заклад до таких змін? На мою думку, тут є як позитивні, так і негативні сторони. Єдине, що можу сказати із впевненістю - це те, що використання ІКТ у роботі з дітьми є вимогою часу, вимогою сучасного суспільства. Інформаційно-комунікаційні технології успішно використовуються в діяльності нашого дитячого садка. Щоправда, ІТ-інфраструктура закладу потребує вдосконалення.

2. Чи потрібні нашому дошкільному закладу ІКТ-технології?

Так. потрібні! Дошкільний заклад має відповідати потребам сучасного суспільства. Адже, вихованцями дитячих садків є діти - наше майбутнє! Тож першочерговим завданням ЗДО є створити всі умови для розвитку дошкільників.

3. Вікторія Ігорівна, а як ефективно використовувати ІКТ у роботі з дітьми? Електронні пристрої сприятимуть розвитку дитини, якщо вони наповнюють її діяльність новим змістом, а не замінюють її. Завдання дорослих - не забороняти дітям користуватись гаджетами, а створити умови, аби з їхньою допомогою розвивати дітей і не шкодити їхньому здоров’ю.

4. Як Ви вважаєте, підвищення ІК-компетентності педагогів є важливою складовою освітньої політики з питань впровадження ІКТ у навчальному закладі? Чи створені у ЗДО №746 умови для підвищення компетентності педагогічних працівників з питань ІКТ? Звісно, в наш час вихователі обов’язково мають використовувати ІКТ, хоча б на початковому рівні. Для підвищення рівня ІК-компетентності ми організовуємо для педагогів нашого закладу семінари, тренінги, практикуми, крім того вихователі можуть у будь-який час звернутись для надання їм індивідуальної консультації. Ми прагнемо, щоб кожен педагог нашого дитсадка був компетентний з питань ІКТ і розумів важливість їх використання в своїй професійній діяльності.

5. Чи забезпечений наш дитячий садок ІКТ-технологіями у повній мірі?

В загальному можу сказати, що засобів для впровадження та ефективного використання ІКТ в нашому закладі недостатньо. Наразі, ноутбуками та комп’ютерами забезпечені лише кабінети адміністрації. У методкабінеті є мультимедійна дошка з проекторами. Звісно, хотілось би, щоб такі пристрої були у кожній дитячій групі.

Висновок: отже, керівник закладу підтримує впровадження ІКТ-технологій в освітній процес та робить все можливе для технічного забезпечення. Але педагоги дошкільної ланки закладу в недостатній мірі використовують ІКТ в своїй діяльності, оскільки не мають достатніх для цього теоретичних та практичних знань, умінь і навичок. Діти дуже зацікавлені новими технологіями, які потрібно ще більше розвивати та впроваджувати. Ми маємо надію, що поставлені цілі завідувачем закладу будуть досягнені!

1.2 ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.

З педагогами ЗДО №746 було проведено анкетування для визначення рівня володіння та використання ІКТ

Анкетування педагогів


Результати анкетування показали, що більшість вихователів (64,7 % з числа опитаних) використовують ІКТ у роботі з дітьми, більшість використовує щодня. Але в основному, педагогічні працівники закладу можуть працювати лише з текстовим редактором та шукати інформацію в мережі Інтернет. Більшість вихователів (82,4%) у роботі з ІКТ хоче навчитись створювати інтерактивні ігри та завдання для дітей. Отже, можна зробити висновки про те, що педагогічні працівники, які брали участь в опитуванні готові вчитися і впроваджувати ІКТ в освітній процес, але більшість з них потребую методичного супроводу з даного питання.


З результатами можна ознайомитися тут:Результати анкетування


1.3 Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення) Апаратне забезпечення ЗДО №746:


- Персональний комп’ютер - 5 шт;

- Принтер - 3 шт;

- WI-FI роутер - 2 шт;

- Магнітофон - 5 шт;

- Smart-дошка - 1 шт;

- Проектор - 1 шт.


Програмне забезпечення ЗДО №746:

- Пакет драйверів ПО;

- ОС Windows 7;

- ОС Windows 10;

- Антивірус Dr.Web;

- Microsoft Office 2013;

- Браузер Chrome;

- Movavi Video Suite відеоредактор.


Інформаційне забезпечення ЗДО № 746:

- Відсутнє;


Навчально-наукове забезпечення ЗДО № 746:

- Відсутнє.