Відмінності між версіями «Уберегатися»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Медіа)
(Див. також)
Рядок 27: Рядок 27:
  
 
==Див. також==
 
==Див. також==
 +
 +
[https://www.slovnyk.ua/index.php?swrd=%D0%B2%D0%B1%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%B3%D1%82%D0%B8%D1%81%D1%8F Словник: вберегтися]
 +
 +
[https://phc.org.ua/news/zsuv-gruntu-yak-uberegtisya ЗСУВ ҐРУНТУ: ЯК УБЕРЕГТИСЯ]
 +
 +
[http://mediadriver.online/manipuliatsiyi_ta_propahanda/yak-uberegtisya-vid-manipulyatsij/ Як уберегтися від маніпуляцій?]
  
 
==Джерела та література==
 
==Джерела та література==

Версія за 19:35, 5 грудня 2019

Уберега́тися, -га́юся, -єшся, сов. в. уберегтися, -режуся, -жешся, гл. Уберегаться, уберечься. Я горілки не п’ю, од пива не вп’юся і сам, молод, слави вбережуся. Грин. III. 263.

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках

УБЕРІГАТИСЯ (ВБЕРІГАТИСЯ), аюся, аєшся, недок., УБЕРЕГТИСЯ (ВБЕРЕГТИСЯ), ежуся, ежешся, док., від кого — чого, заст. кого, чого, також без додатка.

1. Залишатися неушкодженим, ховаючись, захищаючись від кого-, чого-небудь. Хатнього ворога не вбережешся (Номис, 1864, № 11095); — Була в мене пропасниця. Чотири місяці мучила, і ноги попухли; ходила до лікаря, дав чогось, звелів застуди остерігатися; так хіба ж убережешся, як і води нікому подати (Любов Яновська, I, 1959, 297); Легко їм [панночкам] бути білими у світлицях, спробували б вберегтися отут, на вітрах, під нещадною зливою сонця... (Олесь Гончар, Таврія, 1952, 28).

2. перен. Запобігати неприємностям, шкідливому впливові чого-небудь і т. ін. Не вбереглася.. Катря своєї недолі (Панас Мирний, IV, 1955, 296); Головний принцип історичного матеріалізму — розглядати всі явища у їхньому взаємозв'язку, в розвитку — дозволяє нам уберегтися від крайнощів, від суб'єктивізму (Радянське літературознавство, 1, 1961, 25).

Ілюстрації

Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png

Медіа

Див. також

Словник: вберегтися

ЗСУВ ҐРУНТУ: ЯК УБЕРЕГТИСЯ

Як уберегтися від маніпуляцій?

Джерела та література

Словник української мови: в 11 томах. — Том 10, 1979.

Зовнішні посилання