Відмінності між версіями «Лежання»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
 
Рядок 3: Рядок 3:
 
==Сучасні словники==
 
==Сучасні словники==
 
Тлумачення слова у сучасних словниках
 
Тлумачення слова у сучасних словниках
 +
 +
Тлумачення, значення слова «лежання»:
 +
ЛЕЖА́ННЯ, я, сер. Дія за значенням лежати. Такі є спритні Василі: Від лежання.. аж сині (Микита Годованець, Заяча математ., 1961, 21); Ще більш схуд і пожовк Матвій, а за час лежання в ліжку заріс ясно-русявою бородою (Мирослав Ірчан, II, 1958, 304).
 +
 +
Синоніми
 +
ЛЕЖА́ТИ (перебувати в горизонтальному положенні - про людей, тварин або частини їх тіла), ПОКО́ЇТИСЯ, ВАЛЯ́ТИСЯзневажл. (нічим не займаючись). Юзя лежала в своїй кімнатці і без пам’яті ридала (Леся Українка); Його трохи зблякле за ці дні обличчя.. сумирно покоїлось на білій подушці (Я. Гримайло); Вона .. проганяла о. Василя, що валявся з газетою на канапі (М. Коцюбинський).
 +
ЛЕЖА́ТИ (про предмети - розташовуватися на горизонтальній поверхні); ВАЛЯ́ТИСЯ (не на місці, недбало кинутим). На столі були розкидані папери; вони лежали малими й великими купами (М. Коцюбинський); У всіх кімнатах на підлозі валялась солома, куски вірьовок, папір (О. Донченко).
 +
ЛЕЖА́ТИ (бути похованим); ПОКО́ЇТИСЯц.-с., уроч. (про прах). Тільки той не грішить, хто в землі лежить (прислів’я); Стоїмо при священній могилі, де героїв покоїться прах - і над нами дерева похилі гомонять на квітневих вітрах (М. Упеник).
 +
 
==Ілюстрації==
 
==Ілюстрації==
 
{| style="width:100%; margin-top:2em; vertical-align:top; border-top:5px #66CDAA solid; border-bottom:5px #66CDAA solid; text-align:center"  
 
{| style="width:100%; margin-top:2em; vertical-align:top; border-top:5px #66CDAA solid; border-bottom:5px #66CDAA solid; text-align:center"  

Поточна версія на 22:23, 30 листопада 2019

Лежа́ння, -ня, с. Лежаніе. За спанням та лежанням і сорочки не будеш мати. Ном. № 10301.

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках

Тлумачення, значення слова «лежання»: ЛЕЖА́ННЯ, я, сер. Дія за значенням лежати. Такі є спритні Василі: Від лежання.. аж сині (Микита Годованець, Заяча математ., 1961, 21); Ще більш схуд і пожовк Матвій, а за час лежання в ліжку заріс ясно-русявою бородою (Мирослав Ірчан, II, 1958, 304).

Синоніми ЛЕЖА́ТИ (перебувати в горизонтальному положенні - про людей, тварин або частини їх тіла), ПОКО́ЇТИСЯ, ВАЛЯ́ТИСЯзневажл. (нічим не займаючись). Юзя лежала в своїй кімнатці і без пам’яті ридала (Леся Українка); Його трохи зблякле за ці дні обличчя.. сумирно покоїлось на білій подушці (Я. Гримайло); Вона .. проганяла о. Василя, що валявся з газетою на канапі (М. Коцюбинський). ЛЕЖА́ТИ (про предмети - розташовуватися на горизонтальній поверхні); ВАЛЯ́ТИСЯ (не на місці, недбало кинутим). На столі були розкидані папери; вони лежали малими й великими купами (М. Коцюбинський); У всіх кімнатах на підлозі валялась солома, куски вірьовок, папір (О. Донченко). ЛЕЖА́ТИ (бути похованим); ПОКО́ЇТИСЯц.-с., уроч. (про прах). Тільки той не грішить, хто в землі лежить (прислів’я); Стоїмо при священній могилі, де героїв покоїться прах - і над нами дерева похилі гомонять на квітневих вітрах (М. Упеник).

Ілюстрації

Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png

Медіа

Див. також

Джерела та література

Зовнішні посилання