Відмінності між версіями «Василенко Наталія Володимирівна»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
 
(не показані 3 проміжні версії цього учасника)
Рядок 170: Рядок 170:
 
[[Файл:IMG-a4f6c6deffab776606f0838f2756c2c3-V.jpg|міні|ліворуч]]<br />
 
[[Файл:IMG-a4f6c6deffab776606f0838f2756c2c3-V.jpg|міні|ліворуч]]<br />
 
<br />
 
<br />
Застосування сучасних інформаційних технологій у навчанні - одна з найбільш важливих і стійких тенденцій розвитку світового освітнього процесу. У вітчизняній загальноосвітній школі в останні роки комп'ютерна техніка й інші засоби інформаційних технологій стали все частіше використовуватися при вивченні більшості навчальних предметів.
+
Застосування сучасних інформаційних технологій у навчанні - одна з найбільш важливих і стійких тенденцій розвитку світового освітнього процесу. У вітчизняній загальноосвітній школі в останні роки комп'ютерна техніка й інші засоби інформаційних технологій стали все частіше використовуватися при вивченні більшості навчальних предметів. Нові технології навчання на основі інформаційних і комунікаційних дозволяють інтенсифікувати освітній процес, збільшити швидкість сприйняття, розуміння та глибину засвоєння величезних масивів знань. <br />
 +
 
 
Корисні посилання:<br />
 
Корисні посилання:<br />
 
https://mizky.com/article/222/online-education-ua<br />
 
https://mizky.com/article/222/online-education-ua<br />

Поточна версія на 19:58, 26 листопада 2019

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика

База практики: Навчально – виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад (Центр розвитку дитини) - школа I-II ступенів №278» Деснянського району міста Києва.

Файл:Школа 278.jpg

Місце знаходження школи та контакти:

02230, місто Київ, Деснянський район,

вул. Радосинська, 2 а

телефон/факс: 545-12-74

Пошта: sh278@ukr.net

Зміст

Завдання 1

1.1 Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ

1.2 Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками

1.3 ІК-компетентності вчителів. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.

1.4 Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу


Завдання 2

Завдання на вибір:

2.1 Розробити блог консультацій

2.2 Сайт установи

2.3 Гугл- календар для співробітників, керівників

2.4 Гугл-групу для відображення основної діяльності установи

2.5 Електронний навчальний курс для підвищення ІК-компетентності співробітників установи


Завдання 3

3.1 Семінар (тренінг)

Провести семінар (тренінг) для співробітників / вчителів / вихователів з використання ІКТ в освіті або виступ на вченій раді / педраді щодо можливостей онлайн навчання.

Надати підтверджувальні матеріали (Фото, відео заходу; використані презентації тощо)

Завдання 4

4.1 Методичні рекомендації до проектування інформаційного освітнього середовища установи:

4.2 Методичні рекомендації до модернізації ІТ інфраструктури :

4.3 Методичні рекомендації до формування ІК- компетентності співробітників, вчителів установи:

Завдання 5

Презентація результатів практики на Вікі-порталі.


Завдання 1

Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Впровадження інформаційних технологій у навчально-пізнавальну діяльність учнів – підготовка підростаючого покоління до повноцінної плідної життєдіяльності в інформаційному суспільстві, підвищення якості, доступності та ефективності освітнього процесу. Комп’ютери мають перейти із класу інформатики у навчальні класи. Особливої актуальності набуває проблема розробки, створення та впровадження розвивальних освітніх програм, які сприятимуть адаптації учнів до життя в інформаційному суспільстві. В кожній школі створюються необхідні соціальні, психологічні, педагогічні умови для опанування учнями школи сучасних інформаційних технологій і розроблення методики використання їх в освітньому процесі.

Інтерв’ю з директором навчального закладу та його заступником.
- Як використовуються інформаційно - комунікативні технології в освітньому процесі Вашого закладу?

Дане питання дуже актуальне на сьогоднішній день, адже використання інформаційно - комунікативних технологій в освітньому процесі не тільки цікаве, а й допомагає краще засвоювати матеріал. Всі класи НУШ оснащені інтерактивним обладнанням, яке використовується на кожному уроці. - В нашому закладі є клас, який навчається за програмою «Інтелект України», який також передбачає використання інтерактивних методів. - В закладі є комп’ютерний клас, в якому учні можуть не тільки навчатися, а й працювати, виконуючи домашні завдання (писати реферати, шукати доповіді, читати тощо). Ми працюємо над тим, щоб використання інтерактивних методів відбувалося і на уроках фізики, математики, української мови та інших.

- Чи використовує інформаційно - комунікативні технології адміністрація закладу?

Звичайно, адміністрація працює щодня, використовуючи інформаційно - комунікативні технології. Це і складання розкладу, і написання звітів, створення баз даних, опитувань тощо. В майбутньому плануємо ввести електронні кабінети для кожної дитини для того, щоб батьки могли бачити і оцінювання, і роботу своєї дитини, і домашні завдання.

- Як Ви вважаєте, чи достатньо технічного забезпечення для навчання учнів та роботи вчителів?

Наша школа забезпечена на достатньому рівні технічним обладнанням, але я вважаю, що кожен кабінет має бути обладнаний інтерактивними дошками та технікою, у кожного вчителя має бути персональний ноутбук для написання планів, підготовки до уроків та створення наочного матеріалу.


Файл:IMG 20191031 104745.jpg


В результаті проведеного інтерв`ю з директором школи було зроблено висновоки про те, що застосування сучасних інформаційних технологій у навчанні - одне з найбільш важливих завдань, яке ставить перед собою педагогічний колектив школи. Також директор зауважила про достатній рівень ІК-компетентності педагогічних працівників, а головне бажання педагогів використовувати ІК-технології в процесі навчання. ІК-компетентності вчителів. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.

Анкета: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeXg0WO94uzZOYK5jWf8VTaycR2tn4S-XcQzUdApZQrm3YSaA/viewform?usp=sf_link

Результати анкетування: https://docs.google.com/forms/d/1KSn4X2jsU4MhRShfLWRfvktRDSuJT2D61yEoTgHefEU/edit#responses


Висновки: Проаналізувавши результати анкетування можна сказати, що школа забезпечена засобами ІКТ на достатньому рівні, що дає можливості вчителям вливатися в сучасний розвиток новітніх технологій. Можна побачити, що більшість вчителів використовують новітні засоби в роботі на уроках. І саме головне те, що всі, без винятку, готові до навчання та впровадження ІКТ.

Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу.

Апаратне забезпечення:
У приміщенні школи наявний один комп’ютерний клас, який обладнаний 9-ма комп’ютерами. Також приміщення комп’ютерного класу обладнане проектором. Комп’ютером забезпечен кабінет 3-го А класу, де використовується програма «Інтелект України». 1 і 2 клас (НУШ) школи забезпечені ноутбуками. Три комп'ютера задіяні в управлінській діяльності. Всі комп’ютери в школі під'єднані до мережі Інтернет.

плазмові телевізори – 5 шт.;

комп'ютери – 19 шт.;

ноутбуки – 4 шт.

принтер – 5 шт.;

модем – 5 шт.;

МФП – 2

магнітофон – 2 шт.;

музичний центр – 1 шт.;

Смарт-дошка – 2 шт.

Проектори-4 шт.;

Факс – 1 шт.


Програмне забезпечення:

Персональні системи працюють під керівництвом операційної системи Windows. Крім того, на ПК встановлено типові пакети продуктів Microsoft Office та Adobe Acrobat для роботи з різного виду (формату) документами. Для роботи в Internet – встановлено браузери Google Chromе. Ще в наявності такі програми, як Скарбниця знань, Сходинки до інформатики, 1С для бухгалтерії, Антивірусна програма.

Інформаційне забезпечення:

Інформаційно-освітнє середовище описане на сайті школи:http://school278.kiev.ua/category/%D1%88%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0-%D1%81%D1%8C%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D1%96/


Навчально-наукове забезпечення:

Навчально-наукове забезпечення: державні стандарти освіти; навчальні плани; навчальні програми з усіх навчальних дисциплін; підручники та навчальні посібники; матеріали поточного та підсумкового контролю; методичні матеріали.

В школі інформатика активно вивчається з 2 класу. В початковій, середній школах всі учні забезпечені підручниками та зошитами за оновленою програмою. . Також, майже, всі навчальні кабінети оснащені комп'ютерами та іншою технікою (телевізори, проектори,інтерактивні дошки тощо)

Завдання 2

Гугл- календар для співробітників, керівників

Скрин-шот гугл-календар.png

Гугл- календар, щодо організації роботи гуртків навчально-виховного закладу № 278


https://calendar.google.com/calendar/b/2/r?tab=wc

Завдання 3

Тренінг ”Використання можливостей інформаційних комп"ютерних технологій як умова підвищення якості освіти”

Презентація: https://ru.calameo.com/read/00465348214f1f38c2aad

IMG-290d2904d022ae31b55593b8f20d913b-V.jpg

IMG-34addc19480f633c3ea3acb1f91c6319-V.jpg

IMG-a4f6c6deffab776606f0838f2756c2c3-V.jpg


Застосування сучасних інформаційних технологій у навчанні - одна з найбільш важливих і стійких тенденцій розвитку світового освітнього процесу. У вітчизняній загальноосвітній школі в останні роки комп'ютерна техніка й інші засоби інформаційних технологій стали все частіше використовуватися при вивченні більшості навчальних предметів. Нові технології навчання на основі інформаційних і комунікаційних дозволяють інтенсифікувати освітній процес, збільшити швидкість сприйняття, розуміння та глибину засвоєння величезних масивів знань.

Корисні посилання:
https://mizky.com/article/222/online-education-ua
http://xmarapto.blogspot.com/



Завдання 4

Проектування інформаційного освітнього середовища освітньої установи.

Створення єдиного освітнього інформаційного середовища сприяє розвитку навчальної, педагогічної, управлінської й обслуговуючої діяльності навчального закладу, де провідну роль відіграють інформаційно-комунікаційні технології, що дозволяють підвищити якість і доступність навчального процесу.

Для створення цілісної системи розвитку комунікативної та комунікаційної культури учасників навчально-виховного процесу мають бути спрямовані основні завдання діяльності:

-розробка, апробація та впровадження сучасних інформаційно-комунікаційних та комунікативних технологій у навчально-виховному процесі та в управлінській діяльності школи;

- забезпечення застосування інформаційних технологій в навчально-виховному процесі та управлінській діяльності закладу освіти;

- створення єдиного інформаційного простору закладу освіти з подальшою інтеграцією його в систему відкритої освіти;

-розробка технологій застосування окремих складових інформатизації управління загальноосвітнім навчальним закладом та механізму створення і користування базами даних;

-забезпечення мультимедійного супроводу навчальних занять на основі використання ресурсів шкільного інформаційно-бібліотечного центру (відео-, медіатека, мережа Інтернет);

-впровадження у освітній процес новітніх інформаційних технологій навчання;

- введення в практику роботи вчителів методу проектів, як однієї з компетентнісно зорієнтованих технологій навчання та виховання учнів;

-впровадження заходів у навчальній та виховній діяльності, спрямованих на розвиток письмової та усної комунікації, навичок роботи в групі, самопрезентації, ораторського мистецтва учнів;

-запровадження в освітній процес здоров’язберігаючих технологій, створення безпечних умов навчання та виховання дітей;

-створення шкільного середовища, що сприятиме прагненню учнів до самопізнання, самоаналізу, саморозвитку.

Для адміністрації закладу: • створити єдине інформаційне освітнє середовище навчального закладу;

• організувати розумний і раціональний документообіг в межах однієї установи;

• впровадити інформаційно-комунікаційні технології управління навчальним закладом;

• впровадити систему збирання, переробки інформації з різних напрямів навчально-виховного процесу;

• здійснити розгорнутий моніторинг навчальної діяльності закладу;

• створити електронні бази даних педагогічних кадрів;

• підтримувати сайт навчального закладу, Веб-сторінки навчальних проектів;

• розширити інформаційну взаємодію з іншими навчальними закладами;

• розвинути контакти соціального партнерства з іншими навчальними закладами.

Для викладачів:

• організувати доступ до всієї нормативно-правової бази документів;

• використовувати програмне середовище, що формує інформаційний простір навчального закладу;

• здійснювати самостійне навчання;

• підвищувати кваліфікацію, брати участь у професійних об’єднаннях, семінарах, вебінарах, майстер-класах та ін.

• упроваджувати інформаційно-комунікаційні технології і ресурси мережі Інтернет на різних етапах традиційної системи навчання;

• створювати Інтернет-заняття, інтегровані уроки;

• розробляти і використовувати власне програмне забезпечення і цифрові освітні ресурси, формувати, використовувати медіатеки і т. ін.


Модернізація ІТ-інфраструктури.


Модернізувати ІТ-інфораструктуру можна так:


1. Електронне навчання. Інструменти для творчості і технології для співпраці, що надає змогу учням, творити і надихати одне одного, а також співпрацювати під час навчання в межах навчального закладу, держави чи всього світу.

2. Керування дослідженнями. Хмарна платформа для спільних досліджень із широким спектром інструментів для аналізу, розробки та створення матеріалів. Надання групам ефективних засобів для співпраці, дослідження, аналізу, розробки та створення матеріалів.

3. Ефективність навчальних закладів. Загальний аналіз діяльності навчального закладу, рішення для контролю звітності і створення звітів. Спрощення звітності й керування планами на майбутнє завдяки миттєвому доступу до інформації і докладному огляду джерел даних.

4. Операційна ефективність. Програмний комплекс серверів і інструментів, які забезпечують світовий рівень керування ІТ-інфраструктурою, захисту даних і безпеки мережі. Ефективне керування ІТ-інфраструктурою і її захист з одночасним зменшенням непрямих витрат на інформаційні технології.

Формування ІК- компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи.

Формування ІК-компетентності учнів і вчителів, як основних суб’єктів навчального процесу, сьогодні є ключовим у системах освіти економічно розвинених країн. В Україні відбуваються процеси розроблення та впровадження нових стандартів, навчальних програм, навчально-методичного забезпечення в галузі ІКТ. Державні програми «Сто відсотків», «Інформатизація освіти» та ін. здійснюються сьогодні в Україні у контексті глобалізаційних, євроінтеграційних процесів, технологій впровадження ІКТ безпосередньо у навчальні процеси. Одним з важливих наукових питань є уможливлення використання ІКТ вчителем та учнем згідно з потребами школи та системи освіти в цілому. Інтеграція ІКТ в навчальний процес тісно пов’язана з педагогічними практиками, формами та методами навчання.

Побудова інформаційного освітнього середовища навчального закладу, його використання в освітньому процесі буде мати ефект за умови формування психологічної готовності педагогічних кадрів, адміністрації навчального закладу до діяльності з використанням єдиного інформаційного освітнього середовища, навчання педагогів, студентів та співробітників у роботі з інформаційними ресурсами середовища, організації, обміну досвідом, проведення конференцій з розробки та експлуатації середовища навчального закладу.

Виділення ІК-компетентності як окремої складової професійної компетентності педагога обумовлено активним використання ІКТ у всіх сферах людської діяльності, в тому числі і в освіті. Вона передбачає наявність у особистості здатностей:

• застосовувати ІКТ в навчанні та повсякденному житті;

• раціонально використовувати комп’ютер і комп’ютерні засоби під час розв’язування завдань, пов’язаних з опрацюванням інформації, її пошуком, систематизацією, зберіганням, поданням і передаванням;

• обов`язково брати активну участь у семінарах, тренінгах, конференціях різного рівня щодо застосування ІКТ у навчальній практиці;

• будувати інформаційні моделі й досліджувати їх за допомогою засобів ІКТ;

• давати оцінку процесові й досягнутим результатам технологічної діяльності.


ІК-компетентність заслуговує на особливу увагу тому, що саме вона дає можливість особистості бути сучасною, активно діяти в інформаційному середовищі, використовувати найновітніші досягнення техніки в своїй професійній діяльності. Слід відмітити, що майже всі науковці виділяють цю компетентність як обов’язкову складову професійної компетентності педагога.
Завдання 5