Відмінності між версіями «Інтерв’ю з керівником ЗДО»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: === Ми провели інтерв’ю з керівником ЗДО на тему запровадження ІКТ: === ''' - Що стало очеви...)
 
 
Рядок 1: Рядок 1:
=== Ми провели інтерв’ю з керівником ЗДО на тему запровадження ІКТ: ===
+
=== Ми провели інтерв’ю з керівником ЗДО Таращенко Ольгою Петрівною на тему запровадження ІКТ: ===
  ''' - Що стало очевидним з моменту запровадження ІКТ у Вашому навчальному закладі?'''
+
  ''' - Ольго Петрівно, що стало очевидним з моменту запровадження ІКТ у Вашому навчальному закладі?'''
 
''- Діти цікаві, вони ставлять питання. Їм подобається розповідати і слухати історії про самих себе і про все навколо . Вони люблять малювати будинки, тварин, дерева, своїх батьків, казкових персонажів і т.д. Їм подобається щось робити, грати і взаємодіяти з іншими дітьми і дорослими. ІКТ можуть допомогти дітям у всіх згаданих речах. Вони можуть принести дітям зміст і діяльність, які викликають і підтримують у них сильні і корисні емоції. У кінцевому рахунку ІКТ можуть служити умовами та інструментами розвитку дитини.''
 
''- Діти цікаві, вони ставлять питання. Їм подобається розповідати і слухати історії про самих себе і про все навколо . Вони люблять малювати будинки, тварин, дерева, своїх батьків, казкових персонажів і т.д. Їм подобається щось робити, грати і взаємодіяти з іншими дітьми і дорослими. ІКТ можуть допомогти дітям у всіх згаданих речах. Вони можуть принести дітям зміст і діяльність, які викликають і підтримують у них сильні і корисні емоції. У кінцевому рахунку ІКТ можуть служити умовами та інструментами розвитку дитини.''
  

Поточна версія на 09:21, 19 жовтня 2019

Ми провели інтерв’ю з керівником ЗДО Таращенко Ольгою Петрівною на тему запровадження ІКТ:

	- Ольго Петрівно, що стало очевидним з моменту запровадження ІКТ у Вашому навчальному закладі?

- Діти цікаві, вони ставлять питання. Їм подобається розповідати і слухати історії про самих себе і про все навколо . Вони люблять малювати будинки, тварин, дерева, своїх батьків, казкових персонажів і т.д. Їм подобається щось робити, грати і взаємодіяти з іншими дітьми і дорослими. ІКТ можуть допомогти дітям у всіх згаданих речах. Вони можуть принести дітям зміст і діяльність, які викликають і підтримують у них сильні і корисні емоції. У кінцевому рахунку ІКТ можуть служити умовами та інструментами розвитку дитини.


   - Чи можете Ви назвати переваги використання комп’ютера у ЗДО?

- Інформаційні технології значно розширюють можливості пред’явлення навчальної інформації. Застосування кольору, графіки, звуку дозволяє відтворювати реальний предмет або явище. Використання комп’ютера дозволяє істотно підвищити мотивацію дітей до навчання. ІКТ втягують дітей в освітньо – виховний процес, сприяючи найбільш широкому розкриттю їх здібностей, активізації розумової діяльності. Навчання із застосуванням комп’ютера сприяє формуванню у дітей рефлексії. Навчальні програми дають можливість наочно уявити результат своїх дій, можливість виправити помилку, якщо вона зроблена.


	- Скажіть, будь ласка, якими є труднощі використання ІКТ?

- Незважаючи на всі переваги використання ІКТ, існує і ряд проблем, при їх використанні. І насамперед це реальна загроза здоров’ю, що виникає при ранньому привчанні малюків до комп’ютера. При використанні даних технологій вихователь, насамперед, повинен керуватися Санітарно-епідеміологічними вимогами до влаштування, утримання та режиму роботи дошкільних установ (Санпін 2.4.1.2660-10): «12.21. Безпосередньо освітню діяльність з використанням комп’ютерів для дітей 5-7 років слід проводити не більше одного разу протягом дня і не частіше трьох разів на тиждень у дні найбільш високої працездатності: у вівторок, середу та четвер. Після роботи з комп’ютером з дітьми проводять гімнастику для очей. Безперервна тривалість роботи з комп’ютером у формі розвиваючих ігор для дітей 5 років не повинна перевищувати 10 хвилин, для дітей 6-7 років – 15 хвилин. Для дітей, які мають хронічну патологію, частохворіючих (більше 4 разів у рік), після перенесених захворювань протягом 2-тижнів тривалість безпосередньо освітньої діяльності з використанням комп’ютера повинна бути скорочена: для дітей 5 років – до 7 хвилин, для дітей 6 років – до 10 хвилин. Для зниження стомлюваності дітей в процесі безпосереднього здійснення освітньої діяльності з використанням комп’ютерної техніки необхідно забезпечити гігієнічно раціональну організацію робочого місця: відповідність меблів зросту дитини, достатній рівень освітленості. Екран відеомонітора повинен знаходитися на рівні очей або трохи нижче. Дитина, носить окуляри, має займатися за комп’ютером у них. Неприпустимо використання одного комп’ютера для одночасного заняття двох або більше дітей. Безпосередньо освітню діяльність з використанням дітьми комп’ютерів проводять в присутності педагога або вихователя (методиста)».


 - Яке значення має використання комп’ютера у ЗДО?

- Використання дозволяє: представити інформацію на екрані монітора в ігровій формі, що викликає у дітей величезний інтерес, так як це відповідає основному виду діяльності дошкільника – грі; яскраво, образно, в доступній дошкільнятам формі піднести новий матеріал, що відповідає наочно- образному мисленню дітей дошкільного віку; привернути увагу дітей рухом, звуком, мультиплікацією; використовуючи можливості навчальної програми, заохочувати дітей при вирішенні проблемної задачі, що є стимулом для розвитку їх пізнавальної активності; розвивати у дошкільнят дослідницьку поведінку; розширювати творчі можливості самого педагога.