Відмінності між версіями «Маківник»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: '''Маківник, -ка, '''''м. ''Лепешка изъ меду и маку. Ум. '''Маківничок. '''''Тая бубличка їй дає, дру...)
 
 
(не показано одну проміжну версію цього учасника)
Рядок 1: Рядок 1:
'''Маківник, -ка, '''''м. ''Лепешка изъ меду и маку. Ум. '''Маківничок. '''''Тая бубличка їй дає, друга маківничка. ''МВ. І. 48.  
+
'''Маківник, -ка, '''''м. ''Лепешка изъ меду и маку. Ум. '''Маківничок. '''''Тая бубличка їй дає, друга маківничка. ''МВ. І. 48.
 +
 
 +
==Маківник==
 +
 
 +
Маківник, або завиванець з маку, або рулет з маком — це випічка на основі дріжджового тіста з маковою начинкою.
 +
 
 +
Маківник поширений у Центральній і Східній Європі. Часто його випікають на Різдво і Великдень. Вважається традиційною стравою у різних кухнях, таких як австрійській, (Mohnkuchen або Mohnstriezel), боснійській (makovnjača), хорватській (makovnjača), чеській (makový závin), данській (wienerbrød), угорській (mákos bejgli), каш. makówc, латвійській (magonmaizite), литовській (aguonų vyniotinis), польській (makowiec), російській (рулет с маком), сербській (маковњача), словацькій (makovník), румунській (ruladă cu mac або ruladă cu nuci), і українській (рулет з маком або маківник).
 +
Маківник традиційно печуть в Україні на різдвяні свята, як різновид солодкого. Він не входить до основних страв, які подаються до святкового столу, утім може слугувати гарним десертом. Tісто  маківника смачне і дуже ароматне, а начинка, окрім маку, містить кілька видів горіхів, родзинки, мед та секретні інгредієнти.
 +
Традиція випікати щось із додаванням маку зберігається в Україні з давніх-давен. Одна з причин того — доступність цього продукту.
 +
 
 +
==Секрети вдалої випічки==
 +
Перше, на що варто звертати увагу при приготування випічки, а особливо святкової, це борошно. Фахівці радять обов’язково використовувати вже перевірене. Потрібно придбати його заздалегідь і протестувати — спекти що-небудь або хоча б зліпити вареники. Так можна зрозуміти, чи тісто рідне, тобто наскільки добре борошно забирає вологу. Якщо тісто зрештою розпливається, то з нього не вийде добрих пампухів чи маківника.
 +
До приготування маківника треба підходити з хорошим настроєм. Якщо не маєш настрою щось зготувати, не готуй взагалі. Якщо господиня чимось засмучена, тим більше, якщо сердита, у неї не вийде добра страва (кажуть, що тісто відчуває настрій), але, швидше за все, коли людина нервова, вона щось робить не так, помиляється і результат виходить ніякий. Тому готуйте з відкритою душею і позитивним настроєм.
 +
==Ілюстрації==
 +
http://patelnya.com.ua/wp-content/uploads/2013/02/IMG_6773.jpg
 +
http://simya.com.ua/bitrix/uploads/2018/12/makivnyk.jpg
 +
https://placok.info/uploads/images/default/plyacok_makivnik_pid_snigom.jpg
 +
==Медіа==
 +
{{#ev:youtube|M7seHTyqawU}}
 +
 
 
[[Категорія:Ма]]
 
[[Категорія:Ма]]
 +
[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність , Педагогічний інститут , слова 2019 року]]

Поточна версія на 10:54, 14 жовтня 2019

Маківник, -ка, м. Лепешка изъ меду и маку. Ум. Маківничок. Тая бубличка їй дає, друга маківничка. МВ. І. 48.

Маківник

Маківник, або завиванець з маку, або рулет з маком — це випічка на основі дріжджового тіста з маковою начинкою.

Маківник поширений у Центральній і Східній Європі. Часто його випікають на Різдво і Великдень. Вважається традиційною стравою у різних кухнях, таких як австрійській, (Mohnkuchen або Mohnstriezel), боснійській (makovnjača), хорватській (makovnjača), чеській (makový závin), данській (wienerbrød), угорській (mákos bejgli), каш. makówc, латвійській (magonmaizite), литовській (aguonų vyniotinis), польській (makowiec), російській (рулет с маком), сербській (маковњача), словацькій (makovník), румунській (ruladă cu mac або ruladă cu nuci), і українській (рулет з маком або маківник). Маківник традиційно печуть в Україні на різдвяні свята, як різновид солодкого. Він не входить до основних страв, які подаються до святкового столу, утім може слугувати гарним десертом. Tісто маківника смачне і дуже ароматне, а начинка, окрім маку, містить кілька видів горіхів, родзинки, мед та секретні інгредієнти. Традиція випікати щось із додаванням маку зберігається в Україні з давніх-давен. Одна з причин того — доступність цього продукту.

Секрети вдалої випічки

Перше, на що варто звертати увагу при приготування випічки, а особливо святкової, це борошно. Фахівці радять обов’язково використовувати вже перевірене. Потрібно придбати його заздалегідь і протестувати — спекти що-небудь або хоча б зліпити вареники. Так можна зрозуміти, чи тісто рідне, тобто наскільки добре борошно забирає вологу. Якщо тісто зрештою розпливається, то з нього не вийде добрих пампухів чи маківника. До приготування маківника треба підходити з хорошим настроєм. Якщо не маєш настрою щось зготувати, не готуй взагалі. Якщо господиня чимось засмучена, тим більше, якщо сердита, у неї не вийде добра страва (кажуть, що тісто відчуває настрій), але, швидше за все, коли людина нервова, вона щось робить не так, помиляється і результат виходить ніякий. Тому готуйте з відкритою душею і позитивним настроєм.

Ілюстрації

IMG_6773.jpg makivnyk.jpg plyacok_makivnik_pid_snigom.jpg

Медіа