Відмінності між версіями «Зінченко Марія Сергіївна»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Провести семінар (тренінг) для вихователів з використання ІКТ в освіті.)
(ІК-компетентності вихователів закладу дошкільної освіти. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз анкетування.)
 
(не показано одну проміжну версію цього учасника)
Рядок 31: Рядок 31:
  
 
===ІК-компетентності вихователів закладу дошкільної освіти. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз анкетування.===
 
===ІК-компетентності вихователів закладу дошкільної освіти. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз анкетування.===
 +
Анкета для вихователів - https://forms.gle/2U2EjSMTYeymGeiH7.
 +
 +
В ході опитування було виявленно: що 100% вихователів зачасту використовують телефон, 16,7%- планшет, 66,7%- комп*ютер, 50%- ноутбук.
 +
66,7% вихователів вважають, що Ікт приносить користь для дітей і лишень 33,3% вважають, що частково є користь від ІКТ.
 +
У своїй діяльності 100% вихователів використовують ІКт для підготовки до занять (конспекти, пошук картинок і т.д), 66,7%- проводять заняття з використанням техніки, 16,7% використовують в проєктній діяльності.
 +
Для самоосвіти 100% вихователів використовують для комп*ютерну техніку для пошуку інформації, 66,7% готуються також до виступів, 50% діляться своїми матеріалими в мережі інтернет, 16,7% використовують для публікування статей.
 +
У своїй роботі 100% вихователів використовують вайбер, 83,3% використовують почту та месенджер, 50% використовують ват цап.
 +
Додатки використовують зачасту 100% для спілкування та поширення інформації, і 83,3% для пошуку інформації.
 +
Серед активних діячів ЗДО №603 було виявлено 83,3% педагогів, які готові прийняти участі в розробці ІОС, 66,7% готові активно використовувати в своїй діяльності, 33,3% будуть використовувати при потрібі, а також такий же відсоток було виявлено тих, хто готовий навчати своїй колег.
 +
 
==Завдання 2. На вибір==
 
==Завдання 2. На вибір==
 
===Розробити блог===
 
===Розробити блог===

Поточна версія на 21:51, 11 жовтня 2019

 Проходження виробничої (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практики 
 в закладі дошкільної освіти № 603 «Ясла-садок» м. Київ 04211, вул. Йорданська, 9-Є.

Завдання 1. Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ.

Апаратне забезпечення:

4 Комп’ютера 
2 ноутбуків
3 МФУ принтера, 
1 ламінатора. 

В основному цю техніку використовує Адміністрація закладу, спеціалісти.

Використання можливостей доступу до мережі Internet:

До системи Інтернет наш заклад був підключений через провайдера «Укртелеком». Доступ до мережі мають всі працівники ЗДО.

Засоби корпоративної комунікації:

Сайт садочка http://dnz603.edukit.kiev.ua/

Viber групи.

Веб-портал електронного запису дітей до дошкільних навчальних закладів міста Києва.

Інтерв’ю директора та методиста закладу дошкільної освіти

Після інтерв’ю з адміністрацією ЗДО №603 я дізналась директор добре розуміє що період розвитку суспільства характеризується сильним впливом на нього інформаційно - комунікаційних технологій (ІКТ), які проникають в усі сфери людської діяльності, забезпечують поширення інформаційних потоків у суспільстві і утворюють глобальний інформаційний простір. Невід'ємною і важливою частиною цих процесів є комп'ютеризація освіти. Те що в Україні йде становлення нової системи освіти, орієнтованої на входження у світовий інформаційно-освітній простір. Цей процес супроводжується істотними змінами в педагогічній теорії і практиці навчально-виховного процесу, пов'язаними із внесенням коректив у зміст технологій навчання, які повинні бути адекватними сучасним технічним можливостям і сприяти гармонійному входженню дитини в інформаційне суспільство. Комп'ютерні технології покликані стати невід'ємною частиною цілісного освітнього процесу, значно підвищувати його ефективність. Тому рівень комп'ютеризації разом з кадровим і методичним забезпеченням навчального процесу є вирішальним показником оцінювання дієздатності не тільки сучасної школи, а й дошкільного закладу. Інформаційне середовище – засіб ефективної взаємодії учасників освітнього процесу: дітей, педагогів, батьків. Директор зазначила що комп'ютер для педагогів стає потужним технічним засобом навчання дітей Використання комп'ютера дозволяє розширити можливості педагога, створити базу для залучення дітей до комп'ютерних навчальних програм. На сьогоднішній день комп'ютерні програми, ігри, завдання у своїй роботі можуть застосовувати всі педагогічні працівники: вихователі, музичні керівники, психолог,дефектолог, логопед, вихователь - методист. У багатьох іграх та програмах присутні елементи новизни, сюрпризності, незвичності, в них використовуються засоби заохочення, що так полюбляють діти. Застосування комп'ютерів, мультимедіа та інформаційних технологій у якості дидактичних засобів використовується для підвищення мотивації та індивідуалізації навчання, розвитку творчих здібностей дітей та для створення благополучного емоційного фону. Використання мультимедіа у навчанні не тільки збільшує швидкість передачі інформації дітям та підвищує рівень її засвоєння, а й сприяє розвитку таких процесів як увага, пам'ять, мислення, уява, мовлення, розвиває почуття кольору, композиції, бере участь у інтелектуальному, емоційному та моральному розвитку дітей. Новизна комп'ютера та інтерактивного обладнання відображаються в розширенні та збагаченні змісту знань, вмінь та навичок дитини, в інтенсифікації створення структурних комплексів інтелектуального та мотиваційно-емоційного характеру, у зміні динаміки процесу психічного розвитку. Відмітила, що інформаційно – комунікаційні технології успішно використовуються як в освітній діяльності педагогів, так і в управлінській, методичній роботі, роботі психолога, дефектолога,логопеда, асистента вихователя, комірника, завгоспа, медичної сестри.

IMG-94aa62d1ac5318e64e6e090043962a2b-V.jpg 600px-IMG-943806dfc04044c4824a2743489d0c86-V.jpg

ІК-компетентності вихователів закладу дошкільної освіти. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз анкетування.

Анкета для вихователів - https://forms.gle/2U2EjSMTYeymGeiH7.

В ході опитування було виявленно: що 100% вихователів зачасту використовують телефон, 16,7%- планшет, 66,7%- комп*ютер, 50%- ноутбук. 66,7% вихователів вважають, що Ікт приносить користь для дітей і лишень 33,3% вважають, що частково є користь від ІКТ. У своїй діяльності 100% вихователів використовують ІКт для підготовки до занять (конспекти, пошук картинок і т.д), 66,7%- проводять заняття з використанням техніки, 16,7% використовують в проєктній діяльності. Для самоосвіти 100% вихователів використовують для комп*ютерну техніку для пошуку інформації, 66,7% готуються також до виступів, 50% діляться своїми матеріалими в мережі інтернет, 16,7% використовують для публікування статей. У своїй роботі 100% вихователів використовують вайбер, 83,3% використовують почту та месенджер, 50% використовують ват цап. Додатки використовують зачасту 100% для спілкування та поширення інформації, і 83,3% для пошуку інформації. Серед активних діячів ЗДО №603 було виявлено 83,3% педагогів, які готові прийняти участі в розробці ІОС, 66,7% готові активно використовувати в своїй діяльності, 33,3% будуть використовувати при потрібі, а також такий же відсоток було виявлено тих, хто готовий навчати своїй колег.

Завдання 2. На вибір

Розробити блог

Розроблений блог ЗДО №603 - https://zdo603.blogspot.com/

800px-%D0%9C%D0%B0%D1%88%D0%B0_%D0%B7%D1%96%D0%BD%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE.png

Завдання 3. Семінар (тренінг)

Провести семінар (тренінг) для вихователів з використання ІКТ в освіті.

Презентація "Використання ресурсу LearningApps"- за даною призентацією я проводила Майсер-клас.

IMG-28e4f36a7b5633bf2281dd9ff2576ede-V.jpg

Завдання 4. Методичні рекомендації

Рекомендації проектування інформаційного освітнього середовища установи.

Для того щоб спроектувати інформаційно-освітнє середовище ЗДО №603 потрібно зробити наступне:

  1. Створити комплексну інтегровану модель інформаційно-методичного і технічного забезпечення освітньо-виховного процесу ЗДО.
  2. Інтегрувати, упровадити інформаційні технології в процеси виховання і навчання дошкільників та педагогів, в управлінську діяльність закладу.
  3. Створити банк комп'ютерних навчальних програм, дидактичних і методичних матеріалів по використанню інформаційних технологій в роботі ЗДО.
  4. Розробити особистісно-орієнтовані форми взаємодії суб'єктів (дітей, батьків, педагогів) установи, що обумовлюють підвищення рівня професійної компетентності фахівців і оволодіння інтегрованими способами розвитку особистості дитини.

Необхідне також ресурсне забезпечення: Нормативно-правове:

  1. розробка нових локальних актів, що регламентують діяльність ЗДО (наказів, положень, правил), укладення договорів з партнерами;

Науково-методичне:

  1. функціонування ініціативної групи по реалізації даного завдання в ЗДО ;
  2. розробка механізму, критеріїв і показників оцінки результативності створ інформаційно-освітнього середовища ;
  3. впровадження системи методичних консультацій процесі створення ІОС;
  4. Оснащення педагогів методичною допомогою і рекомендаціями по використанню ІКТ в роботі з дітьми.

Кадрове:

  1. створення умов для підвищення кваліфікації, підготовки і перепідготовки фахівців, для роботи в ІОС;
  2. залучення необхідних фахівців ззовні;
  3. створення творчих груп;

Інформаційне:

  1. формування банку даних по створенню ІОС;
  2. моніторингові заходи;
  3. організація заходів щодо інформування громадськості про хід реалізації даного завдання;

Матеріально-технічне:

  1. придбання додаткових технічних і дидактичних засобів навчання; оснащення ДНЗ технічними засобами: мультимедійними проекторами, ноутбуками;

Фінансове:

  1. кошторис витрат ЗДО;
  2. спонсорська і благодійна допомога.

Рекомендації модернізації ІТ інфраструктури.

В ході практики виявились проблеми в ІКТ структурі закладу а саме:

  • незабезпеченість робочих місць педагогів комп’ютерами;
  • недостатній рівень володіння основами комп’ютерної грамотності працівників ЗДО;
  • відсутність спеціалізованих програм для обслуговування робочого місця завідувача, медичної сестри, вихователя-методиста, комірника, завгоспа, кастелянки;
  • вихователі не мають можливості користуватися мультимедійним супроводом на заняттях та режимних моментах за причини відсутності жодного комплекту обладнання ;
  • відсутність інтерактивної дошки;
  • велика кількість дітей у групах;
  • відсутність комп’ютерного класу для дошкільнят;
  • недостатній рівень володіння методикою проведення занять з використанням ІКТ;
  • відсутність у штатному розкладі спеціаліста з питання ІКТ.

Тому пропоную для модернізації ІТ інфраструктури ДНЗ пропоную наступне:

  • Купити інтерактивну дошку з програмним забезпеченням
  • Переносний проектор для використання на заняттях
  • В перспективі створити компьютерний клас для дошкільнят
  • Систематично проводити тренінги, семінари для підвищення ІКТ компетентності педагогів і адміністрації;

Рекомендації формування ІК- компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи.

  1. Провести моніторинг рівня професійної майстерності педагогів ДНЗ по використанню ІКТ в роботі з дітьми.
  2. Створити механізм ефективного управління процесом підвищення ІК компетентності педагогів.
  3. Створення і планування роботи творчої групи з питань ІКТ.
  4. Оформити та розмістити інформацію за змістом реалізації даного завдання на інформаційному стенді «Разом з комп'ютером».
  5. Вивчення нормативно-правової документації і науковометодичної літератури
  6. Розробити структуру впровадження ІКТ у виховноосвітній процес ЗДО.
  7. Організувати постійно діючій теоретично-практичний семінар.
  8. Сформувати банк методичних ідей по використанню в роботі з дітьми ІКТ.
  9. Визначити і опрацювання додаткові можливості взаємодії з об'єктами соціального оточення для покращення сайту ЗДО.
  10. Придбати мультимедійну апаратури та МФП
  11. Організувати індивідуальні та групові консультації педагогів з проблемних питань використання ІКТ в роботі
  12. Організувати збори, консультацій, відкриті покази занять з використанням ІКТ для батьків.
  13. Провести порівняльний моніторинг в групах по використанню ІКТ в роботі з дітьми
  14. Створити та відкоригувати банк конспектів, презентацій і мультимедійних матеріалів для роботи з дітьми,батьками.