Відмінності між версіями «Давидюк Яна Олегівна»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика)
 
 
(не показані 22 проміжні версії цього учасника)
Рядок 1: Рядок 1:
Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика
+
'''База практики''' [http://www.znz-332.kiev.ua Початкова школа № 332 м. Києва]
 +
 
 +
[[Файл:39126941 274493433150187 4282766535157612544 n.jpg|центр|Початкова школа №332]]
 +
 
 +
== Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі ==
 +
 
 +
=== Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками ===
 +
 
 +
==== Інтерв’ю з Пащенко Юлією Анатоліївною (директором) та Дзівалківською Іриною Миколаївною (заступник директора з НВР) ====
 +
'''- Юліє Анатоліївно, як Ви вважаєте використання ІКТ підвищує якість навчання?'''
 +
 
 +
- Звичайно, адже наше суспільство постійно розвивається, тому ІКТ займає в цьому важливе місце. Інформаційно-комунікативна компетентність вчителів зараз необхідність часу. Тому що діти майже весь час проводять в Інтернеті, хтось для навчання, а дехто для ігор та соціальних мереж. В результаті поєднання освітнього процесу з ІКТ, ми отримали підвищену результативність роботи педагога, ефективність управління освітнім процесом, який базується на інтересах дітей, і водночас дає можливість повністю використовувати індивідуальний підхід. Ми даємо дітям можливість продемонструвати виконану роботу у цікавій для них формі, в якій вони можуть повністю проявити себе та свої навички роботи в соціальних сервісах. Ми постійно намагаємось осучаснити техніку та вдосконалювати знання вчителів з програмування, підвищувати їхню кваліфікацію, адже прогрес не стоїть на місці. Вся школа повністю забезпечена комп’ютерами та  проектором з старт-дошкою.
 +
 
 +
'''- Яку мету Ви ставите перед собою, впроваджуючи ІКТ?'''
 +
 
 +
- Головна мета –  створення в школі електронного інформаційно-освітнього простору навчання, який би забезпечував ефективну мережеву взаємодію між усіма учасниками освітнього процесу  – учнями, батьками й вчителями. Тому найважливішим завданням інформатизації освітнього простору є підготовка вчителів і дітей з метою  формування в них інформаційно-комунікаційних компетенцій, практичних навичок використання педагогічних програмних засобів нового покоління, можливостей швидкісної мережі Інтернет, у результаті чого у вихованців відбувається цілеспрямований розвиток навичок, пов’язаних з успішною адаптацією в суспільстві.
 +
 
 +
'''- Ірино Миколаївно, яким чином педагогічні працівники використовують ІКТ в роботі з дітьми?'''
 +
 
 +
- Вчителі використовують готові програмні педагогічні засоби, власні презентації, електронні проекти, забезпечуючи мультимедійний супровід на заняттях. Кожен із застосовуваних інформаційних компонентів має власні засоби й дидактичні можливості, що спрямовані на забезпечення оптимізації процесу навчання. Це дає можливість не лише вивчати світ за допомогою текстів і зображень, а й створити активне кероване комунікативне середовище, у якому здійснюємо навчальний процес. Використання електронних засобів навчання дає вихователям необмежену творчу свободу. Вони можуть самостійно обирати план проведення заняття, добирати додаткові матеріали, складати, розробляти завдання для здійснення як індивідуального, так і диференційованого підходів до учнів.
 +
 
 +
'''- Що Ви хотіли змінити чи створити в навчальному закладі з ІКТ?'''
 +
 
 +
- В планах є вдосконалення ІКТ компетентності вчителів та необхідне технічне забезпечення. Маємо на меті закупити ще планшети, які можна було б використовувати для перевірки знань учнів чи виконувати завдання на різних освітніх сайтах у своїх кабінетах, а не в комп’ютерних класах, адже там діти знаходяться лише на уроках інформатики. Але на все потрібна фінансова підтримка, яку навчальному закладу не так просто й отримати. Намагатимемось брати участь в різних проектах з інформаційно-комунікативних технологій. В цілому ми постійно розвиваємось, слідкуємо за новими трендами й намагаємось не відставати.
 +
 
 +
=== ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування ===
 +
[https://docs.google.com/forms/d/1OQJLCtqzaom99KChKXZrm7IIZgsiYA47da-bIUMLdao/edit?usp=sharing Анкета]
 +
 
 +
[https://docs.google.com/forms/d/1OQJLCtqzaom99KChKXZrm7IIZgsiYA47da-bIUMLdao/edit#responses Результати анкетування]
 +
 
 +
=== Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення) ===
 +
[[Файл:Апаратне забезпечення.png|Апаратне забезпечення]]
 +
 
 +
'''Програмне забезпечення:'''
 +
* Операційна система Windows;
 +
* Microsoft Office;
 +
* Браузери Chrome, Opera, Mozilla Firefox;
 +
* Антивірусна програма Avast;
 +
* Сходинки до інформатики;
 +
* Скарбниця знань.
 +
 
 +
Інформаційне забезпечення представлено сайтом школи, який реалізує освітню політику школи. [http://www.znz-332.kiev.ua Сайт школи] [https://www.facebook.com/pages/category/Elementary-School/%D0%9F%D0%BE%D1%87%D0%B0%D1%82%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D1%88%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0-332-274483013151229 Початкова школа №332 у Facebook]
 +
[[Файл:Фейс.png|Початкова школа №332 у фейсбук]]
 +
 
 +
'''Навчально-наукове забезпечення:'''
 +
 
 +
* навчальні плани;
 +
* державні стандарти освіти;
 +
* навчальні програми з усіх навчальних дисциплін;
 +
* підручники та навчальні посібники;
 +
* методичні матеріали.
 +
 
 +
== Завдання на вибір ==
 +
=== Гугл- календар для співробітників, керівників ===
 +
[https://calendar.google.com/calendar/r/month/2019/11/3?tab=rc&pli=1 Посилання на Гугл-календар для вчителя на листопад 2019]
 +
[[Файл:Кал енд.png|Календар для вчителя на листопад 2019]]
 +
 
 +
== Семінар (тренінг) ==
 +
=== Семінар на тему "Змішане навчання" для вчителів щодо можливостей онлайн навчання ===
 +
Для педагогічного колективу початкової школи було проведено семінар на тему [https://docs.google.com/presentation/d/1QyCYLbRRlTKKEAVYGpEOWQZWCvBgB0K3NFDYLO0XD8w/edit?usp=sharing "Змішане навчання"]. Також розроблено презентацію про різні системи змішаного навчання, а також запропоновано навчальні ресурси в яких можливо задумане втілити в життя.
 +
 
 +
Під час проведення семінару були запрошені вчителі, яким хотіли дізнатися щось нове про використання ІКТ у навчанні.В кінцевому рельтаті ми дійшли висновку, що впровадження онлайн навчання - справа цікава і зовсім не складна, адже для створення подібних навчальних відеороликів вчителеві знадобиться зовсім небагато часу і зусиль, результат буде надзвичайним.
 +
 
 +
 
 +
 
 +
== Методичні рекомендації ==
 +
=== Рекомендації до проектування інформаційного освітнього середовища установи: ===
 +
 
 +
'''Для керівництва:'''
 +
 
 +
* обов'язкове створення єдиного інформаційного освітнього середовища навчального закладу;
 +
* впровадити систему збирання, переробки інформації з різних напрямів навчально-виховного процесу;
 +
* впровадити інформаційно-комунікаційні технології управління навчальним закладом;
 +
* підтримувати сайт навчального закладу, Веб-сторінки навчальних проектів;
 +
* розширити інформаційну взаємодію з іншими навчальними закладами;
 +
 
 +
'''Для викладачів:'''
 +
 
 +
* використовувати програмне середовище, що формує інформаційний простір навчального закладу;
 +
* здійснювати самостійне навчання;
 +
* підвищувати кваліфікацію, брати участь у професійних об’єднаннях, семінарах, вебінарах, майстер-класах та ін.
 +
* упроваджувати інформаційно-комунікаційні технології і ресурси мережі Інтернет на різних етапах традиційної системи навчання;
 +
* створювати Інтернет-заняття, інтегровані уроки;
 +
Вчителі початкової школи у свой роботі використовують ІКТ майже щодня. Свторюють навчальний матреіал, працюють з різними освітніми сервісами. Але вчителі не в повній мірі ознайомлені з можливостями ІКТ в освітньому процесі. Тому для підвищення ІК-компетентності вчителів пропонуємо наступні заходи та форми роботи:
 +
- відвідування навчально-практичних семінарів, тренінгів та дистанційних курсів Академії інноваційного розвитку освіти Наприклад:
 +
 
 +
1) Google Classroom – онлайн клас для ефективного навчання;
 +
 
 +
2) Створення інтерактивних онлайнових вправ;
 +
 
 +
3) Веб-квести: навчання чи розвага?
 +
 
 +
Весь перелік заходів для навчання вчителів можна переглянути за посиланням: [http://www.airo.com.ua/category/sluhachi/dlya-vchiteliv/ Навчання для вчителів] - курси в Інституті післядипломної освіти.
 +
 
 +
=== Рекомендації для модернізації ІТ інфраструктури ===
 +
 
 +
* Удосконалити загальний аналіз діяльності навчального закладу, рішення для контролю звітності і створення звітів. Спрощення звітності й керування планами на майбутнє завдяки миттєвому доступу до інформації і докладному огляду джерел даних.
 +
 
 +
* Ввести хмарну платформу для спільних досліджень із широким спектром інструментів для аналізу, розробки та створення матеріалів. Надання групам ефективних засобів для співпраці, дослідження, аналізу, розробки та створення матеріалів.
 +
 
 +
* Удосконалити програмний комплекс серверів і інструментів, які забезпечують світовий рівень керування ІТ-інфраструктурою, захисту даних і безпеки мережі. Ефективне керування ІТ-інфраструктурою і її захист з одночасним зменшенням непрямих витрат на інформаційні технології.
 +
 
 +
* Збільшити використання електронного навчання. Інструменти для творчості і технології для співпраці, що надає змогу учням, творити і надихати одне одного, а також співпрацювати під час навчання в межах навчального закладу, держави чи всього світу.
 +
 
 +
=== Рекомендації для формування ІК- компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи: ===
 +
 
 +
* тестування педагогів з питань ІКТ для визначення обізнаності та рівня знань з даної теми;
 +
 
 +
* проведення семінарів-практикумів, лекцій, тренінгів, форумів, «круглх столів», консультацій, творчих звітів для підвищення знань як впроваджувати ІКТ в навчально-виховній діяльності;
 +
 
 +
* навчання інформаційних технологій педагогів усіх освітніх рівнів;
 +
 
 +
* проходження онлайн-курсів для підвищення рівня обізнаності з ІКТ (Prometeus, Courserа тощо)
 +
 
 +
* систематичне проведення індивідуальних консультацій з вихователів стосовно питань ІКТ

Поточна версія на 21:40, 6 жовтня 2019

База практики Початкова школа № 332 м. Києва

Початкова школа №332

Зміст

Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками

Інтерв’ю з Пащенко Юлією Анатоліївною (директором) та Дзівалківською Іриною Миколаївною (заступник директора з НВР)

- Юліє Анатоліївно, як Ви вважаєте використання ІКТ підвищує якість навчання?

- Звичайно, адже наше суспільство постійно розвивається, тому ІКТ займає в цьому важливе місце. Інформаційно-комунікативна компетентність вчителів зараз необхідність часу. Тому що діти майже весь час проводять в Інтернеті, хтось для навчання, а дехто для ігор та соціальних мереж. В результаті поєднання освітнього процесу з ІКТ, ми отримали підвищену результативність роботи педагога, ефективність управління освітнім процесом, який базується на інтересах дітей, і водночас дає можливість повністю використовувати індивідуальний підхід. Ми даємо дітям можливість продемонструвати виконану роботу у цікавій для них формі, в якій вони можуть повністю проявити себе та свої навички роботи в соціальних сервісах. Ми постійно намагаємось осучаснити техніку та вдосконалювати знання вчителів з програмування, підвищувати їхню кваліфікацію, адже прогрес не стоїть на місці. Вся школа повністю забезпечена комп’ютерами та проектором з старт-дошкою.

- Яку мету Ви ставите перед собою, впроваджуючи ІКТ?

- Головна мета – створення в школі електронного інформаційно-освітнього простору навчання, який би забезпечував ефективну мережеву взаємодію між усіма учасниками освітнього процесу – учнями, батьками й вчителями. Тому найважливішим завданням інформатизації освітнього простору є підготовка вчителів і дітей з метою формування в них інформаційно-комунікаційних компетенцій, практичних навичок використання педагогічних програмних засобів нового покоління, можливостей швидкісної мережі Інтернет, у результаті чого у вихованців відбувається цілеспрямований розвиток навичок, пов’язаних з успішною адаптацією в суспільстві.

- Ірино Миколаївно, яким чином педагогічні працівники використовують ІКТ в роботі з дітьми?

- Вчителі використовують готові програмні педагогічні засоби, власні презентації, електронні проекти, забезпечуючи мультимедійний супровід на заняттях. Кожен із застосовуваних інформаційних компонентів має власні засоби й дидактичні можливості, що спрямовані на забезпечення оптимізації процесу навчання. Це дає можливість не лише вивчати світ за допомогою текстів і зображень, а й створити активне кероване комунікативне середовище, у якому здійснюємо навчальний процес. Використання електронних засобів навчання дає вихователям необмежену творчу свободу. Вони можуть самостійно обирати план проведення заняття, добирати додаткові матеріали, складати, розробляти завдання для здійснення як індивідуального, так і диференційованого підходів до учнів.

- Що Ви хотіли змінити чи створити в навчальному закладі з ІКТ?

- В планах є вдосконалення ІКТ компетентності вчителів та необхідне технічне забезпечення. Маємо на меті закупити ще планшети, які можна було б використовувати для перевірки знань учнів чи виконувати завдання на різних освітніх сайтах у своїх кабінетах, а не в комп’ютерних класах, адже там діти знаходяться лише на уроках інформатики. Але на все потрібна фінансова підтримка, яку навчальному закладу не так просто й отримати. Намагатимемось брати участь в різних проектах з інформаційно-комунікативних технологій. В цілому ми постійно розвиваємось, слідкуємо за новими трендами й намагаємось не відставати.

ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування

Анкета

Результати анкетування

Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)

Апаратне забезпечення

Програмне забезпечення:

  • Операційна система Windows;
  • Microsoft Office;
  • Браузери Chrome, Opera, Mozilla Firefox;
  • Антивірусна програма Avast;
  • Сходинки до інформатики;
  • Скарбниця знань.

Інформаційне забезпечення представлено сайтом школи, який реалізує освітню політику школи. Сайт школи Початкова школа №332 у Facebook Початкова школа №332 у фейсбук

Навчально-наукове забезпечення:

  • навчальні плани;
  • державні стандарти освіти;
  • навчальні програми з усіх навчальних дисциплін;
  • підручники та навчальні посібники;
  • методичні матеріали.

Завдання на вибір

Гугл- календар для співробітників, керівників

Посилання на Гугл-календар для вчителя на листопад 2019 Календар для вчителя на листопад 2019

Семінар (тренінг)

Семінар на тему "Змішане навчання" для вчителів щодо можливостей онлайн навчання

Для педагогічного колективу початкової школи було проведено семінар на тему "Змішане навчання". Також розроблено презентацію про різні системи змішаного навчання, а також запропоновано навчальні ресурси в яких можливо задумане втілити в життя.

Під час проведення семінару були запрошені вчителі, яким хотіли дізнатися щось нове про використання ІКТ у навчанні.В кінцевому рельтаті ми дійшли висновку, що впровадження онлайн навчання - справа цікава і зовсім не складна, адже для створення подібних навчальних відеороликів вчителеві знадобиться зовсім небагато часу і зусиль, результат буде надзвичайним.


Методичні рекомендації

Рекомендації до проектування інформаційного освітнього середовища установи:

Для керівництва:

  • обов'язкове створення єдиного інформаційного освітнього середовища навчального закладу;
  • впровадити систему збирання, переробки інформації з різних напрямів навчально-виховного процесу;
  • впровадити інформаційно-комунікаційні технології управління навчальним закладом;
  • підтримувати сайт навчального закладу, Веб-сторінки навчальних проектів;
  • розширити інформаційну взаємодію з іншими навчальними закладами;

Для викладачів:

  • використовувати програмне середовище, що формує інформаційний простір навчального закладу;
  • здійснювати самостійне навчання;
  • підвищувати кваліфікацію, брати участь у професійних об’єднаннях, семінарах, вебінарах, майстер-класах та ін.
  • упроваджувати інформаційно-комунікаційні технології і ресурси мережі Інтернет на різних етапах традиційної системи навчання;
  • створювати Інтернет-заняття, інтегровані уроки;

Вчителі початкової школи у свой роботі використовують ІКТ майже щодня. Свторюють навчальний матреіал, працюють з різними освітніми сервісами. Але вчителі не в повній мірі ознайомлені з можливостями ІКТ в освітньому процесі. Тому для підвищення ІК-компетентності вчителів пропонуємо наступні заходи та форми роботи: - відвідування навчально-практичних семінарів, тренінгів та дистанційних курсів Академії інноваційного розвитку освіти Наприклад:

1) Google Classroom – онлайн клас для ефективного навчання;

2) Створення інтерактивних онлайнових вправ;

3) Веб-квести: навчання чи розвага?

Весь перелік заходів для навчання вчителів можна переглянути за посиланням: Навчання для вчителів - курси в Інституті післядипломної освіти.

Рекомендації для модернізації ІТ інфраструктури

  • Удосконалити загальний аналіз діяльності навчального закладу, рішення для контролю звітності і створення звітів. Спрощення звітності й керування планами на майбутнє завдяки миттєвому доступу до інформації і докладному огляду джерел даних.
  • Ввести хмарну платформу для спільних досліджень із широким спектром інструментів для аналізу, розробки та створення матеріалів. Надання групам ефективних засобів для співпраці, дослідження, аналізу, розробки та створення матеріалів.
  • Удосконалити програмний комплекс серверів і інструментів, які забезпечують світовий рівень керування ІТ-інфраструктурою, захисту даних і безпеки мережі. Ефективне керування ІТ-інфраструктурою і її захист з одночасним зменшенням непрямих витрат на інформаційні технології.
  • Збільшити використання електронного навчання. Інструменти для творчості і технології для співпраці, що надає змогу учням, творити і надихати одне одного, а також співпрацювати під час навчання в межах навчального закладу, держави чи всього світу.

Рекомендації для формування ІК- компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи:

  • тестування педагогів з питань ІКТ для визначення обізнаності та рівня знань з даної теми;
  • проведення семінарів-практикумів, лекцій, тренінгів, форумів, «круглх столів», консультацій, творчих звітів для підвищення знань як впроваджувати ІКТ в навчально-виховній діяльності;
  • навчання інформаційних технологій педагогів усіх освітніх рівнів;
  • проходження онлайн-курсів для підвищення рівня обізнаності з ІКТ (Prometeus, Courserа тощо)
  • систематичне проведення індивідуальних консультацій з вихователів стосовно питань ІКТ