Відмінності між версіями «Черкаська Євгенія Феліксівна»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
 
(не показано 11 проміжних версій цього учасника)
Рядок 28: Рядок 28:
 
*Сходинки до інформатики  
 
*Сходинки до інформатики  
 
*Windows
 
*Windows
 +
[[Файл:Пирамида.jpg|500px|центр]]
 +
[[Файл:ИКТ политика.jpg|500px|центр]]
 
'''Інформаційне забезпечення:'''
 
'''Інформаційне забезпечення:'''
 
*Інформаційно-освітнє середовище представлено сайтом школи, який реалізує її освітню політику – [http://school132.edukit.kiev.ua/ Сайт школи]
 
*Інформаційно-освітнє середовище представлено сайтом школи, який реалізує її освітню політику – [http://school132.edukit.kiev.ua/ Сайт школи]
Рядок 50: Рядок 52:
 
== ДОПОМОГА  вчителям  ==
 
== ДОПОМОГА  вчителям  ==
 
Створена мною дошка, покликана надати вчителям цікаву інформацію про використання Google в освітньому процесі.
 
Створена мною дошка, покликана надати вчителям цікаву інформацію про використання Google в освітньому процесі.
Дошка доступна за [https://padlet.com/yvmarchenko_pi17/58rwfzgq10a3 посиланням].
+
Дошка доступна за [https://padlet.com/yfcherkaska_pi17/hu1yphwll9pc посиланням].
[[Файл:Gflkytnhjvynhjjfnhbn75675477557hbjrbfcvb.png ‎|thumb|400px|центр]]
+
[[Файл:Презентация1.jpg ‎|thumb|400px|центр]]
  
 
== Семінар для вчителів ==
 
== Семінар для вчителів ==
Під час проходження практики, мною був проведений семінар для вчителів, який передбачав ознайомлення з використанням Google в освітньому процесі. Семінар проводився на очному прикладі використання Google в шкільному житті за допомогою  [https://padlet.com/yvmarchenko_pi17/58rwfzgq10a3 Дошки Падлет] .
+
Був проведений семінар для вчителів, з метою їх ознайомлення з можливостями використання Google в оствітній сфері. Більшість інформації була для вчителів новою, але їх зацікавленість сприяла кращому засвоєнню матеріалів. На прикладах були оприцьовані випадки щоденного використання, для дітей різного віку. Інформація засвоєна успішно, вчителі охоче користуються новими знаннями в повсякденнії роботі. [https://padlet.com/yfcherkaska_pi17/hu1yphwll9pc Дошки Падлет] .
[[Файл:Material-1518590038134-name-1518590049195_t.jpg |thumb|400px|центр]]
+
[[Файл:Material-1518590038134-name-1518590049195 t.jpg |thumb|400px|центр]]
  
 
== Методичні рекомендації ==
 
== Методичні рекомендації ==
 
===Проектування інформаційного освітнього середовища освітньої установи.===
 
===Проектування інформаційного освітнього середовища освітньої установи.===
За результатами аналізу ІТ-інфраструктури СЗШ №132, можна зробити висновок, що ця освітня установа майже відповідає сучасним вимогам оновленого Державного стандарту та «Закону про освіту» щодо інформатизації освітнього простору. Для того, щоб підвищити ефективність спільної роботи вчителів можна ввести електронний документообіг, а для ефективного спілкування - використовувати Google. Для контролю знань після вивченої теми вчитель може використати Google форми, Kahoot!, ClassMarker , Plickers та ін. Для оцінювання знань на уроці вчитель може використовувати Learningapps. Який пропонує широкий вибір завдань, які можна виконувати як на уроці так і вдома. Навчальні матеріали вчитель може розміщувати в Google класі, на Google Диску, Padlet, в соціальних мережах (створивши групу). Розробляти власні електронні продукти (розробки уроків, демонстраційний матеріал). Поєднувати готові електронні продукти (електронні підручники, енциклопедії, навчальні програми, демонстраційні програми т. п.) у своїй професійній діяльності.  
+
Вчителі даного навчально закладу використовують інформаційно комунікаційні технології, але не в повсякденному використанні. Активно це розвинено в молодшій школі, так як в кожноу кабеніті встановлені інтерактивні дошки. Старша школа ще потребує удосконалення. Але окрім подання інформації в ігровй та пізнавальній формі для учня, варто викоритовувати ІКТ в області контролю знань, віддаленому доступі до навчання, груповій роботі та доступу батьків до матеріалів. Створення корпоративних пошт та повне використання Google значно полегшить і прискорить такі впровадження, які буземовно будуть корисними для дорослих і цікавими для дітей.Традиційна система освіти, що успішно працювала до формування і розвитку інформаційного суспільства, сьогодні зазнає істотних змін в методиці (зокрема у формах і засобах) навчання через появу і впровадження нових компонентів навчання зі своїми дидактичними можливостями і властивостями.
Також можна ефективно використовувати Інтернет-технології в організації додаткової освіти; використовувати комп’ютерні технології для підготовки до занять; застосовувати тренувальне тестування; брати участь в Інтернет конкурсах і олімпіадах; обговорювати актуальні проблеми на форумі, в Skype, на сайті навчального закладу; навчитися працювати з інформацією, робити повідомлення, доповіді на задану тему. Створити сторінку, де б вчителі могли ділитися своїм досвідом один з одним. Туди можна буде викладати фото, презентації, текстові документи (все, що висвітлить їх діяльність). А також створити електронну бібліотеку для учнів. Це дозволило б учням мати доступ до інформації в будь якому місці. І не тільки учням.
+
Але сутність нового ІОС повинна визначатися не лише змістом нових компонентів, а можливістю досягнення нових освітніх результатів. У цьому сенсі особливо важливими є склад, структура і взаємозв’язок різних компонентів ІОС, ефективне функціонування якого повинна забезпечити його гнучка структура, що адаптується до певних педагогічних ситуацій, підлаштовується під різні потреби суб’єктів освітньої діяльності.
 +
Очевидно, що розробка і впровадження в навчальний процес сучасних освітніх ресурсів (електронних освітніх ресурсів, цифрових освітніх ресурсів, освітніх Web-ресурсів, електронних засобів навчання і т. ін.) підвищать ефективність навчання тільки у тому випадку, якщо їх застосовуватимуть виходячи з експертизи і аналізу їх дидактичних можливостей (візуалізації навчального матеріалу, підвищення інтерактивності навчання, доступу до джерел знань, оперативного контролю). Нині існує досить велике різноманіття електронних навчальних посібників і електронних навчально-методичних комплексів з різних навчальних дисциплін. Як правило, вони представлені на сайтах навчальних закладів у мережі Інтернет і в локальних мережах освітніх установ, а також поширюються на електронних носіях (в основному на компакт- дисках). Тому при створенні і використанні різних електронних навчальних матеріалів слід розрізняти такі їх форми, як “навчальне електронне видання”, “електронний підручник”, “електронний навчальний посібник”, “електронний тест”, “електронний навчально- методичний комплекс”.
  
 
===Модернізація ІТ-інфраструктури.===
 
===Модернізація ІТ-інфраструктури.===
ІТ- забезпечення школи потребує модернізації. Школа забезпечена ІКТ на низькому рівні. Для більш ефективного залучення й використання мобільних пристроїв, доцільно упровадити бездротові локальні мережі (Wi-Fi), що дозволить забезпечити й оптимізувати доступ до Інтернет з більшості навчальних класів. Також ввести електронне навчання. Це зробить освітній процес більше ефективним та допоможе відсутнім учням здобувати інформацію вдома самостійно, готуватися до контрольних і т.д.  
+
ІТ- забезпечення школи потребує модернізації. Школа забезпечена ІКТ на недостатньому рівні рівні. Потребується встановлення в школі швидківсного безпровідного Інтернету, з доступом для вчителів і для учнів. Потребується активна співпраця з ІТ менеджером школи, та регулярне відвідування курсів покращення знань в даній сфері. Принаймні окремими вчителям, які можуть потім донести цю інформацію і знання до інших. Звичайно, все це не можливе без удосконаленого сучасного повного обладнання і забезпечення школи ІКТ.
 +
На мою думку. в кшолі має бути оча б одна людина, яка могла виступати в ролі консультанта та допомагати вчителям засвоювати нове, так як вчителі молодшої школи є набагато обізнанішими в цій сфері, ніж вчителі інформатики.
  
 
===Формування ІК- компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи.===
 
===Формування ІК- компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи.===
ІКТ-компетенції вчителя визначають як здатність педагога розв’язувати професійні завдання з використанням засобів і методів інформатики й ІКТ, а саме:
+
Безумовно, для початку слід забезпечити навчальний заклад на необхідному рівні, і надати вчителями можливіть оволодінням новими технологіями в повному обсязі. Мають бути ліцензовані програми, встановлено все необхідне, бути доступ у всіх учасників освітньо-виховного процесу.
– здійснювати інформаційну діяльність зі збору, обробки, передавання, зберігання інформаційного ресурсу, з продукування інформації з метою автоматизації процесів інформаційно-методичного забезпечення;
+
Має відбуватися постійний моніторинг використання ІКТ серед вчителів та дітей. Інформація має бути доступною, і результати учнів в навчанні мають будти доступними для батьків. Створення сайту школи, корпоративної пошти для всіх учаників навчально-виховного процесу значно полегшить використання ІКТ.  
– оцінювати і реалізовувати можливості електронних видань освітнього призначення і розподіленого в мережі Інтернет інформаційного ресурсу освітнього призначення;
+
Електронні бібліотеки мають регулярно доповнюватися новими матеріалами, має бути присутня вся інформація про планування заходів та їх проведення.
– організовувати інформаційну взаємодію між учасниками навчального процесу й інтерактивним засобом, який функціонує на базі засобів ІКТ;
+
Виконання всіх вищих рекомендацій допоможе вчителю стати більш сучасним. Важливо навчитись і перебудуватись до нових вимог. У школі №132 Голосіївського району вчителі початківці майже на високому рівні оволодіння і застосування ІКТ, виликої праці вимагають вчителі старшої школи. Найскладніше питання - вів вчителів, невміння і небажання користуватись комп'ютером і Інтернетом.
– створювати і використовувати психолого-педагогічні методики контролю і оцінювання рівня знань учнів, їх просування в навчанні;
+
Директором школи має бути обрана людина, яка буде відповідальною за контроль і моніторинг використання і застосування ІКТ. Це може бути директор, або інша людина, яку директор обере відповідальною.
– здійснювати навчальну діяльність з використанням засобів ІКТ в аспектах, що відображають особливості конкретного навчального предмета.
+
Науковці, які розробляють цю проблему, наголошують на тому, що вчитель, який використовує у своїй діяльності ІКТ, повинен психологічно бути готовим до постійного вдосконалення своїх знань. У зв'язку з цим ще в стінах ВНЗ (вищий навчальний заклад) у майбутнього вчителя необхідно формувати і професійну готовність до постійної самоосвіти і підвищення кваліфікації в галузі ІКТ.
+
технологічному плані; спеціальну підготовку викладачів у галузі інформатики та ІКТ. Стає очевидним, що професійні якості вчителя істотно залежать від готовності освоювати і використовувати у своїй роботі нові методи, форми і засоби навчання, у тому числі на базі ІКТ.
+
Формування ІК- компетентності вчителів можливе через такі заходи як:
+
#тестування на визначення точного рівня ІК-компетентності вчителя;
+
#курси підвищення ІК-компетентності (за рівнями знань);
+
#система постійно діючих семінарів з питань вдосконалення навиків роботи на комп'ютері з різними програмами і вживання ІКТ в освітньому процесі;
+
#індивідуальні консультації за запитом;
+
#система майстер-класів;
+
#наради – семінари, тренінги;
+
#система дистанційного навчання.
+
#проведення зустрічів з вчителями інших шкіл, для переймання досвіду ;
+
#оновлення літератури, робочих планів , методичних документів по застосуванню ІКТ.
+

Поточна версія на 21:12, 13 грудня 2018

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Черкаської Євгенії Феліксівни VІ курсу Педагогічного інституту заочної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності «Початкова освіта».

Зміст

Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ.

Інтерв’ю з заступником директора навчального закладу.

За посиланням можна переглянути інтерв'ю з заступником директора

00012398.jpg

Анкетування ІК-компетентності вчителів закладу.

Опитування було спрямоване на діагностику ІК компетентності вчителів. Детально ознайомитися з анкетою можна за посиланням. Анкетування показало, що вчителі мають високий та достатній рівень ІК компетентності. З результатами анкетування можна ознайомитися за посиланням.


Висновки

Проаналізувавши результати опитування, були зроблені висновки про те, що школа потребує більшої обізнаності в даній сфері. Всі готові навчатися новому та вчити один одного, так як молодш школа повністю користується ІКТ. Старша школа потребує кращого матеріального забезпечення. Повне оснащення, зацікавленість вчителів, та можливість навчитися, дасть гарний результат по запровадженню ІКТ в даному навчальному закладі.

Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення).

За посиланням Апаратне забезпечення: За посиланням Програмне забезпечення:

  • Microsoft Office
  • Сходинки до інформатики
  • Windows
Пирамида.jpg
ИКТ политика.jpg

Інформаційне забезпечення:

  • Інформаційно-освітнє середовище представлено сайтом школи, який реалізує її освітню політику – Сайт школи
Школа132 текст.png

Навчально-наукове забезпечення:

➣ державні стандарти освіти;

➣ навчальні плани;

➣ навчальні програми з усіх навчальних дисциплін;

➣ підручники та навчальні посібники;

➣ матеріали поточного та підсумкового контролю;

➣ методичні матеріали.

В початковій, середній та старшій школах всі учні забезпечені підручниками та зошитами за оновленою програмою. На уроках інформатики всі діти забезпечені доступом до комп'ютерів та до мережі Інтернет. Також всі навчальні кабінети оснащені технікою (телевізори, проектори,інтерактивні дошки тощо).

ДОПОМОГА вчителям

Створена мною дошка, покликана надати вчителям цікаву інформацію про використання Google в освітньому процесі. Дошка доступна за посиланням.

Презентация1.jpg

Семінар для вчителів

Був проведений семінар для вчителів, з метою їх ознайомлення з можливостями використання Google в оствітній сфері. Більшість інформації була для вчителів новою, але їх зацікавленість сприяла кращому засвоєнню матеріалів. На прикладах були оприцьовані випадки щоденного використання, для дітей різного віку. Інформація засвоєна успішно, вчителі охоче користуються новими знаннями в повсякденнії роботі. Дошки Падлет .

Material-1518590038134-name-1518590049195 t.jpg

Методичні рекомендації

Проектування інформаційного освітнього середовища освітньої установи.

Вчителі даного навчально закладу використовують інформаційно комунікаційні технології, але не в повсякденному використанні. Активно це розвинено в молодшій школі, так як в кожноу кабеніті встановлені інтерактивні дошки. Старша школа ще потребує удосконалення. Але окрім подання інформації в ігровй та пізнавальній формі для учня, варто викоритовувати ІКТ в області контролю знань, віддаленому доступі до навчання, груповій роботі та доступу батьків до матеріалів. Створення корпоративних пошт та повне використання Google значно полегшить і прискорить такі впровадження, які буземовно будуть корисними для дорослих і цікавими для дітей.Традиційна система освіти, що успішно працювала до формування і розвитку інформаційного суспільства, сьогодні зазнає істотних змін в методиці (зокрема у формах і засобах) навчання через появу і впровадження нових компонентів навчання зі своїми дидактичними можливостями і властивостями. Але сутність нового ІОС повинна визначатися не лише змістом нових компонентів, а можливістю досягнення нових освітніх результатів. У цьому сенсі особливо важливими є склад, структура і взаємозв’язок різних компонентів ІОС, ефективне функціонування якого повинна забезпечити його гнучка структура, що адаптується до певних педагогічних ситуацій, підлаштовується під різні потреби суб’єктів освітньої діяльності. Очевидно, що розробка і впровадження в навчальний процес сучасних освітніх ресурсів (електронних освітніх ресурсів, цифрових освітніх ресурсів, освітніх Web-ресурсів, електронних засобів навчання і т. ін.) підвищать ефективність навчання тільки у тому випадку, якщо їх застосовуватимуть виходячи з експертизи і аналізу їх дидактичних можливостей (візуалізації навчального матеріалу, підвищення інтерактивності навчання, доступу до джерел знань, оперативного контролю). Нині існує досить велике різноманіття електронних навчальних посібників і електронних навчально-методичних комплексів з різних навчальних дисциплін. Як правило, вони представлені на сайтах навчальних закладів у мережі Інтернет і в локальних мережах освітніх установ, а також поширюються на електронних носіях (в основному на компакт- дисках). Тому при створенні і використанні різних електронних навчальних матеріалів слід розрізняти такі їх форми, як “навчальне електронне видання”, “електронний підручник”, “електронний навчальний посібник”, “електронний тест”, “електронний навчально- методичний комплекс”.

Модернізація ІТ-інфраструктури.

ІТ- забезпечення школи потребує модернізації. Школа забезпечена ІКТ на недостатньому рівні рівні. Потребується встановлення в школі швидківсного безпровідного Інтернету, з доступом для вчителів і для учнів. Потребується активна співпраця з ІТ менеджером школи, та регулярне відвідування курсів покращення знань в даній сфері. Принаймні окремими вчителям, які можуть потім донести цю інформацію і знання до інших. Звичайно, все це не можливе без удосконаленого сучасного повного обладнання і забезпечення школи ІКТ. На мою думку. в кшолі має бути оча б одна людина, яка могла виступати в ролі консультанта та допомагати вчителям засвоювати нове, так як вчителі молодшої школи є набагато обізнанішими в цій сфері, ніж вчителі інформатики.

Формування ІК- компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи.

Безумовно, для початку слід забезпечити навчальний заклад на необхідному рівні, і надати вчителями можливіть оволодінням новими технологіями в повному обсязі. Мають бути ліцензовані програми, встановлено все необхідне, бути доступ у всіх учасників освітньо-виховного процесу. Має відбуватися постійний моніторинг використання ІКТ серед вчителів та дітей. Інформація має бути доступною, і результати учнів в навчанні мають будти доступними для батьків. Створення сайту школи, корпоративної пошти для всіх учаників навчально-виховного процесу значно полегшить використання ІКТ. Електронні бібліотеки мають регулярно доповнюватися новими матеріалами, має бути присутня вся інформація про планування заходів та їх проведення. Виконання всіх вищих рекомендацій допоможе вчителю стати більш сучасним. Важливо навчитись і перебудуватись до нових вимог. У школі №132 Голосіївського району вчителі початківці майже на високому рівні оволодіння і застосування ІКТ, виликої праці вимагають вчителі старшої школи. Найскладніше питання - вів вчителів, невміння і небажання користуватись комп'ютером і Інтернетом. Директором школи має бути обрана людина, яка буде відповідальною за контроль і моніторинг використання і застосування ІКТ. Це може бути директор, або інша людина, яку директор обере відповідальною.