Відмінності між версіями «Ліпчевська Інна Леонідівна»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 86: Рядок 86:
 
==Методичні рекомендації==
 
==Методичні рекомендації==
 
==== Методичні рекомендації до проектування інформаційного освітнього середовища установи ====
 
==== Методичні рекомендації до проектування інформаційного освітнього середовища установи ====
 +
 +
На нашу думку проектування освітнього середовища закладу доцільно проводити з трьох напрямків:
 +
 +
# Співпраця педагогів, адміністрації  закладу: створення особистих портфоліо, Е-бібліотеки, віртуального методичного кабінету, блогів керівника закладу, психолога, медичної сестри та вихователя-методиста, створення та зберігання документації закладу в електронному вигляді
 +
# Оптимізація комунікації між батьками та співробітниками закладу: розбудова сайту садочка, створення груп для спілкування з батьками у месенджерах та/чи соціальних мережах, використання можливостей google сервісів як на рівні кожної групи окремо, так і на рівні ЗДО загалом
 +
# Активне впровадження ІКТ у роботі з дітьми: використання дидактичних ігор на базі ІКТ,  дидактичних ігор з елементами ІКТ, відео та аудіозаписів на заняттях, відеозаписів та аудіозаписів для супроводження повсякденних рутин, презентацій, аудіоказок і т.д.
 +
 
==== Методичні рекомендації до модернізації ІТ інфраструктури ====
 
==== Методичні рекомендації до модернізації ІТ інфраструктури ====
 
==== Методичні рекомендації до формування ІК- компетентності вихователів установи ====
 
==== Методичні рекомендації до формування ІК- компетентності вихователів установи ====

Версія за 19:51, 20 листопада 2018

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Ліпчевської Інни Леонідівни VІ курсу Педагогічного інституту заочної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності «Дошкільна освіта».

Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі

Аналіз освітньої політики у ЗДО № 210 з питань впровадження ІКТ

Для з'ясування політики закладу з питань впровадження ІКТ було проведено інтерв’ю з керівником ЗДО №210 Олійник Тамарою Василівною.

У закладі поступово впроваджуються сучасні інформаційно-комунікаційні технології як у освітньому процесі, так і для оптимізації комунікації між співробітниками ЗДО, батьками. І адміністрація садочка, і педагогічний колектив поділяють думку, що впровадження ІКТ є доцільним у сучасній освіті. У закладі активно використовуються інтерактивна дошка, аудіосистема, комп'ютери. Педагоги оновлюють свої знання з сучасних ІК освітніх технологій на курсах підвищення кваліфікації, методичних об'єднаннях, семінарах, тренінгах. До проблемних моментів розбудови ІК середовища ЗДО № 210 можна віднести необхідність подальшого підвищення компетентності кадрів з цього питання та розширення матеріально-технічної бази закладу .

Загалом колектив садочка займає активну позицію щодо впровадження ІКТ у свою роботу, відкритий до інновацій, усвідомлює їх необхідність.

ІК-компетентності вихователів ЗДО № 210

Для визначення ІК-компетентності виховатеів закладу було розроблено анкету з питань використання ІКТ у ЗДО №210 та проведено опитування.

Аналіз результатів опитування показав наступне:

  • Більшість респондентів періодично використовують ІКТ в освітньому процесі та усвідомлюють переваги їх застосування.
  • У повсякденному житті всі респонденти користуються гаджетами (у тому числі мобільними телефонами - 100%, планшетами - 50%, комп'ютерами - 50%, електронними книгами 40%) та мають доступ до інтернету; більшість опитаних користується email та/чи google аккаунтом і знайомі з багатьма його сервісами; половина з респондентів використовують зазначені сервіси в професійній діяльності.
  • У середньому актуальність оптимізації співпраці з колегами та комунікації з батьками засобами ІКТ оцінюється респондентами у 5 балів за десятибальною шкалою.
  • У роботі з дітьми використовуються різнопланові готові ІКТ дидактичні матеріали (ігри, аудіо та відео, презентацій і т.д.). Проте 44.4% респондентів рідко створюють власні ІКТ матеріали для роботи з дітьми, а ще 44.4% - не створюють взагалі, що є результатом недостатньої компетентності у роботі з відповідними сервісами Web 2.0.
  • Актуальність удосконалення власної майстерності з питань розробки дидактичних посібників засобами ІКТ оцінюється більшістю респондентів у межах від 6 до 9 балів за десятибальною шкалою
  • Колектив закладу займає активну позицію щодо розбудови його інформаційно-освітнього середовища.

З вищезазначеного зроблено висновок що, протягом проходження виробничої практики за спеціалізацією «Управління електронним навчанням», доцільним є розширення знань вихователів з питань розробки та використання ІКТ дидактичних матеріалів у роботі з дітьми.

Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу

Апаратне забезпечення

Програмне забезпечення

Інформаційне забезпечення

Навчально-наукове забезпечення

Блог консультацій для вихователів ЗДО №210 з питань впровадження ІКТ в роботі з дітьми

У зв'язку з необхідністю підвищення ІКТ компетентності вихователів та розширення наявної дидактичної бази ІКТ-посібників, актуальним є створення блогу "Використання інформаційно-комунікаційних технологій в освітньому процесі ЗДО", присвяченого впровадженню зазначених технологій в освітній процес ЗДО.

На сторінках блогу пропонується актуальна інформація щодо досвіду використання ІКТ у роботі з дітьми 3-6(7) років, посилання на дидактичні ІКТ матеріали on-line та опис наявних ресурсів зі створення ІКТ-дидактичних матеріалів для занять.


Семінар за темою "Використання інформаційно-комунікаційних технологій в освітньому процесі ЗДО"

Фото1Ліпчевська.jpg
Фото2Ліпчевська.jpg
Фото3Ліпчевська.jpg

Цілі:

  • Актуалізація переваг використання інформаційно-комунікаційних технологій у дошкільній освіті
  • Сприяння розвитку та активному застосуванню ІКТ педагогами ЗДО № 210

Задачі:

  • Систематизувати знання з питань використання ІКТ в освітньому процесі ЗДО.
  • Підвищити рівень професійної компетентності педагогів
  • Показати елементи використання ІКТ в освітньому процесі дитячого садочка
  • Проаналізувати та визначити вплив використання сучасних ІКТ на формування та розвиток особистості дитини
  • Ознайомити педагогів з можливостями сервісів WEb 2.0 у контексті створення дидактичних матеріалів для роботи з дітьми

Обладнання:

План проведення семінару:

  1. Вступне слово
  2. Можливості використання ІКТ в освітньому процесі ЗДО
  3. Огляд сервісів Web2.0 у контексті створення дидактичних матеріалів для занять
  4. Вплив використання ІКТ на особистість дитини у разі їх некоректного застосування
  5. Рефлексія
  6. Висновки
№ слайда п/п Супроводжуючий текст
Слайди 1-2 Приклад
Слайди 3-4 Приклад
Слайди 5-8 Приклад
Слайди 9-14 Приклад
Слайд 15 Приклад
Слайд 16 Приклад

Методичні рекомендації

Методичні рекомендації до проектування інформаційного освітнього середовища установи

На нашу думку проектування освітнього середовища закладу доцільно проводити з трьох напрямків:

  1. Співпраця педагогів, адміністрації закладу: створення особистих портфоліо, Е-бібліотеки, віртуального методичного кабінету, блогів керівника закладу, психолога, медичної сестри та вихователя-методиста, створення та зберігання документації закладу в електронному вигляді
  2. Оптимізація комунікації між батьками та співробітниками закладу: розбудова сайту садочка, створення груп для спілкування з батьками у месенджерах та/чи соціальних мережах, використання можливостей google сервісів як на рівні кожної групи окремо, так і на рівні ЗДО загалом
  3. Активне впровадження ІКТ у роботі з дітьми: використання дидактичних ігор на базі ІКТ, дидактичних ігор з елементами ІКТ, відео та аудіозаписів на заняттях, відеозаписів та аудіозаписів для супроводження повсякденних рутин, презентацій, аудіоказок і т.д.

Методичні рекомендації до модернізації ІТ інфраструктури

Методичні рекомендації до формування ІК- компетентності вихователів установи