Відмінності між версіями «Горенько»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Ілюстрації)
 
Рядок 11: Рядок 11:
 
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Файл:горе2.jpg]]
 
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Файл:горе2.jpg]]
 
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Файл:горе6.jpg]]
 
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Файл:горе6.jpg]]
 +
 +
|}
  
 
==Відео==
 
==Відео==

Поточна версія на 14:00, 20 листопада 2018

Горенько, -ка, с. Ум. отъ горе.


ГО́РЕНЬКО, а, сер. Зменш.-пестл. до горе. То так гіркі мої пісні, Як той бур'ян, де на безводді, В них — сум та горенько одні, Чи плач над долею, та й годі (Павло Грабовський, I, 1959, 189); Он сидить на щоглі чайка, Скиглить-галасує, Б'ється крильми і страшнеє Горенько віщує (Леся Українка, IV, 1954, 96); У натовпі тиша така, аж чути було, як біля огради хрупнули заломлені руки чиїсь і тихе: «Ой, горенько!» (Андрій Головко, II, 1957, 159).

Ілюстрації

Горе.jpg Горе2.jpg Горе6.jpg

Відео

Цікаві факти

Що сказати людині, яка горює

У більшості випадків нічого сказати, щоб відігнати біль людини, яка горює. Ба більше, деякі люди можуть навіть негативно відреагувати на ваші спроби. Коли ми маємо справу з кимось, хто горює, потрібно бути дуже обережними зі словами, які ми використовуємо і з тим, як ми до них ставимося.

Це непростий час і емоції на грані; фізичний контакт є обов’язковим в таких ситуаціях.

У зв’язку з делікатним характером, ми хотіли б розповісти про фрази, які ви можете сказати, коли хтось горює, а також про те, коли треба помовчати. Адже іноді в прагненні допомогти ми, зрештою, досягаємо протилежного ефекту. Якщо вам потрібно поплакати, плачте ruka Що всі завжди казали, коли ви були маленькими та плакали? “Не плач”. Що вони казали, коли ви були сумними? “Не сумуй”. Приглушати емоції погано для будь-якої людини, особливо тоді, коли людина переживає горе. Потрібно дозволити людині висловити свої почуття, якщо їй це потрібно. Ніколи не дозволяйте їй почуватися, як ніби це щось, що вона не має робити, або що їй треба тримати себе під контролем.

У цей час краще за все просто дозволити поплакати, покричати й вивільнити свої почуття у будь-який спосіб.

Якщо ви потребуєте мене, я поруч У зв’язку з цим багато людей часто тікають від свого горя. Досвід нестерпний, тому вони відмежовуються від нього.


Це погано, тому що людина, яка горює, потребує фізичного контакту: обіймів або просто підтримки.

Вам не потрібно говорити, хоча для деяких людей мовчання може бути незручним. Проте найголовніше – просто бути поруч.


Якщо людина захоче поговорити або раптово поплакати, вона знатиме, що на її боці є хтось, хто любить і підтримує. Навіть якщо ви відчуваєте себе ніяково, треба залишитися. Деякі люди вважають, що для того, щоб подолати горе, потрібно побути наодинці. Це не так.

Повірте нам, вас потребують зараз більше, ніж будь-коли.

Я знаю, що коли ви будете готові, ви повернетеся до свого життя Чому ми говоримо людям, що робити? Між “не плач” і “тепер треба дивитися у майбутнє” ми ніколи не припиняємо спроб перебудувати життя іншої людини й сказати їй, що, як на наш погляд, їй треба робити.

У ці болісні часи людині, яка горює, навряд чи потрібно турбуватися про майбутнє.

Їй не потрібно знати, що станеться або що їй потрібно зробити, тому що вона вже знає! Наразі її увага зосереджена на болеві.

Нам потрібно, щоб ситуація вирішилася сама собою, природно. Не кидайте її; вона просто проходить через процес горювання. Вона знає, що їй потрібно робити, і вона зробить це, коли прийде час. Я справді не знаю, як ви почуваєтеся Ми всі звикли говорити: “Я знаю, як ви почуваєтеся”, – людям, які переживають складний період у своєму житті.

Але ми не розуміємо, що найкращий спосіб висловити підтримку, це сказати щось на кшталт: “Я розумію, що це дуже важко для вас”. Слова “Я знаю, як ви почуваєтеся” можуть викликати агресивну реакцію.

Людина, яка переживає процес оплакування, дуже чутлива, а ви, можливо, ніколи не перебували в такій ситуації.

Повторення цієї фрази зазвичай підбурює на відповідь: “Як ви знаєте, що я відчуваю? Це ніколи не траплялося з вами”.

За будь-якої нагоди необхідно уникати цих слів і натомість дати знати, що ми можемо співпереживати певною мірою. Ми можемо не знати точний ступінь болю, але ми можемо зрозуміти.

Біль зрештою пройде. Тож ми маємо поважати його у всіх сенсах, у тому числі й той час, який необхідний, щоб він пройшов.

Не варто намагатися вдавати, що ми вже оговталися від горя, або тиснути на когось, щоб він припинив горювати.

\

Може знадобитися кілька тижнів, місяців або навіть років в деяких випадках. Кожен випадок є складним і унікальним. Скільки разів ви говорили комусь, хто сумує, що йому потрібно робити? Скільки разів ви говорили: “Я знаю, як ви почуваєтеся?”

Тепер ви знаєте, як ви можете запропонувати свою підтримку найкращим чином тому, хто горює.


Зовнішні посилання

https://moyezdorovya.com.ua/shho-skazati-lyudini-yaka-goryuye/ http://sum.in.ua/s/ghorenjko https://www.slovnyk.ua/index.php?swrd=%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BD%D1%8C%D0%BA%D0%BE