Відмінності між версіями «Картавченко Катерина Вікторівна»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Сторінка очищена)
 
(не показано 2 проміжні версії 2 учасників)
Рядок 1: Рядок 1:
'''Завдання 1'''
 
Центр розвитку дитини “ІНДИГО”
 
  
Адреси філій: вул. Жукова, 33а (ДНЗ №555)
 
 
Контактні телефони: (044) 544-48-22, (044) 361-85-61, (095) 051-78-73
 
 
Директор: Рибак Наталья Євгенівна
 
 
Послуги які пропонує центр:
 
 
- Розвиток через гру; Группа гармонійного розвитку ( 1 педагог)
 
 
- Підготовка до школи ( 2 педагога)
 
 
- Англійська мова ( 2 педагога)
 
 
- Ритліка та пластика ( 2 педагога)
 
 
- Міні-сад ( 1 педагог)
 
 
- Музика та вокал ( 1 педагог)
 
 
1.Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками.
 
 
В Центрі розвитку дитини ”ІНДИГО” на достатньому рівні використовує інформаційно-комп’ютерні технології. ІКТ застосовуються :
 
 
Педагогами:
 
 
-для саморозвитку;
 
 
-для підготовки до заняття;
 
 
-на заняттях ( зацікавлення; ознайомлення з матеріалом; закріплення матеріалу).
 
 
Директор:
 
 
-робота в освітній мережі ;
 
 
-створення бази даних працівників ДНЗ, дітей та батьків;
 
 
-робота з документацією (звіти, інформація в різні органи, накази, довідки тощо)
 
 
-участь у форумах, чатах, конференціях;
 
 
-опрацювання нормативно-правової документації шляхом використання Інтернет.
 
 
 
 
2.ІК- компетентності вчителів, вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.
 
 
Анкета для педагогів (проведено в роздрукованому варіанті):
 
https://docs.google.com/forms/d/1ECao2HJLr7HroUDkvBWGhXD3ULVCF0mpMVg4k4cTo3M/edit
 
 
Результати опитування свідчать про те, що рівень ІКТ-компетентності вихователів є досить низьким. Працівники вміють користуватися технічними засобами, але не використовують їх у повній мірі. Більшість має бажання навчитися нового, прийняти участь у навчаннях чи майстер-класах, підвищити рівень своєї кваліфікації.
 
 
3.Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)
 
ІТ інфраструктура Центру розвитку дитини “ІНДИГО”:
 
 
Апаратне забезпечення:
 
 
2-Комп’ютери;
 
 
1-Кольорових принтери;
 
 
1-Ксерокс;
 
 
2-Ноутбуки;
 
 
1-Телевізор;
 
 
2-Аудіопрогравачі;
 
 
1-WI-FI.
 
 
Програмне забезпечення:
 
 
• Microsoft office
 
 
• Windows
 
 
Інформаційне забезпечення:
 
 
Сайт: https://www.indigo-center.org.ua/
 
 
Facebook: https://www.facebook.com/indigo3618561/?hc_ref=ARTns4ptPxGPNocda62JNpjitYv5b1YEebvlCb5fOgLdaPEm0uaCw4C_iqrawLze1Ts&pnref=story
 
 
4.Моніторинг та оцінювання освітньо-інформаційного середовища Університету Грінченка (для ПВШ)
 
Освітньо-інформаційне середовище в університеті забезпечужться на високому рівні ,починає від роботи системного адміністратора , до роботи викладачів. Головним результатом комп’ютеризації освітньої та управлінської діяльності є розробка і впровадження інформаційної освітньої системи університету. Вона є інформаційною системою (ІС) корпоративного типу, відображає структуру університету і функціонує на основі інтернет-технологій і баз даних. Пропускна спроможність каналу зв’язку з мережею Інтернет, який обслуговує навчальний процес, становить 200 МБіт/с. В межах автоматизованої інформаційної освітньої системи діють три функціональні підсистеми:
 
 
- «Електронний університет»;
 
 
- «Модульне середовище для навчання» ( http://e-learning.kubg.edu.ua/);
 
 
- «Дистанційне навчання»
 
 
- Електронний каталог (http://ek.kubg.edu.ua)
 
 
Основною метою впровадження інформаційної системи є підвищення якості освітніх послуг в університеті на базі створення електронного освітнього середовища та удосконалення системи управління ВНЗ. При цьому вирішувались такі завдання :
 
 
- розробка єдиної інформаційної бази підтримки навчальної, навчально - методичної й адміністративної діяльності університету;
 
 
- впровадження нових форм і методів управління навчальним процесом в університеті на основі сучасних інформаційних технологій;
 
 
- скорочення часу, необхідного для проходження інформації, що потрібна для ухвалення управлінських рішень;
 
 
- підвищення ефективності роботи викладачів та співробітників завдяки оперативному доступу до інформаційної бази університету;
 
 
- введення єдиних стандартів роботи з електронними документами, які враховують чинну нормативну базу і забезпечують захист, керованість і доступність документів;
 
 
- створення системи стратегічного і оперативного планування, системи прогнозування розвитку університету.
 
 
Інформаційна система університету Грінченка створювалась для комплексного вирішення автоматизації процесів організації і контролю навчального процесу та управління ним і носить інтегративний характер. Логічна структура ІС «Електронний університет» містить підсистеми, що складаються з програмних модулів, за допомогою яких формуються дані кожного окремого структурного підрозділу університету, що компонуються в єдину базу даних ІС. Схема логічних зв'язків між підсистемами наведена в додатках.
 
 
'''''Завдання 2'''''
 
Завдання на вибір
 
 
1.Розробити блог консультацій: https://katharina13011994.blogspot.com/
 
 
'''Завдання 3'''
 
'''Семінар (тренінг)
 
Провести семінар (тренінг) для співробітників / вчителів / вихователів з використання ІКТ в освіті або виступ на вченій раді / педраді щодо можливостей онлайн навчання.'''
 
 
'''МАЙСТЕР – КЛАС ДЛЯ ПЕДАГОГІВ''' '''
 
« Створення презентації у програмі Microsoft PowerPoint зі вставленим мультфільмом»
 
'''
 
МЕТА: розширити й уточнити знання педагогів щодо вимог до текстового наповнення, дизайну та змісту презентації; вправляти педагогів у створенні мультимедійної презентації зі вставленим відеороликом.
 
 
ОБЛАДНАННЯ: комп’ютер для кожного учасника майстер-класу, проектор, проекційний екран.
 
 
ХІД МАЙСТЕР-КЛАСУ
 
 
Педагог: Педагоги-дошкільники все частіше використовують у своїй роботі інформаційно-комунікаційні технології. Нині найпопулярнішими серед інших їх видів є презентації. І це цілком виправдано, адже відомо, що людина може засвоювати 15% почутого, 25% побаченого та 65-80% того, що вона почула і побачила одночасно.
 
 
Презентації нині є незамінними в діяльності кожного педагога, адже це зручний та наочний спосіб донесення інформації до дітей. Тож сьогодні будемо вдосконалювати навички щодо створення презентацій. Крім тексту, в презентації можна вставляти малюнки, схеми, музику, відео, що дає змогу пожвавити виклад і привернути увагу слухачів. Дітям надзвичайно цікаво під час заняття або іншого виду діяльності спостерігати за казковим персонажем, який рухається на екрані, тож особливу цінність становлять презентації зі вставленим відеоматеріалом, зокрема мультфільмами. Таку презентацію можна виготовити за допомогою програми Microsoft Power Point, яка дає змогу вставляти відео файл з вашого комп’ютера безпосередньо в презентацію.
 
Отже, як вставити відеофайл в презентацію? Передусім слід підготувати відеоролик, який ви бажаєте вставити в презентацію. Пропоную скачати мультфільм з YouTube та зберегти на робочому столі комп’ютера.
 
 
Натисканням кнопки «Пуск», що в лівому куті екрана, відкрийте список програм, знайдіть серед них Microsoft PowerPoint та запустіть її. Для надання презентації Microsoft PowerPoint бажаного зовнішнього вигляду у вкладці «Дизайн» виберіть тему (стиль оформлення презентації), яка вам до вподоби, та натисніть на неї лівою кнопкою миші.
 
 
Усі слайди презентації мають бути виконані в єдиному стилі, тобто у єдиній кольоровій гамі, з використанням однакових шрифтів, однотипних ілюстрацій тощо.
 
 
У презентації обов’язково оформляють титульний та останній слайди. На титульному зазвичай вказують тему презентації та її автора, навчальний заклад, місто. На завершальному слайді вказують джерела інформації.
 
 
Кількість слайдів у презентації залежить від мети та цільової аудиторії (оптимально-це 10-20 слайдів).
 
 
Знайдіть функцію «Створити слайд», розміщену на вкладці «Головна» у верхньому лівому куті екрана, та оберіть один із макетів слайда зі списку запропонованих. Макет, який ви обрали, можна застосувати до всіх слайдів презентації, а можна добирати макет для кожного слайда окремо залежно від кількості й типу об’єктів, які ви хочете розмістити на тому чи тому слайді. У нашому випадку доцільно обрати макет «Заголовок і об’єкт», адже ми вставлятимемо відео файл, а саме мультфільм, і його назву.
 
 
Для того щоб вставляти мультфільм з вашого комп’ютера безпосередньо у слайд, на вкладці «Вставка» у групі «Мультимедіа» клацніть на кнопці «Відео», далі — «Відео з файлу», або ж на самому слайді натисніть на значок відео — «Вставити кліп мультимедіа». Відтак оберіть необхідний відофайл з вашого комп’ютера та натисніть «Вставити». На слайді з’явиться «контейнер» для відео. Його можна переміщувати по слайду, змінювати розмір за допомогою маркерів по периметру.
 
 
У режимі перегляду презентації під час наведення курсору миші на відео з’явиться меню з кнопкою «Пуск», натиснувши на яку ви зможете переглянути відео. Такий спосіб запуску відео називається «По клацанню». Якщо ж ви хочете, щоб відео при перегляді презентації запускалося автоматично, потрібно виділити «контейнер» на слайді, натиснувши по ньому лівою кнопкою миші. Угорі екрана, у групі вкладок «Робота з відео», перейдіть на вкладку «Відтворення». У групі кнопок «Параметри відео» в полі «Початок» оберіть зі списку пункт «Автоматично». Тепер відео запуститься, тільки-но на екрані з’явиться потрібний слайд. Також на вкладках «Формат» і «Відтворення» за допомогою запропонованих функцій ви зможете додати ефекту руху відео, провести його монтаж, змінити стиль відео тощо. Щоб відео презентація ефективно доповнювала зміст вашого заняття, тобто відтворювалась по частинах у потрібний момент заняття, слід  провести монтаж відео. Для цього натисніть на кнопку «Монтаж відео» у вкладці «Відтворення». На екрані з’явилось відтворене вікно з доданим мультфільмом, де можна задати «час початку» відтворення та «час завершення» відтворення потрібного фрагменту мультфільму. Ввівши точний час відтворення по хвилинах та секундах, натисніть кнопку «ОК». Для наступного слайда з відповідним фрагментом мультфільму проводимо таку саму роботу, як і з попереднім: створюємо новий слайд, вставляємо відео, робимо монтаж відтворення тощо.
 
 
Педагог: Коли робота над слайдами вже завершена, перегляньте створену презентацію, запустивши показ кнопкою F5 або натиснувши кнопку «Спочатку» у вкладці «Показ слайдів». Якщо вам не подобається один із слайдів, поверніться до його редагування, натиснувши кнопку «Esc» у верхньому лівому куті клавіатури. Готову презентацію не забудьте зберегти.
 
 
Педагог: Наш майстер-клас добіг кінця. Сьогодні ви навчились створювати презентацію зі вставленим відео в програмі Microsoft PowerPoint. Проте не забувайте, що презентація має лише супроводжувати й доповнювати ту чи іншу освітню роботу, а не замінювати її. Дякую вам за увагу та бажаю творчої наснаги у вашій діяльності.
 
 
'''Завдання 4'''
 
'''Методичні рекомендації'''
 
 
• Проектування інформаційного освітнього середовища установи:
 
 
− формування медіатеки та впровадження локальних мережних навчальних програмних комплексів;
 
 
− створення єдиної інформаційної бази навчального закладу;
 
 
- створення індивідуальних портфоліо керівництва та педагогів;
 
 
- оновлення віртуального методичного кабінету;
 
 
• Модернізації ІТ інфраструктури:
 
 
- оновити технічну базу;
 
 
- придбати інтерактивну дошку;
 
• Формування ІК- компетентності вихователів установи:
 
 
- систематичні практичні заняття;
 
 
- курси підвищення кваліфікації;- тренінги, круглі столи, семінари;
 
 
- індивідуальні консультаці;
 
 
- діагностування педагогічного персоналу.
 

Поточна версія на 16:37, 14 листопада 2018