Відмінності між версіями «Ґав’ячий»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Цікаві факти)
Рядок 23: Рядок 23:
 
==Медіа==
 
==Медіа==
 
{{#ev:youtube|sABae_OtbRU}}
 
{{#ev:youtube|sABae_OtbRU}}
 +
 +
==Зовнішній вигляд==
 +
Спина та черевний бік ґав забарвлені у сірий колір, голова, крила, хвіст та маніжка — у чорний. Крила сильні, загострені, тілобудова міцна. Тонкі довгі ноги оперені до цівки, три довгих пальці звернені вперед, один — назад. Рульові пера хвоста досить довгі. Потужний та гострий дзьоб біля основи чорний, а на кінці — сірий. Довжина тіла близько 50 см. маса тіла 460—735 грамів, розмах крил — до 1 метра, тривалість життя 35-50 років. Голос — різні модифікації каркання, найчастіше хрипле «карр» з закритим звуком у кінці. Ворони також співають, видаючи неголосні звуки, схожі на цвірінчання.
 +
Деякі птахи вміло копіюють голоси інших пернатих або повторюють звуки, що десь почули. По землі пересувається широкими кроками, у випадку небезпеки починає стрибати. Поза гніздовим сезоном сірі ґави живуть у великих зграях, нерідко в компанії з іншими пернатими — найчастіше з граками або галками.
  
 
==Цікаві факти==
 
==Цікаві факти==

Версія за 22:30, 10 листопада 2018

Ґав’ячий, -а, -е. Вороній. Новомоск. у.

Ґав’ячий, -а, -е. = Гавин.


Сучасні словники

Академічний тлумачний словник

ҐА́В'ЯЧИЙ, а, е. Те саме, що гавин. Щороку скільки виводків ґав'ячих вилітало з гнізд! (Іван Ле, Ю. Кудря, 1956, 13).

♦ ГАВИН, а, е. Прикм. до гава 1. Ґавине гніздо (Словник Грінченка); Пронька безпомилково, з першого погляду може відрізнити сорочаче яйце від гавиного (Олесь Донченко, VI, 1957, 17).

Ілюстрації

Гава1.jpg Гава2.jpg Гава3.jpg Гава5.jpg

Медіа

Зовнішній вигляд

Спина та черевний бік ґав забарвлені у сірий колір, голова, крила, хвіст та маніжка — у чорний. Крила сильні, загострені, тілобудова міцна. Тонкі довгі ноги оперені до цівки, три довгих пальці звернені вперед, один — назад. Рульові пера хвоста досить довгі. Потужний та гострий дзьоб біля основи чорний, а на кінці — сірий. Довжина тіла близько 50 см. маса тіла 460—735 грамів, розмах крил — до 1 метра, тривалість життя 35-50 років. Голос — різні модифікації каркання, найчастіше хрипле «карр» з закритим звуком у кінці. Ворони також співають, видаючи неголосні звуки, схожі на цвірінчання. Деякі птахи вміло копіюють голоси інших пернатих або повторюють звуки, що десь почули. По землі пересувається широкими кроками, у випадку небезпеки починає стрибати. Поза гніздовим сезоном сірі ґави живуть у великих зграях, нерідко в компанії з іншими пернатими — найчастіше з граками або галками.

Цікаві факти

Молоді ґави, які будують гніздо вперше в житті, не знають, який матеріал для цього потрібно. Спочатку вони хапають абсолютно невідповідні за формою і розміром палиці, але швидко вчаться підбирати цілком придатні для будівництва. Галка спочатку також намагається використовувати для гнізда найрізноманітніші предмети, але у неї швидко виробляється негативна умовна реакція на все, що не годиться для цієї мети: занадто гладкі предмети, шматки скла тощо.

Див. також

Зовнішні посилання