Відмінності між версіями «Гайворон»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Джерела та література)
(Джерела та література)
Рядок 25: Рядок 25:
 
==Джерела та література==
 
==Джерела та література==
 
uk.wikipedia.org/wiki/Грак
 
uk.wikipedia.org/wiki/Грак
 +
http://pernatidruzi.org.ua/hayvorony_z_hayu.html
 +
http://ukrlit.org/slovnyk/%D0%B3%D0%B0%D0%B9%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD
  
 
==Зовнішні посилання==
 
==Зовнішні посилання==

Версія за 21:08, 3 жовтня 2018

Гайворон, -на, м. Грачъ, Сorvus flugilegus. Вх. Пч. II. 9. Та ще мене гайворони укрили з півночі... Клюють очі козацькії, а трупу не хочуть. Шевч. 491.

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках Грак, застаріле грайворон (Corvus frugilegus) — птах середнього розміру з родини Воронових. Граки — доволі великі птахи, їх довжина сягає від 44 до 46 см, а розмах крил становить від 81 см і майже до одного метра[2]. Усе тіло грака повністю чорне. Дзьоб у грака середньої довжини, трохи більший, ніж у крука. Трохи менше половини дзьоба грака (ближче до голови) має колір близький до бежевого, решта — темно-сіра. Очі в грака чорні і розташовуються біля самого дзоба. Граки живляться тваринною та рослинною їжею, проте головним чином здобувають хробаків та личинок комах. Їх граки знаходять на землі або виколупують дзьобом. Саме тому граки часто тримаються на зораних полях. У містах птахи живляться харчовими відходами, тому часто залишаються на зиму. Грак є корисним птахом для сільського господарства, бо знищує багато комах-шкідників та іноді мишеподібних гризунів. Граки разом з іншими представниками ряду воронових мають розумові можливості, вищі не лише серед птахів, а й серед більшості тварин. Численні спостереження доводять, що граки керуються не лише інстинктами, а й інтелектом. Це виявляється у розумінні ними деяких фізичних процесів та вмінні рахувати кількість речей. Так, у одному з досліджень граки не могли дістатится до хробака, який плавав у вузькій високій склянці з водою. Її неможливо було перекинути, тому птахи здогадалися кидати камінці до склянки. Граки швидко зрозуміли, що чим більші камінці будуть у воді, тим швидше підійметься її рівень.

Ілюстрації

Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png

Медіа

Див. також

Джерела та література

uk.wikipedia.org/wiki/Грак http://pernatidruzi.org.ua/hayvorony_z_hayu.html http://ukrlit.org/slovnyk/%D0%B3%D0%B0%D0%B9%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD

Зовнішні посилання

[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/{{{підрозділ}}}]]