Відмінності між версіями «Сташко Тетяна Володимирівна»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: Виробнича (зі спеціалізації) практика студентки '''''Сташко Тетяни Володимирівни''''' груп...)
 
Рядок 1: Рядок 1:
 
Виробнича (зі спеціалізації) практика студентки '''''Сташко Тетяни Володимирівни''''' групи ПВШм-1-16-2.2з другого освітнього (магістерського) рівня заочної форми навчання спеціальності ''011 Науки про освіту'' (освітня програма: Педагогіка вищої школи) Педагогічного інституту.
 
Виробнича (зі спеціалізації) практика студентки '''''Сташко Тетяни Володимирівни''''' групи ПВШм-1-16-2.2з другого освітнього (магістерського) рівня заочної форми навчання спеціальності ''011 Науки про освіту'' (освітня програма: Педагогіка вищої школи) Педагогічного інституту.
 +
Завдання 1. Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі
 +
В Бородянський СЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 було організовано моніторингове дослідження ІКТ-компетентності вчителів,  МЕТА  якого полягала у визначенні  індивідуальної траєкторії саморозвитку, самоосвіти  та навчання педпрацівників  основам інформаційно-комунікаційних технологій в умовах формування інформаційно-освітнього простору школи  та у визначенні напрямків методичної роботи.
 +
ОБ'ЄКТОМ моніторингового дослідження є процес формування професійної компетентності вчителя.        Предметом моніторингового дослідження став процес визначення рівня сформованості ІКТ-компетентності педагогічних працівників ЗОШ І-ІІІ ступенів. В ході  моніторингового дослідження використовувалися наступні МЕТОДИ:
 +
- аналіз нормативно-правових актів, методичної, соціологічної, науково-популярної літератури з досліджуваної проблеми;
 +
- анкетування педагогів;
 +
- методи математичної статистики;
 +
- аналіз і узагальнення інформації.     
 +
Завдання роботи :
 +
1. Окреслити теоретичні основи проведення моніторингу ІКТкомпетентності педагогічних працівників та навчання їх основам інформаційно-комунікаційних технологій.
 +
2. Визначити рівень сформованості ІКТ-компетентності педагогічних працівників ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1.
 +
3. Розробити програму моніторингу ІКТ-компетентності педагогічних працівників та апробувати її в умовах навчального закладу.
 +
4. Ознайомити педпрацівників з практичним досвідом організації та проведення моніторингу ІКТ-компетентності та створення умов для самовдосконалення основ інформаційно-комунікаційних технологій з метою їх впровадження у навчально-виховний процес.
 +
Очікувані результати: Для адміністрації школи отримання інформації про рівень готовності вчителів працювати в умовах єдиного інформаційного освітнього простору навчального закладу,  що дасть можливість внести зміни до перспективного та поточного планування методичної, виховної, навчальної роботи.
 +
 +
На сучасному етапі впровадження ІКТ у сфері освіти є національним пріоритетом. При  цьому актуальною проблемою їх раціонального використання у освітньому процесі. Вирішення цієї проблеми можливе через зміну професіограми вчителя та компонентів його професійної компетентності.
 +
Тому особливої актуальності набуває проблема організації, проведення моніторингу ІКТ - компетентності педагогічних працівників та розробка ефективної та гнучкої системи підвищення кваліфікації педагогів в галузі ІКТ. Адже вчителі нового покоління повинні вміти кваліфіковано вибирати та застосовувати саме ті технології, які повною мірою відповідають змісту й цілям вивчення конкретної дисциплін, сприяють досягненню цілей гармонічного розвитку учнів з врахуванням їх індивідуальних особливостей.
 +
Анкета для вчителя на визначення рівня володіння ПК га уроках.
 +
1.Чи часто ви користуєтеся персональним комп'ютером у своїй професійній діяльності?
 +
а) на уроках;
 +
б) в позакласній діяльності.
 +
2 Які офісні або програмні засоби використовуєте найбільш часто? ___________________________________________________
 +
3 Чого хотіли б навчитися робити працюючи на комп'ютері?
 +
___________________________________________________
 +
4 Роботу в яких програмах  Ви хотіли б освоїти на персональному комп'ютері? ___________________________________________________
 +
5  Чи потрібний Інтернет у Вашій роботі? ___________________________________________________
 +
6 Скільки Ви часу проводите в Інтернеті вдома  та на роботі? ____________________________________________
 +
7 На які сайти заходите найбільш часто? ___________________________________________________
 +
8  Є чи у Вас поштова скринька?  ______________________
 +
9 Чи підтримуєте Ви електронну переписку з ким-небудь?  Як часто пишете?
 +
____________________________________________________
 +
10 Чи зареєстровані Ви в якій-небудь соціальній мережі (Однокласники, У контакті)? _______________________
 +
11  Потрібні чи на Вашу думку соціальні мережі (Однокласники, У контакті)? Обґрунтуйте відповідь.
 +
____________________________________________________
 +
12 Скільки часу Ви проводите за комп’ютером в тиждень? (Відповідь запишіть приблизно у годинах.) ________________________________________________
 +
Тест на встановлення рівня володіння інформаційно-комунікативними технологіями
 +
1. До зовнішніх пристороїв належить:
 +
- арифметико-логічні пристрої
 +
- центральний процесор
 +
- принтер
 +
- оперативна пам'ять
 +
2.Яка з цих одиниць виміру пам'яті найбільша?
 +
- кілобайт
 +
- Гігабайт
 +
-Мегабайт
 +
- Біт
 +
3.Комп'ютер -
 +
- пристрій для роботи з текстом
 +
- електронний обчислювальний пристрій для обробки чисел
 +
- пристрій для зберігання інформації будь-якого вигляду
 +
- багатофункціональний електронний пристрій для роботи з інформацією
 +
4.Персональний комп'ютер не функціюватиме, якщн відключити
 +
- дисковод
 +
-оперативну пам'ять
 +
-миша
 +
-принтер
 +
5.Дисковод - це
 +
-обробка команд виконаної програми
 +
-читання\запис даних із зовнішнього носія
 +
-виведення інформації на папір.
 +
6.За допомогою сканера можна: 
 +
-водити в комп'ютер фотографії, тексти і малюнки
 +
-вводити лише фотографії 
 +
-виводити в цифровому вигляді фотографії, малюнки і тексти
 +
7.Вкажіть основні пристрої комп'ютера: 
 +
-системний блок,
 +
-монітор,
 +
-клавіатура,
 +
-миша 
 +
-системний блок,
 +
-колонки,
 +
-принтер,
 +
-сканер,
 +
-процесор
 +
8.Вкажіть пристрої виведення інформації: 
 +
-монітор,
 +
-принтер,
 +
-колонки
 +
9.Внутрішній склад системного блоку: 
 +
  -процесор, 
 +
-жорсткий диск, 
 +
- материнська плата , 
 +
-оперативна пам'ять 
 +
-звукова карта 
 +
-відеокарта 
 +
-  мережева карта 
 +
-блок живлення 
 +
-флеш-накопичувач 
 +
-CD-R
 +
10.Ярлик створюють для:
 +
-дизайну
 +
-автоматичного налаштування додатків
 +
-швидкого запису документа або програми.

Версія за 16:56, 29 травня 2018

Виробнича (зі спеціалізації) практика студентки Сташко Тетяни Володимирівни групи ПВШм-1-16-2.2з другого освітнього (магістерського) рівня заочної форми навчання спеціальності 011 Науки про освіту (освітня програма: Педагогіка вищої школи) Педагогічного інституту.

Завдання 1. Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі

В Бородянський СЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 було організовано моніторингове дослідження ІКТ-компетентності вчителів, МЕТА якого полягала у визначенні індивідуальної траєкторії саморозвитку, самоосвіти та навчання педпрацівників основам інформаційно-комунікаційних технологій в умовах формування інформаційно-освітнього простору школи та у визначенні напрямків методичної роботи. ОБ'ЄКТОМ моніторингового дослідження є процес формування професійної компетентності вчителя. Предметом моніторингового дослідження став процес визначення рівня сформованості ІКТ-компетентності педагогічних працівників ЗОШ І-ІІІ ступенів. В ході моніторингового дослідження використовувалися наступні МЕТОДИ: - аналіз нормативно-правових актів, методичної, соціологічної, науково-популярної літератури з досліджуваної проблеми; - анкетування педагогів; - методи математичної статистики; - аналіз і узагальнення інформації. Завдання роботи : 1. Окреслити теоретичні основи проведення моніторингу ІКТкомпетентності педагогічних працівників та навчання їх основам інформаційно-комунікаційних технологій. 2. Визначити рівень сформованості ІКТ-компетентності педагогічних працівників ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1. 3. Розробити програму моніторингу ІКТ-компетентності педагогічних працівників та апробувати її в умовах навчального закладу. 4. Ознайомити педпрацівників з практичним досвідом організації та проведення моніторингу ІКТ-компетентності та створення умов для самовдосконалення основ інформаційно-комунікаційних технологій з метою їх впровадження у навчально-виховний процес. Очікувані результати: Для адміністрації школи отримання інформації про рівень готовності вчителів працювати в умовах єдиного інформаційного освітнього простору навчального закладу, що дасть можливість внести зміни до перспективного та поточного планування методичної, виховної, навчальної роботи.

На сучасному етапі впровадження ІКТ у сфері освіти є національним пріоритетом. При цьому актуальною проблемою їх раціонального використання у освітньому процесі. Вирішення цієї проблеми можливе через зміну професіограми вчителя та компонентів його професійної компетентності. Тому особливої актуальності набуває проблема організації, проведення моніторингу ІКТ - компетентності педагогічних працівників та розробка ефективної та гнучкої системи підвищення кваліфікації педагогів в галузі ІКТ. Адже вчителі нового покоління повинні вміти кваліфіковано вибирати та застосовувати саме ті технології, які повною мірою відповідають змісту й цілям вивчення конкретної дисциплін, сприяють досягненню цілей гармонічного розвитку учнів з врахуванням їх індивідуальних особливостей. Анкета для вчителя на визначення рівня володіння ПК га уроках. 1.Чи часто ви користуєтеся персональним комп'ютером у своїй професійній діяльності? а) на уроках; б) в позакласній діяльності.

2 Які офісні або програмні засоби використовуєте найбільш часто? ___________________________________________________
3 Чого хотіли б навчитися робити працюючи на комп'ютері?

___________________________________________________

4 Роботу в яких програмах  Ви хотіли б освоїти на персональному комп'ютері? ___________________________________________________
5  Чи потрібний Інтернет у Вашій роботі? ___________________________________________________

6 Скільки Ви часу проводите в Інтернеті вдома та на роботі? ____________________________________________

7 На які сайти заходите найбільш часто? ___________________________________________________

8 Є чи у Вас поштова скринька? ______________________ 9 Чи підтримуєте Ви електронну переписку з ким-небудь? Як часто пишете? ____________________________________________________ 10 Чи зареєстровані Ви в якій-небудь соціальній мережі (Однокласники, У контакті)? _______________________

11  Потрібні чи на Вашу думку соціальні мережі (Однокласники, У контакті)? Обґрунтуйте відповідь.

____________________________________________________

12 Скільки часу Ви проводите за комп’ютером в тиждень? (Відповідь запишіть приблизно у годинах.) ________________________________________________

Тест на встановлення рівня володіння інформаційно-комунікативними технологіями 1. До зовнішніх пристороїв належить: - арифметико-логічні пристрої - центральний процесор - принтер - оперативна пам'ять 2.Яка з цих одиниць виміру пам'яті найбільша? - кілобайт - Гігабайт -Мегабайт - Біт 3.Комп'ютер - - пристрій для роботи з текстом - електронний обчислювальний пристрій для обробки чисел - пристрій для зберігання інформації будь-якого вигляду - багатофункціональний електронний пристрій для роботи з інформацією 4.Персональний комп'ютер не функціюватиме, якщн відключити - дисковод -оперативну пам'ять -миша -принтер 5.Дисковод - це -обробка команд виконаної програми -читання\запис даних із зовнішнього носія -виведення інформації на папір. 6.За допомогою сканера можна:  -водити в комп'ютер фотографії, тексти і малюнки -вводити лише фотографії  -виводити в цифровому вигляді фотографії, малюнки і тексти 7.Вкажіть основні пристрої комп'ютера:  -системний блок, -монітор, -клавіатура, -миша  -системний блок, -колонки, -принтер,

-сканер,

-процесор 8.Вкажіть пристрої виведення інформації:  -монітор, -принтер, -колонки

9.Внутрішній склад системного блоку: 
 -процесор,  

-жорсткий диск,  - материнська плата , -оперативна пам'ять  -звукова карта  -відеокарта  - мережева карта  -блок живлення  -флеш-накопичувач  -CD-R 10.Ярлик створюють для: -дизайну -автоматичного налаштування додатків -швидкого запису документа або програми.