Відмінності між версіями «Дріботуха»
Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
| Рядок 11: | Рядок 11: | ||
! Відмінок !! Однина !! Множина | ! Відмінок !! Однина !! Множина | ||
|- | |- | ||
| − | | Називний || | + | | Називний || дріботу́ха || дріботу́хи |
|- | |- | ||
| − | | Родовий || | + | | Родовий || дріботу́хи || дріботу́х |
|- | |- | ||
| − | | Давальний || | + | | Давальний || дріботу́сі || дріботу́хам |
|- | |- | ||
| Знахідний | | Знахідний | ||
| − | || | + | || дріботу́ху || дріботу́х |
|- | |- | ||
| − | | Орудний || | + | | Орудний || дріботу́хою || дріботу́хами |
|- | |- | ||
| − | | Місцевий || | + | | Місцевий || на/у дріботу́сі || на/у дріботу́хах |
|- | |- | ||
| − | | Кличний || | + | | Кличний || дріботу́хо || дріботу́хи |
|- | |- | ||
| − | |||
Версія за 17:19, 26 листопада 2017
Дріботуха, -хи, ж. Говорунья, болтунья. Що вже й дріботуха вона, то й Боже! Усе дрібоче, усе дрібоче! Новомоск. у.
Дріботуха - це та, що дуже швидко і багато говорить.
Дріботуха - іменник жіночого роду
Синоніми до слова «дріботуха» - тарато́ра, тарато́рка, трещо́тка.
| Відмінок | Однина | Множина |
|---|---|---|
| Називний | дріботу́ха | дріботу́хи |
| Родовий | дріботу́хи | дріботу́х |
| Давальний | дріботу́сі | дріботу́хам |
| Знахідний | дріботу́ху | дріботу́х |
| Орудний | дріботу́хою | дріботу́хами |
| Місцевий | на/у дріботу́сі | на/у дріботу́хах |
| Кличний | дріботу́хо | дріботу́хи |