Відмінності між версіями «Бурхливий»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: '''Бурхливий, -а, -е. '''Бурный, бушующій, стремительный. ''Де взялася бурхливая хвиля, од бере...)
 
(Медіа)
 
(не показано 6 проміжних версій цього учасника)
Рядок 2: Рядок 2:
  
 
[[Категорія:Бу]]
 
[[Категорія:Бу]]
 +
 +
==Сучасні словники==
 +
===[http://sum.in.ua Словник української мови  Академічний тлумачний словник (1970—1980) ]===
 +
БУРХЛИ́ВИЙ, а, е.
 +
1. Який бурхає, бушує. Жде спрагла земля плодотворної зливи, І вітер над нею гуляє бурхливий (Іван Франко, X, 1954, 10); Над тим бурхливим морем.. лунав протяглий жалібний спів (Михайло Коцюбинський, II, 1955, 125); За вікном надворі бурхлива негода зимова (Іван Ле, О по в. та нариси, 1950, 154).
 +
2. перен. Сповнений подій, хвилювань; неспокійний. Захотілось бурхливого життя. Мене вже давно тягло повчителювати в робітничих центрах (Степан Васильченко, Незібрані твори, 1941, 194).
 +
3. перен. Який виявляється з великою силою; дуже сильний, палкий (про почуття та їх вираження). Мовчазні, похмурі, ніби й не прихильні до Мухтарова, люди схопилися з лав і бурхливою овацією покрили його слова (Іван Ле, Міжгір'я, 1953, 187); Передане по радіо повідомлення про запуск космічної ракети в сторону Місяця викликало в Донбасі бурхливу радість (Радянська Україна, 4.I 1959, 1).
 +
4. Дуже швидкий; нестримний (про розвиток, зростання чого-небудь). Найхарактернішою рисою нашого часу є бурхливе зростання сил соціалізму, перетворення світової соціалістичної системи у вирішальний фактор світового розвитку (Колгоспник України, 9, 1963, 11).
 +
Словник української мови: в 11 томах. — Том 1, 1970. — Стор. 261.
 +
 +
===[http://www.classes.ru/all-ukrainian/dictionary-ukrainian-explanatory-term-13922.htm Classes.RU]===
 +
Толковый словарь украинского языка
 +
Бурхливий  -а, -е.
 +
1) Який бурхає, бушує.
 +
2) перен. Сповнений подій, хвилювань; неспокійний.
 +
3) перен. Який виявляється з великою силою; дуже сильний, палкий (про почуття та їх вираження).
 +
4) Дуже швидкий; нестримний (про розвиток, зростання чого-небудь).
 +
 +
===[https://uk.worldwidedictionary.org/%D0%B1%D1%83%D1%80%D1%85%D0%BB%D0%B8%D0%B2%D0%B8%D0%B9 WorldwideDictionary.org Всесвітній словник української мови ]===
 +
БУРХЛИ́ВИЙ (про море, потік, річку і т. ін.), БУ́РНИЙрідше, БУРЛИ́ВИЙ, БУРЕ́МНИЙрідше, БУ́ЙНИЙпоет., ЗБУ́РЕНИЙ, РОЗБУ́РХАНИЙ, РОЗБУШО́ВАНИЙрідше, РОЗБУЯ́ЛИЙрідше,ЗБУНТО́ВАНИЙпідсил. поет.; КИПУ́ЧИЙ (який піниться, шумує); ВИРУ́ЮЧИЙ, НУРТУ́ЮЧИЙ, КЛЕКІТЛИ́ВИЙ[КЛЕКОТЛИ́ВИЙ], КЛЕКІТНИ́Йрідше (про воду - яка вирує, клекоче). Прекрасний Каспій, що в бурхливе лоно Приймає Терек бистрий, та Куру, І Волгу повноводу (М. Рильський); Швиряли хвилі бурні На всі краї... Вставали думи журні Нудьги - змії (П. Грабовський); Ти [зоря] се була, що вставала вогнем опівночі, Шлях прокладала ясний через темне, бурливеє море (Леся Українка); Буремні вали підхопили Галери і кинули в море (М. Нагнибіда); Сильне море! Зберися на силі!.. Розжени свої буйнії хвилі (Леся Українка); Синіломарево хребтів, як хвилі збуреної річки (Д. Луценко); "Сибіряк" стрімголов злітав на гребені вируючих бурунів, заривався в клекочучу безодню розбурханого моря (О. Донченко); Вона вже бачила його десь на океанських просторах, серед апаратури в радіорубці, серед розбушованих хвиль, що б’ють аж на верхні палуби, бризками стріляють в ілюмінатор (О. Гончар); Катунь гримуча, все тобі замало розгону, волі: на твоїй путі, що повставало, то покірно впало, скорилося збунтованій воді (І. Гончаренко); Вода шуміла й билась між камінням білими кипучими хвилями (І. Нечуй-Левицький); - Вперед! Гогіашвілі турнув Чайку просто в клекотливу воду, яка летіла звідусіль, котила каміння, ревла, лютувала, мов справляла відьомський шабаш (П. Загребельний). - Пор. 1. бу́ряний, 1. шале́ний.
 +
 +
БУРХЛИ́ВИЙ (про стихійні сили, явища природи - який буяє, бушує, виявляється з великою силою), БУ́ЙНИЙ, РОЗГУ́ЛЬНИЙ, РОЗБУ́РХАНИЙ, РОЗБУШО́ВАНИЙ, РОЗБУЯ́ЛИЙ, Я́РИЙ, РОЗ’Я́РЕНИЙ, РОЗГНУ́ЗДАНИЙ, РОЗГУ́КАНИЙдіал. (який досяг великої інтенсивності, сили в своєму вияві); НАВА́ЛЬНИЙ (швидкий і напружений). За вікном надворі бурхлива негода зимова (І. Ле); Буйний вітер; Весна прийшла в Донбас рання, буйна, дружна (В. Собко); Над донецькими степами.. мела розгульна віхола (В. Собко); Розбурханий вітер по полю гуляє, лозини та квіти додолу схиляє (Н. Забіла); Тисячі їх зникало в ті дні, серед гуркоту фронтів, серед розбушованих пожеж (О. Гончар); Ми бачимо серед пітьми свій шлях; Нехай гроза, хай вітри розбуялі (М. Рильський); Ще ярими дощами весна не сипне, а жайворонок виманює господаря з плугом (М. Стельмах); Безугавні хвилі заливали човни. Старі козаки зле кепкували з розгнузданої стихії (С. Добровольський); Після навального дощу.. під ногами розбризкувалася розквашена земля (І. Ле). - Пор. 1. шале́ний.
 +
 +
БУРХЛИ́ВИЙ (про час, життя і т. ін. - сповнений різноманітних і неспокійних подій, переживань і т. ін.), БУ́РНИЙрідше, БУРЛИ́ВИЙрідше, ШУ́МНИЙ, БУРЕ́МНИЙ, БУ́РЯНИЙ, КИПУ́ЧИЙ, ПОЛУМ’Я́НИЙпоет. (ужив. при піднесено-позитивній характеристиці явища). Захотілось бурхливого життя. Мене вже давно тягло повчителювати в робітничих центрах (С. Васильченко); [Ярослав:] І мушу знов трудити хвору ногу І брати меч, як в они бурні дні (І. Кочерга); Бурливий 1848 рік багато людей, особливо горячих [гарячих] уже з природи, кинув у таку ненастанну горячку [гарячку] (І. Франко); Не вспів я придивитись до живого й шумного шахтарського життя навкруги себе, як мене разом із двома другими вчителями заарештовано й посаджено в Бахмутську тюрму (С. Васильченко); І урочистий голос чистий Мене в буремні дні несе (М. Нагнибіда); Розгорталися буряні події (О. Донченко); Мені приносить слово запальне Наснажене кипуче сьогодення (Д. Луценко); Пролинуло й третє полум’яне літо. Україна палала від Дону до Дніпра (О. Довженко). - Пор. 1. неспокі́йний.
 +
 +
БУРХЛИ́ВИЙ (про почуття та їх вираження - який виявляється з великою силою; про вдачу людини - схильний до палкого, схвильованого вияву своїх почуттів), БУРЛИ́ВИЙ, БУ́РНИЙрідше,БУ́ЙНИЙпідсил. розм.,ВУЛКАНІ́ЧНИЙпідсил. рідше.Ще збереглися в ній бурхлива запальність і гостре, безкомпромісне ставлення до людей (О. Гончар); Учитель всією силою юної довіри любить цього то спокійного, то крутого, то бурхливого, мов гірський потік, парубка (М. Стельмах); Його пристрасть, сліпа і бурлива, як ціла його вдача, несподівано й нагло виросла до надзвичайної сили (І. Франко); У поривах юнацтва ми кидаєм Наш милий дім - край тихої журби І з бурним серцем довго так блукаєм (Є. Фомін); Тут, у дворі, й без неї ще ніби дзвенить її сміх, в самому повітрі мовби ще іскряться буйні її веселощі, бурхає вогонь нестримного її темпераменту (О. Гончар); Вулканічні пристрасті. - Пор. 1. нестри́маний, 1. при́страсний, 1. при́страсний.
 +
 +
===[http://ukrlit.org/slovnyk УКРЛІТ.ORG_Cловник]===
 +
БУРХЛИ́ВИЙ, а, е.
 +
1. Який бурхає, бушує. Жде спрагла земля плодотворної зливи, І вітер над нею гуляє бурхливий (Фр., X, 1954, 10); Над тим бурхливим морем.. лунав протяглий жалібний спів (Коцюб., II, 1955, 125); За вікном надворі бурхлива негода зимова (Ле, Опов. та нариси, 1950, 154).
 +
2. перен. Сповнений подій, хвилювань; неспокійний. Захотілось бурхливого життя. Мене вже давно тягло повчителювати в робітничих центрах (Вас., Незібр. тв., 1941, 194).
 +
3. перен. Який виявляється з великою силою; дуже сильний, палкий (про почуття та їх вираження). Мовчазні, похмурі, ніби й не прихильні до Мухтарова, люди схопилися з лав і бурхливою овацією покрили його слова (Ле, Міжгір’я, 1953, 187); Передане по радіо повідомлення про запуск космічної ракети в сторону Місяця викликало в Донбасі бурхливу радість (Рад. Укр., 4.I 1959, 1).
 +
4. Дуже швидкий; нестримний (про розвиток, зростання чого-небудь). Найхарактернішою рисою нашого часу є бурхливе зростання сил соціалізму, перетворення світової соціалістичної системи у вирішальний фактор світового розвитку (Колг. Укр., 9, 1963, 11).
 +
Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980. — Т. 1. — С. 261.
 +
 +
==Іноземні словники==
 +
===[https://dic.academic.ru  Словари и энциклопедии на Академике]===
 +
БУРХЛИ́ВИЙ
 +
1бурхливий — прикметник …
 +
Орфографічний словник української мови
 +
 +
===[https://uk.glosbe.com/ Glosbe - багатомовний онлайн словник]===
 +
бурхливий
 +
 +
російська  переклад та визначення "бурхливий",
 +
 +
українсько-російський Словник  онлайн
 +
 +
бурхливий      бурливый    { adjective }    Russian and Ukranian
 +
бурный        { adjective }
 +
 +
бурхливий
 +
 +
англійська переклад та визначення "бурхливий",
 +
 +
українська-англійська Словник  онлайн
 +
бурхливий      glosbe-trav-c          stormy        { adjective }
 +
 +
Ти* заспокоюєш бурхливі моря            You* calm the raging seas
 +
 +
==Ілюстрації==
 +
{| style="width:100%; margin-top:2em; vertical-align:top; border-top:5px #ccc solid; border-bottom:5px #ccc solid; text-align:center"
 +
|- valign="top"
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення: Бурхливий.jpg|x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення: Бурхливий1.jpg|x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення: Бурхливий2.jpg|x140px]]
 +
|}
 +
==Медіа==
 +
{{#ev:youtube|_RblrV0EtYU}}
 +
 +
==Див. також==
 +
===Cпоріднені слова зі словника Бориса Грінченка===
 +
====[http://wiki.kubg.edu.ua/%D0%91%D1%83%D1%80%D1%85%D0%BE%D1%82%D1%96%D1%82%D0%B8 Бурхотіти]====
 +
====[http://wiki.kubg.edu.ua/%D0%91%D1%83%D1%80%D0%BB%D0%B8%D0%B2%D0%B8%D0%B9 Бурливий]====
 +
====[http://wiki.kubg.edu.ua/%D0%91%D1%83%D1%80%D1%85%D0%B0%D1%82%D0%B8 Бурхати]====
 +
 +
==Джерела та література==
 +
===[https://www.youtube.com/watch?v=_RblrV0EtYU Бурхливий Всесвіт - Трейлер]===
 +
 +
==Зовнішні посилання==
 +
===[https://ukr.segodnya.ua/science/cassini-zapechatlel-bushuyushchiy-uragan-na-saturne-1024401.html Cassini зафіксував бурхливий ураган на Сатурні]===
 +
NASA опублікувало кілька знімків Сатурна, зроблених зондом Cassini в день сонцестояння. На фотографіях зображений шестикутний ураган, який вирує над поверхнею планети, про що зазначається на сайті агентства.
 +
===[http://planet.org.ua/shows/burhlivij-vsesvit-+-nejmovirne-sonce-34 БУРХЛИВИЙ ВСЕСВІТ + НЕЙМОВІРНЕ СОНЦЕ]===
 +
Київський планетарій
 +
 +
[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/Університетський коледж]]
 +
[[Категорія:Слова 2017 року]]

Поточна версія на 21:06, 23 листопада 2017

Бурхливий, -а, -е. Бурный, бушующій, стремительный. Де взялася бурхливая хвиля, од бережка човничок одбила. Чр. 42.

Сучасні словники

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

БУРХЛИ́ВИЙ, а, е. 1. Який бурхає, бушує. Жде спрагла земля плодотворної зливи, І вітер над нею гуляє бурхливий (Іван Франко, X, 1954, 10); Над тим бурхливим морем.. лунав протяглий жалібний спів (Михайло Коцюбинський, II, 1955, 125); За вікном надворі бурхлива негода зимова (Іван Ле, О по в. та нариси, 1950, 154). 2. перен. Сповнений подій, хвилювань; неспокійний. Захотілось бурхливого життя. Мене вже давно тягло повчителювати в робітничих центрах (Степан Васильченко, Незібрані твори, 1941, 194). 3. перен. Який виявляється з великою силою; дуже сильний, палкий (про почуття та їх вираження). Мовчазні, похмурі, ніби й не прихильні до Мухтарова, люди схопилися з лав і бурхливою овацією покрили його слова (Іван Ле, Міжгір'я, 1953, 187); Передане по радіо повідомлення про запуск космічної ракети в сторону Місяця викликало в Донбасі бурхливу радість (Радянська Україна, 4.I 1959, 1). 4. Дуже швидкий; нестримний (про розвиток, зростання чого-небудь). Найхарактернішою рисою нашого часу є бурхливе зростання сил соціалізму, перетворення світової соціалістичної системи у вирішальний фактор світового розвитку (Колгоспник України, 9, 1963, 11). Словник української мови: в 11 томах. — Том 1, 1970. — Стор. 261.

Classes.RU

Толковый словарь украинского языка Бурхливий -а, -е. 1) Який бурхає, бушує. 2) перен. Сповнений подій, хвилювань; неспокійний. 3) перен. Який виявляється з великою силою; дуже сильний, палкий (про почуття та їх вираження). 4) Дуже швидкий; нестримний (про розвиток, зростання чого-небудь).

WorldwideDictionary.org Всесвітній словник української мови

БУРХЛИ́ВИЙ (про море, потік, річку і т. ін.), БУ́РНИЙрідше, БУРЛИ́ВИЙ, БУРЕ́МНИЙрідше, БУ́ЙНИЙпоет., ЗБУ́РЕНИЙ, РОЗБУ́РХАНИЙ, РОЗБУШО́ВАНИЙрідше, РОЗБУЯ́ЛИЙрідше,ЗБУНТО́ВАНИЙпідсил. поет.; КИПУ́ЧИЙ (який піниться, шумує); ВИРУ́ЮЧИЙ, НУРТУ́ЮЧИЙ, КЛЕКІТЛИ́ВИЙ[КЛЕКОТЛИ́ВИЙ], КЛЕКІТНИ́Йрідше (про воду - яка вирує, клекоче). Прекрасний Каспій, що в бурхливе лоно Приймає Терек бистрий, та Куру, І Волгу повноводу (М. Рильський); Швиряли хвилі бурні На всі краї... Вставали думи журні Нудьги - змії (П. Грабовський); Ти [зоря] се була, що вставала вогнем опівночі, Шлях прокладала ясний через темне, бурливеє море (Леся Українка); Буремні вали підхопили Галери і кинули в море (М. Нагнибіда); Сильне море! Зберися на силі!.. Розжени свої буйнії хвилі (Леся Українка); Синіломарево хребтів, як хвилі збуреної річки (Д. Луценко); "Сибіряк" стрімголов злітав на гребені вируючих бурунів, заривався в клекочучу безодню розбурханого моря (О. Донченко); Вона вже бачила його десь на океанських просторах, серед апаратури в радіорубці, серед розбушованих хвиль, що б’ють аж на верхні палуби, бризками стріляють в ілюмінатор (О. Гончар); Катунь гримуча, все тобі замало розгону, волі: на твоїй путі, що повставало, то покірно впало, скорилося збунтованій воді (І. Гончаренко); Вода шуміла й билась між камінням білими кипучими хвилями (І. Нечуй-Левицький); - Вперед! Гогіашвілі турнув Чайку просто в клекотливу воду, яка летіла звідусіль, котила каміння, ревла, лютувала, мов справляла відьомський шабаш (П. Загребельний). - Пор. 1. бу́ряний, 1. шале́ний.

БУРХЛИ́ВИЙ (про стихійні сили, явища природи - який буяє, бушує, виявляється з великою силою), БУ́ЙНИЙ, РОЗГУ́ЛЬНИЙ, РОЗБУ́РХАНИЙ, РОЗБУШО́ВАНИЙ, РОЗБУЯ́ЛИЙ, Я́РИЙ, РОЗ’Я́РЕНИЙ, РОЗГНУ́ЗДАНИЙ, РОЗГУ́КАНИЙдіал. (який досяг великої інтенсивності, сили в своєму вияві); НАВА́ЛЬНИЙ (швидкий і напружений). За вікном надворі бурхлива негода зимова (І. Ле); Буйний вітер; Весна прийшла в Донбас рання, буйна, дружна (В. Собко); Над донецькими степами.. мела розгульна віхола (В. Собко); Розбурханий вітер по полю гуляє, лозини та квіти додолу схиляє (Н. Забіла); Тисячі їх зникало в ті дні, серед гуркоту фронтів, серед розбушованих пожеж (О. Гончар); Ми бачимо серед пітьми свій шлях; Нехай гроза, хай вітри розбуялі (М. Рильський); Ще ярими дощами весна не сипне, а жайворонок виманює господаря з плугом (М. Стельмах); Безугавні хвилі заливали човни. Старі козаки зле кепкували з розгнузданої стихії (С. Добровольський); Після навального дощу.. під ногами розбризкувалася розквашена земля (І. Ле). - Пор. 1. шале́ний.

БУРХЛИ́ВИЙ (про час, життя і т. ін. - сповнений різноманітних і неспокійних подій, переживань і т. ін.), БУ́РНИЙрідше, БУРЛИ́ВИЙрідше, ШУ́МНИЙ, БУРЕ́МНИЙ, БУ́РЯНИЙ, КИПУ́ЧИЙ, ПОЛУМ’Я́НИЙпоет. (ужив. при піднесено-позитивній характеристиці явища). Захотілось бурхливого життя. Мене вже давно тягло повчителювати в робітничих центрах (С. Васильченко); [Ярослав:] І мушу знов трудити хвору ногу І брати меч, як в они бурні дні (І. Кочерга); Бурливий 1848 рік багато людей, особливо горячих [гарячих] уже з природи, кинув у таку ненастанну горячку [гарячку] (І. Франко); Не вспів я придивитись до живого й шумного шахтарського життя навкруги себе, як мене разом із двома другими вчителями заарештовано й посаджено в Бахмутську тюрму (С. Васильченко); І урочистий голос чистий Мене в буремні дні несе (М. Нагнибіда); Розгорталися буряні події (О. Донченко); Мені приносить слово запальне Наснажене кипуче сьогодення (Д. Луценко); Пролинуло й третє полум’яне літо. Україна палала від Дону до Дніпра (О. Довженко). - Пор. 1. неспокі́йний.

БУРХЛИ́ВИЙ (про почуття та їх вираження - який виявляється з великою силою; про вдачу людини - схильний до палкого, схвильованого вияву своїх почуттів), БУРЛИ́ВИЙ, БУ́РНИЙрідше,БУ́ЙНИЙпідсил. розм.,ВУЛКАНІ́ЧНИЙпідсил. рідше.Ще збереглися в ній бурхлива запальність і гостре, безкомпромісне ставлення до людей (О. Гончар); Учитель всією силою юної довіри любить цього то спокійного, то крутого, то бурхливого, мов гірський потік, парубка (М. Стельмах); Його пристрасть, сліпа і бурлива, як ціла його вдача, несподівано й нагло виросла до надзвичайної сили (І. Франко); У поривах юнацтва ми кидаєм Наш милий дім - край тихої журби І з бурним серцем довго так блукаєм (Є. Фомін); Тут, у дворі, й без неї ще ніби дзвенить її сміх, в самому повітрі мовби ще іскряться буйні її веселощі, бурхає вогонь нестримного її темпераменту (О. Гончар); Вулканічні пристрасті. - Пор. 1. нестри́маний, 1. при́страсний, 1. при́страсний.

УКРЛІТ.ORG_Cловник

БУРХЛИ́ВИЙ, а, е. 1. Який бурхає, бушує. Жде спрагла земля плодотворної зливи, І вітер над нею гуляє бурхливий (Фр., X, 1954, 10); Над тим бурхливим морем.. лунав протяглий жалібний спів (Коцюб., II, 1955, 125); За вікном надворі бурхлива негода зимова (Ле, Опов. та нариси, 1950, 154). 2. перен. Сповнений подій, хвилювань; неспокійний. Захотілось бурхливого життя. Мене вже давно тягло повчителювати в робітничих центрах (Вас., Незібр. тв., 1941, 194). 3. перен. Який виявляється з великою силою; дуже сильний, палкий (про почуття та їх вираження). Мовчазні, похмурі, ніби й не прихильні до Мухтарова, люди схопилися з лав і бурхливою овацією покрили його слова (Ле, Міжгір’я, 1953, 187); Передане по радіо повідомлення про запуск космічної ракети в сторону Місяця викликало в Донбасі бурхливу радість (Рад. Укр., 4.I 1959, 1). 4. Дуже швидкий; нестримний (про розвиток, зростання чого-небудь). Найхарактернішою рисою нашого часу є бурхливе зростання сил соціалізму, перетворення світової соціалістичної системи у вирішальний фактор світового розвитку (Колг. Укр., 9, 1963, 11). Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980. — Т. 1. — С. 261.

Іноземні словники

Словари и энциклопедии на Академике

БУРХЛИ́ВИЙ 1бурхливий — прикметник … Орфографічний словник української мови

Glosbe - багатомовний онлайн словник

бурхливий

російська переклад та визначення "бурхливий",

українсько-російський Словник онлайн

бурхливий бурливый { adjective } Russian and Ukranian бурный { adjective }

бурхливий

англійська переклад та визначення "бурхливий",

українська-англійська Словник онлайн бурхливий glosbe-trav-c stormy { adjective }

Ти* заспокоюєш бурхливі моря You* calm the raging seas

Ілюстрації

Бурхливий.jpg Бурхливий1.jpg Бурхливий2.jpg

Медіа

Див. також

Cпоріднені слова зі словника Бориса Грінченка

Бурхотіти

Бурливий

Бурхати

Джерела та література

Бурхливий Всесвіт - Трейлер

Зовнішні посилання

Cassini зафіксував бурхливий ураган на Сатурні

NASA опублікувало кілька знімків Сатурна, зроблених зондом Cassini в день сонцестояння. На фотографіях зображений шестикутний ураган, який вирує над поверхнею планети, про що зазначається на сайті агентства.

БУРХЛИВИЙ ВСЕСВІТ + НЕЙМОВІРНЕ СОНЦЕ

Київський планетарій