Відмінності між версіями «СШ І-ІІІ ст. № 305 (Дарницький район)»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Директор школи)
(Завуч школи)
Рядок 24: Рядок 24:
 
<br />'''''Назва навчального закладу, який закінчив'''' – Київський національний університет ім.. Т.Г. Шевченка (Вчитель української мови та літератури)
 
<br />'''''Назва навчального закладу, який закінчив'''' – Київський національний університет ім.. Т.Г. Шевченка (Вчитель української мови та літератури)
 
<br />'''''Педагогічний стаж''''' - 25 років
 
<br />'''''Педагогічний стаж''''' - 25 років
<br />'''''З якого часу працює в даній школі''''' - 2002 рік
+
<br />'''''З якого часу працює в даній школі''''' - 2002 року
  
 
=Візитка школи=
 
=Візитка школи=

Версія за 19:33, 23 листопада 2017

A4d3b00b5b4afac8a3553143240dbd0a.800 415.jpg

Контактна інформація школи


Адреса:
02088, Київ, ул.Леніна 53
Телефон/Факс:
(044) 564-84-41
schkola305@gmail.com

Директор школи


Косян Лариса Федорівна
Рік народження - 1969
Освіта – вища
Категорія – методист
Посада - директор спеціалізованої школи №305, вчитель математики
Назва навчального закладу, який закінчила - Київський національний університет ім.. Т.Г. Шевченка (Факультет: механізми і математика)
Педагогічний стаж – 23 роки
З якого часу працює в даній школі - 2011 рік

Завуч школи


Шаховець Ірина Анатоліївна
Рік народження - 1971
Освіта – вища
Категорія – методист
Посада - завуч, вчитель початкових класів
Назва навчального закладу, який закінчив' – Київський національний університет ім.. Т.Г. Шевченка (Вчитель української мови та літератури)
Педагогічний стаж - 25 років
З якого часу працює в даній школі - 2002 року

Візитка школи

Емблема школи


Школа була побудована в 1992 році за сприянням Харківської районної ради народних депутатів (Кирилюка Миколи Петровича - голови Дарницької районної у м.Києві державної адміністрації, Данькевича Івана Петровича – заступника голови Київської міської державної адміністрації, завідуючої районним відділом освіти Смолянової Світлани Іванівни та керівників місцевих підприємств: начальника зрошувальних систем Романова Олега Васильовича, начальника Укрпівнічгеології Гейка Валерія Дмитровича та першого директора навчального закладу в мікрорайоні Бортничі – Жихарєвої Євгенії Іванівни.

Перші внески на будівництво школи були перераховані керівниками вищезгаданих підприємств. Сьогодні в школі навчаються їхні внуки.
Школа має 9 класів і дошкільну групу. З 2003 року при школі почав функціонувати районний початковий мистецький навчальний заклад, що дав можливості розкривати свої здібності та таланти підростаючого покоління. Відкрито відділи: народних інструментів, вокалу, хореографії. На сьогоднішній день в школі працює 14 педагогів: з них мають три - вищу категорію, 5 - I категорію, двоє - II категорію, четверо - категорію "спеціаліст". Традиційно учні 5-9 класів беруть участь у акції "Милосердя", під час якої відвідують одиноких громадян похилого віку, ветеранів війни і праці, інвалідів та надають посильну допомогу.


На околиці Дарницького району столиці розкинула свої крила назустріч Дніпровим хвилям спеціалізована загальноосвітня школа № 305 з поглибленим вивченням англійської мови.Мікрорайон Бортничі, де розташована наша школа,-історичний. Цю землю з прадавніх часів населяли люди, які займалися мисливством, бджільництвом, землеробством. Навчає і виховує 820 учнів в 30 класах. Пишається своїм прапором, гербом, гімном, щоденником учня, літературним альманахом "Щасливий дар душі", газетою "Шкільна перерва", науковим товариством "Всесвіт". Плекає талановиту та обдаровану молодь. Прагне стати членом Асоціації шкіл ЮНЕСКО.Запрошує до шкільного музею. Має піклувальну раду. Має переможців міських та районних олімпіад, призерів конкурсу МАН.

Сайт школи

[[1]]

Завдання 1


Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками.
- Доброго дня! Лариса Федорівна, на вашу думку наша школа достатньо розвинена з ІКТ?
-Доброго дня! Питання достатньо актуальне для нас. Як тільки я прийшла в школу працювати то була засмучена, що в школі немає сучасних інтерактивних технологій. Тоді в перший же рік ми розробили програму закупки проекторів та смарт дошок, в цьому нам активно допомагали спонсори та батьківський комітет. Через два роки всі класи мали проектор і дошки (правда половина дошок була звичайними, а не смарт). Також в перший же рік був створений сайт, на якому ми вивішуємо найважливішу інформацію, до речі в минулому ж році ми навіть запустили он-лайн чат для батьків і вчителів на нашому сайті, правда батьки ним чомусь не користуються. На даний момент я розумію, що цього вже замало і на потрібно розвиватися більше.
- Щоб ви хотіли змінити чи створити в школі з ІКТ?
-Саме перше, що нам необхідно то це «підтягнути» рівень обізнаності вчителів у роботі з комп’ютером і інтернет середовищем. Також я б хотіла б вдосконалити наш сайт, щоб він був ще більш корисним , як для учнів так і для батьків. Для цього нам потрібно розробити он – лайн бібліотеку предметних підручників 1-11 класів, літературних творів, які учні проходять за програмою + книги, які учні можуть використати для саморозвитку. Ще я б дуже хотіла створити середовище, де б наші вчителі могли б розробити уроки та завдання для учнів, які навчаються на індивідуальному графіку чи екстерні.
- Чого не вистачає для впровадження ваших задумів? -Основне чого нам не вистачає так це кваліфікованих спеціалістів з ІТ- технологій. Нам не потрібно багато коштів, ні! Нам потрібні компетентні вчителі і консультанти, які б могли допомогти нашим вчителям навчитеся працювати у сучасній школі з інноваційними методами навчання.
-Дякую Лариса Федорівна за ваші відповіді! Поруч з нами ще є заступник директора з питань початкової школи Ірина Анатолівна. Ірина Анатолівна, а на вашу думку, чого не вистачає нашій школі для вдосконалення з питань ІКТ?
- Я повністю погоджуюся з Ларисою Федорівною, сама основна наша проблема, це необізнаність вчителів у роботі з комп’ютером! Ось маємо ми проектори в кожному класі, а чи кожен вчитель ним користується? Ні! Лише 75% початківців і 45% вчителів прикметників у старшій школі. Вчителі, яким вже за 45 років зовсім не хочуть розвиватися. А як же цікаво дітям подивитися відео – матеріал з природознавства, чи карту в он – лайн режимі з географії. Ось в початковій школі скільки цікавих завдань можна розробити в льорнінг, моїм учням дуже подобаються такі завдання. Вони ніби і відпочивають при цьому активно працюють , і до речі, краще запам'ятовують пройдений матеріал!
-Я щиро вдячна вам за ваше інтерв’ю! Мені було дуже приємно почути вашу думку!
•Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ
В спеціалізованій школі № 305 з поглибленим вивченням англійської мови керівництво поступово впроваджує ІКТ технології і намагається кожного року ще більше розвиватися в даній сфері. Що правда зміни не великі і не досконалі. Найголовніше, що директор має позитивний погляд на подальший розвиток інформаційно – комунікаційних технологій в школі і його заступники підтримують такі наміри.
Найбільшою проблемою школи є необізнаність педагогічного колективу в роботі не тільки з ІОС а й навіть з комп’ютером. Для цього директор школи, Лариса Федорівна, розробляє програму для запрошення в школу кваліфіковану людину на посаду ІТ – менеджера, який би допоміг навчити персонал працювати із системою і створив базу для он – лайн бібліотеки і розробок уроків та завдань для учнів на індивідуальному графіку навчання і екстерну.
Для початку впровадження в школі задуманих програм та систем необхідно, щоб кожен вчитель захотів розвиватися і вдосконалюватися себе не лише у педагогіці, а й у ІКТ. Будемо надіятися, що поставлені цілі директором школи будуть досягнені і на цьому школа не зупинеться!
•ІК- компетентності вчителів, вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.
Анкета для вчителів
Результат
•Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)
Апаратне забезпечення:
1. Компютери;
2. Принтери, сканери;
3. Проектори + смарт доши;

Програмне забезпечення:
1. Операційна система Windows 10 ;
2. Антивірусна програма Kaspersky;
3. Microsoft Office;
4. Auto Cad;
5. 1С для бухгалтерії та керівництва школи. Інформаційне забезпечення:
1. Відео – уроки на YouTube;
2. Допомога вчителів інформатики (на низькому рівні). Навчально – наукове забезпечення
1. Відсутнє
•Моніторинг та оцінювання освітньо-інформаційного середовища Університету Грінченка (для ПВШ)
Освітньо-інформаційне середовище в університеті забезпечужться на високому рівні ,починає від роботи системного адміністратора , до роботи викладачів. Головним результатом комп’ютеризації освітньої та управлінської діяльності є розробка і впровадження інформаційної освітньої системи університету. Вона є інформаційною системою (ІС) корпоративного типу, відображає структуру університету і функціонує на основі інтернет-технологій і баз даних. Пропускна спроможність каналу зв’язку з мережею Інтернет, який обслуговує навчальний процес, становить 200 МБіт/с. В межах автоматизованої інформаційної освітньої системи діють три функціональні підсистеми:
- «Електронний університет»;
- «Модульне середовище для навчання»;
- «Дистанційне навчання»
- Електронний каталог Основною метою впровадження інформаційної системи є підвищення якості освітніх послуг в університеті на базі створення електронного освітнього середовища та удосконалення системи управління ВНЗ. При цьому вирішувались такі завдання :
- розробка єдиної інформаційної бази підтримки навчальної, навчально - методичної й адміністративної діяльності університету;
- впровадження нових форм і методів управління навчальним процесом в університеті на основі сучасних інформаційних технологій;
- скорочення часу, необхідного для проходження інформації, що потрібна для ухвалення управлінських рішень;
- підвищення ефективності роботи викладачів та співробітників завдяки оперативному доступу до інформаційної бази університету;
- введення єдиних стандартів роботи з електронними документами, які враховують чинну нормативну базу і забезпечують захист, керованість і доступність документів;
- створення системи стратегічного і оперативного планування, системи прогнозування розвитку університету.
Інформаційна система університету Грінченка створювалась для комплексного вирішення автоматизації процесів організації і контролю навчального процесу та управління ним і носить інтегративний характер. Логічна структура ІС «Електронний університет» містить підсистеми, що складаються з програмних модулів, за допомогою яких формуються дані кожного окремого структурного підрозділу університету, що компонуються в єдину базу даних ІС. Схема логічних зв'язків між підсистемами наведена в додатках.

Завдання 2


Робочий гуг - календар для СШ№ 305

Завдання 3


Під час проведення семінару були запрошені вчителі, яким було цікаво саморозвиватися. Ми активно обговорювали впровадження ІКТ в навчальний процес нашої школи. В кінцевому рельтаті ми дійшли висновку, що це не лише сучасно, а й зручно, як для вчителів так і для учнів нашої школи.
Найбільше семінаром зацікавилася адміністрація школи і вже активно готуються до розвитку ІТ технологій в освітньому процесі.

000001.jpg
000002.jpg


Сценарій проведення семінару

Завдання 4


Методичні рекомендації
Проектування інформаційного освітнього середовища Спеціалізованої школи № 305
-забезпечення комунікації всіх учасників освітнього процесу (вчитель – учень -батьки)
-наявність великого обсягу цифрових освітніх ресурсів;( програми ліцензовані , доступ до інтернету, створення власних ІОС)
- доступність та відкритість результатів для всіх учасників ;
-моніторинг якості роботи в програмах (аналіз та формування звітності за результатами роботи);
-наявність та підтримка електронного документообігу;
-доступність всіх нормативних документів;
-використання програмного середовища, яке формує робочий інформаційний простір для учнів та вчителів;
-наявність відібраної, безпечної та якісної інформації (захист компютерів від доступу до неякісної інформації).
Модернізація ІТ інфраструктури
- Оновлення компютерів компанії;
-Створення додаткового серверу для курсів вчителям;
- Співпраця з ІТ – менеджером в школі;
- Швидкісний інтернет ;
- Створення курсів для підвищення рівня знань працівників школи по роботі з ІКТ;
Формування ІК-компетентностей вчителів:
-Проведення семінарів ,тренінгів щодо використання ІКТ;
-Проведення зустрічів з інших шкіл, для переймання досвіду ;
-Оновлення літератури, робочих планів , методичних документів по застосуванню ІКТ;
-Участь в конкурсах «Кращий вчитель року», «Краща школа міста» і т.д
Дякую за увагу!