Відмінності між версіями «Красномовець»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 5: Рядок 5:
 
красномовець - іменник, чоловічий рід, істота, II відміна
 
красномовець - іменник, чоловічий рід, істота, II відміна
 
==Сучасні словники==
 
==Сучасні словники==
 +
Красномовець(оратор)-це людина, що володіє даром мови, здатний впливати на слухача в потрібному йому напрямку, обличчя, произносящее мова; особа, що професійно займається мистецтвом красномовства.
 +
 +
==Цитати==
 +
 +
Хто багато стріляє, ще не стрілець, хто багато говорить, ще не красномовець(оратор) (Конфуцій).
 +
Існує три категорії красномовців (ораторів): одних можна слухати, інших не можна слухати, третіх не можна не слухати (Архієпископ Меджі).
 +
Красномовець(оратор) має вичерпати тему, а не терпіння слухачів (Вінстон Черчілль).
 +
Найбільше з досягнень красномовця(оратора) — не тільки сказати те, що треба, але й не сказати того, що не треба (Цицерон).
 +
Найкращий оратор той, хто своїм словом і навчає слухачів, і приносить задоволення, і справляє на них сильне враження (Цицерон).
 +
Мова має витікати і розвиватися зі знання предмета. Якщо ж оратор не вивчив його, то будь-яке красномовство є марним, дитячим зусиллям (Цицерон).
 +
Гарний оратор — той, хто вміє говорити просто про складне (Скилеф).
 +
Поетами нарождуються, ораторами стають (Цицерон).
 +
Усі гарні оратори починали як погані оратори (Ральф Емерсон).
  
 
==Ілюстрації==
 
==Ілюстрації==

Версія за 00:15, 21 листопада 2017

Красномовець, -вця, м. Ораторъ, краснорѣчивый. Іов хоче... довести, що він не згірший красномовець над Сахвира. К. Іов. 26. КРАСНОМО́ВЕЦЬ, вця, чол. Той, хто вміє гарно говорити, майстерно володіє словом; оратор. [Річард:] Лукавий Рим зовсім не винен з того, що майстер Годвінсон не красномовець (Леся Українка, III, 1952, 9); // ірон. Любитель виголошувати пишномовні, але беззмістовні промови. Вони спочивали від учорашніх брудних, лайливих промов, благодушно слухаючи красномовця (Іван Ле, В снопі.., 1960, 307). красномовець - іменник, чоловічий рід, істота, II відміна

Сучасні словники

Красномовець(оратор)-це людина, що володіє даром мови, здатний впливати на слухача в потрібному йому напрямку, обличчя, произносящее мова; особа, що професійно займається мистецтвом красномовства.

Цитати

Хто багато стріляє, ще не стрілець, хто багато говорить, ще не красномовець(оратор) (Конфуцій). Існує три категорії красномовців (ораторів): одних можна слухати, інших не можна слухати, третіх не можна не слухати (Архієпископ Меджі). Красномовець(оратор) має вичерпати тему, а не терпіння слухачів (Вінстон Черчілль). Найбільше з досягнень красномовця(оратора) — не тільки сказати те, що треба, але й не сказати того, що не треба (Цицерон). Найкращий оратор той, хто своїм словом і навчає слухачів, і приносить задоволення, і справляє на них сильне враження (Цицерон). Мова має витікати і розвиватися зі знання предмета. Якщо ж оратор не вивчив його, то будь-яке красномовство є марним, дитячим зусиллям (Цицерон). Гарний оратор — той, хто вміє говорити просто про складне (Скилеф). Поетами нарождуються, ораторами стають (Цицерон). Усі гарні оратори починали як погані оратори (Ральф Емерсон).

Ілюстрації

1krasnomovets191117.jpg). 2krasnomovets191117.jpg). 3krasnomovets191117.jpg). 4krasnomovets191117.jpg).

Медіа

.
.
.