Відмінності між версіями «Пуночка»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 34: Рядок 34:
  
  
[[Категорія:Пу]]
+
[[Категорія:Пу/Словник Грінченка і сучасність/Педагогічний інститут]]
[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/Педагогічний інститут]]
+

Версія за 23:38, 16 листопада 2017

Пуночка, -ки, ж. пт. Сосновка.

Сучасні словники

Пуночка Невеликий птах ряду горобцеподібних, що живе у північній тундрі. Зимуючі у нас птахи — пуночки, снігурі, омелюхи — відлітають у тундру, тайгу (Наука і життя, 3, 1962, 47).

Пуночка

Пуночка

  • Пуночка, пунка ж. пунок арх. пуныш м. зимний подорожничек, стренатка, пташка Етberiza (Plectrophanes) nivalis; местами другая птица, сосновка, Coccotraustes.

Пуночка (Plectrophenax) — рід птахів ряду горобцеподібних. Включає один вид — П. арктична, або сніговий подорожник (P. nivalis). Довж. тіла 14,5— 19,6 см, маса 29—50 г. Оперення пухнасте, у самців спина і поперек чорні, голова, надхвістя і низ тіла — білі, самки буруваті. П. поширена кругополярно на островах Пн. Льодовитого ок. і в зоні тундр Євразії і Пн. Америки. На зиму відлітає в лісостепову і степову зону. В УРСР — зимовий птах, трапляється на полях, рідше — на заплавних луках. Гніздо мостить на землі в ущелинах або серед каміння. Кладка з 4—6 яєць у червні — липні; насиджує самка протягом 14 днів. Живиться взимку насінням трав'янистих рослин, влітку — комахами.

Ілюстрації

ссылка = ссылка = ссылка = ссылка =

Медіа

Див. також

Пуночка(словарь синонимов)

матеріал з Вікіпедії

Джерела та література