Відмінності між версіями «Майстерний»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: '''Майстерний, -а, -е. '''Мастерской; искусный, способный къ мастерству. ''Майстерна людина. ''Г...)
 
Рядок 1: Рядок 1:
 
'''Майстерний, -а, -е. '''Мастерской; искусный, способный къ мастерству. ''Майстерна людина. ''Г. Барв. 435. ''Я майстерний до сього діла. Там у Рожеві народ усе майстерний. ''Кіев. у.  
 
'''Майстерний, -а, -е. '''Мастерской; искусный, способный къ мастерству. ''Майстерна людина. ''Г. Барв. 435. ''Я майстерний до сього діла. Там у Рожеві народ усе майстерний. ''Кіев. у.  
 
[[Категорія:Ма]]
 
[[Категорія:Ма]]
 +
==Сучасні словники==
 +
===[http://sum.in.ua Словник української мови  Академічний тлумачний словник (1970—1980) ]===
 +
МАЙСТЕ́РНИЙ, а, е.
 +
1. Який досконало знає свою справу; умілий, досвідчений. — Якби вона [Марта] не була така майстерна в роботі, — казала не раз мама. — то я б і однієї години не держала при домі (Панас Мирний, IV, 1955, 337);
 +
//  Який усе вміє робити. Робітник з нього, правда, на славу: усяке діло в нього кипить: він і стріху вкриє, він і тесля, і столяр..: одно слово, майстерний чоловік! (Грицько Григоренко, Вибр., 1959, 255);
 +
//  Який відзначається вправністю; вправний (див. вправний 1). Майстерна рука.
 +
2. Який робиться, виконується з великою вправністю. Високий стиль вірша в його [М. Садовського] майстерній подачі поєднувався з благородною стриманістю і життєвою простотою (Минуле українського театру, 1953, 163); Як хороше — маневри! Кожна верховина буде фортецею, кожна ущелина й узгір'я будуть свідками гарячих боїв, майстерного маневрування (Олесь Донченко, II, 1956, 275);
 +
//  Зроблений, виконаний дуже вміло; досконалий. На середині [світлиці] в майстерних козубах горіла найчистіша живиця і ялівцеві ягоди (Іван Франко, III, 1950, 137); Кам'яні бойові сокири відзначаються майстерною формою й старанною обробкою поверхні (Нариси стародавньої історії УРСР. 1957, 100).
 +
===[http://slovopedia.org.ua "Словопедія" ]===
 +
Майстерний
 +
-а, -е.
 +
1》 Який досконало знає свою справу; умілий, досвідчений.
 +
|| Який усе вміє робити.
 +
|| Який відзначається вправністю; вправний. Майстерна рука.
 +
2》 Який робиться, виконується з великою вправністю.
 +
|| Зроблений, виконаний дуже вміло; досконалий.
 +
===[http://hrinchenko.com/slovar/znachenie-slova/66645-shhavydub.html  СЛОВАРЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ Упорядкував Борис ГРІНЧЕНКO]===
 +
Майсте́рни́й, -а, -е. Мастерской; искусный, способный къ мастерству. Майстерна людина. Г. Барв. 435. Я майстерний до сього діла. Там у Рожеві народ усе майстерний. Кіевск. у.
 +
===[https://uk.glosbe.com/uk  українсько-англійський Словник]===
 +
Майстерний - skillful (noun)
 +
==Ілюстрації==
 +
{| style="width:100%; margin-top:2em; vertical-align:top; border-top:5px #ccc solid; border-bottom:5px #ccc solid; text-align:center"
 +
|- valign="top"
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Майстений.jpg|x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Майстерний2.jpg|x140px]]

Версія за 09:44, 25 жовтня 2017

Майстерний, -а, -е. Мастерской; искусный, способный къ мастерству. Майстерна людина. Г. Барв. 435. Я майстерний до сього діла. Там у Рожеві народ усе майстерний. Кіев. у.

Сучасні словники

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

МАЙСТЕ́РНИЙ, а, е. 1. Який досконало знає свою справу; умілий, досвідчений. — Якби вона [Марта] не була така майстерна в роботі, — казала не раз мама. — то я б і однієї години не держала при домі (Панас Мирний, IV, 1955, 337); // Який усе вміє робити. Робітник з нього, правда, на славу: усяке діло в нього кипить: він і стріху вкриє, він і тесля, і столяр..: одно слово, майстерний чоловік! (Грицько Григоренко, Вибр., 1959, 255); // Який відзначається вправністю; вправний (див. вправний 1). Майстерна рука. 2. Який робиться, виконується з великою вправністю. Високий стиль вірша в його [М. Садовського] майстерній подачі поєднувався з благородною стриманістю і життєвою простотою (Минуле українського театру, 1953, 163); Як хороше — маневри! Кожна верховина буде фортецею, кожна ущелина й узгір'я будуть свідками гарячих боїв, майстерного маневрування (Олесь Донченко, II, 1956, 275); // Зроблений, виконаний дуже вміло; досконалий. На середині [світлиці] в майстерних козубах горіла найчистіша живиця і ялівцеві ягоди (Іван Франко, III, 1950, 137); Кам'яні бойові сокири відзначаються майстерною формою й старанною обробкою поверхні (Нариси стародавньої історії УРСР. 1957, 100).

"Словопедія" 

Майстерний -а, -е. 1》 Який досконало знає свою справу; умілий, досвідчений. || Який усе вміє робити. || Який відзначається вправністю; вправний. Майстерна рука. 2》 Який робиться, виконується з великою вправністю. || Зроблений, виконаний дуже вміло; досконалий.

СЛОВАРЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ Упорядкував Борис ГРІНЧЕНКO

Майсте́рни́й, -а, -е. Мастерской; искусный, способный къ мастерству. Майстерна людина. Г. Барв. 435. Я майстерний до сього діла. Там у Рожеві народ усе майстерний. Кіевск. у.

українсько-англійський Словник

Майстерний - skillful (noun)

Ілюстрації

Майстений.jpg Майстерний2.jpg