Відмінності між версіями «Ослиця»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 33: Рядок 33:
  
  
 +
=Цікаві факти про ослицю=
  
 
|}
 
|}
 
[[Категорія: Словник Грінченка і сучасність/Учасники]]
 
[[Категорія: Словник Грінченка і сучасність/Учасники]]

Версія за 00:37, 2 грудня 2016


Словник Грінченка і сучасність

Академічний тлумачний словник (1970—1980)

ОСЛИ́ЦЯ, і, жін. Самиця осла. Якби де на світі хоть раз Цариця сіла на ослицю. То слава б стала про царицю І про великую ослицю По всьому світу (Тарас Шевченко, II, 1963, 364); — Для ослиць не стає Будякової паші! Доведеться кудись кочувать На пасовиська кращі (Іван Франко, XII, 1953, 487).

Фразеологічний словник української мови

Валаамова ослиця — покірлива, мовчазна людина, що несподівано висловлює протест. — Добре вам говорити про Валаамову ослицю, але коли кожен осел почне вчити свого хазяїна і керувати людськими вчинками за своїм ослячим розумінням, ми самі перетворимось на ослячий табун (Зінаїда Тулуб, Людолови, I, 1957, 131). «Валаамова ослиця» історія (походження)

Валаамова ослиця — це вислів пішов з біблійного сюжету. Згідно з легендою моавітський цар послав своїх людей до волхва Валаама з проханням допомогти зняти облогу міста Іерхіона. Цар розраховував, що Валаам за допомогою магії знищить ізраїльтян, які загрожували столиці. Волхв осідлав ослицю й поспішив на виручку. Але Бог став на захист ізраїльських воїнів, і з його волі ослиця відмовлялася йти вперед. Роздратований Валаам два рази вдарив її. Коли він замахнувся втретє, тварина раптом почала говорити по-людськи.

Орфографіний словник

ослиця - іменник, жіночий рід, істота, I відміна

ВІДМІНОК ОДНИНА МНОЖИНА
Називний ослиця ослиці
Родовий ослиці ослиць
Давальний ослиці ослицям
Знахідний ослицю ослиць
Орудний ослицею ослицями
Місцевий на/у ослиці на/у ослицях
Кличний ослице ослиці


Цікаві факти про ослицю