Відмінності між версіями «Додавання»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: '''Додава́ння, -ня, '''''с. ''Прибавленіе. Категорія:До)
 
(Цікаві факти)
 
(не показані 5 проміжних версій 2 учасників)
Рядок 1: Рядок 1:
'''Додава́ння, -ня, '''''с. ''Прибавленіе.  
+
==Сучасні словники==
 +
'''Додавання''' — двомісна математична операція, суть якої полягає в об'єднанні математичних об'єктів.
 +
Операція додавання позначається зазвичай знаком + (плюс). В окремих розділах математики додавання позначається також іншими специфічними для даної області символами (  тощо.)
 +
Операнди операції додавання називаються доданками, результат — сумою. Обернена до додавання операція називаєтьсявідніманням.
 +
* Дія за знач. додава́ти 1-3 і додава́тися 1. Як показали дослідження вчених, додавання до кормів деяких антибіотиків і вітамінних препаратів забезпечує повніше використання тваринами рослинних білків (Наука.., 1, 1957, 13); Рідку їжу готували з додаванням багатьох ароматичних приправ та овочів (Укр. страви, 1957, 5).
 +
* Математична дія, за допомогою якої з двох або декількох чисел (доданків) одержують нове (суму), що має стільки одиниць, скільки було у всіх заданих числах разом. Дія, яка полягає в утворенні суми кількох чисел, називається додаванням цих чисел (Арифм., 1956, 14).
 +
 
 +
==Іноземні словники==
 +
===[https://uk.glosbe.com/uk/en/%D0%B4%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F]===
 +
 
 +
==Ілюстрації==
 +
{| style="width:100%; margin-top:2em; vertical-align:top; border-top:5px #ccc solid; border-bottom:5px #ccc solid; text-align:center"
 +
|- valign="top"
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення: Dodavanja1.jpg|x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення: Dodavanja4.jpg|x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення: Dodavanja5.jpg|x140px]]
 +
|}
 +
 
 +
==Медіа==
 +
{{#ev:youtube| search?p=3&filmId=T7k2nAYvUXI&text=додавання%20це }}
 +
==Цікаві факти==
 +
*У деяких релігійних єврейських школах пишуть перевернуту букву «Т» замість плюса. Це пішло через те, що плюс нагадує Християнський хрест.
 +
*Сума всіх чисел на рулетці — 666.
 +
*У 1992 році група австралійських однодумців об’єдналася, щоб виграти в лотерею, в якій треба було вгадати 6 з 44 комбінацій (типу Спортлото). Призовий фонд становив 27 мільйонів доларів, а різних комбінацій було близько 7 мільйонів. В результаті кожен витратив на квитки по 2500 доларів і зафарбувавши всі можливі комбінації, вони виграли ці гроші. У підсумку кожному дісталося по 9000 доларів.===
 +
 
 +
[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/Університетський коледж]]
 +
[[Категорія:Слова 2016 року]]
 +
 
 
[[Категорія:До]]
 
[[Категорія:До]]

Поточна версія на 15:13, 17 листопада 2016

Сучасні словники

Додавання — двомісна математична операція, суть якої полягає в об'єднанні математичних об'єктів. Операція додавання позначається зазвичай знаком + (плюс). В окремих розділах математики додавання позначається також іншими специфічними для даної області символами ( тощо.) Операнди операції додавання називаються доданками, результат — сумою. Обернена до додавання операція називаєтьсявідніманням.

  • Дія за знач. додава́ти 1-3 і додава́тися 1. Як показали дослідження вчених, додавання до кормів деяких антибіотиків і вітамінних препаратів забезпечує повніше використання тваринами рослинних білків (Наука.., 1, 1957, 13); Рідку їжу готували з додаванням багатьох ароматичних приправ та овочів (Укр. страви, 1957, 5).
  • Математична дія, за допомогою якої з двох або декількох чисел (доданків) одержують нове (суму), що має стільки одиниць, скільки було у всіх заданих числах разом. Дія, яка полягає в утворенні суми кількох чисел, називається додаванням цих чисел (Арифм., 1956, 14).

Іноземні словники

[1]

Ілюстрації

Dodavanja1.jpg Dodavanja4.jpg Dodavanja5.jpg

Медіа

В тег EmbedVideo введен неверный id "search?p=3&filmId=T7k2nAYvUXI&text=додавання%20це" видео для сервиса "youtube".

Цікаві факти

  • У деяких релігійних єврейських школах пишуть перевернуту букву «Т» замість плюса. Це пішло через те, що плюс нагадує Християнський хрест.
  • Сума всіх чисел на рулетці — 666.
  • У 1992 році група австралійських однодумців об’єдналася, щоб виграти в лотерею, в якій треба було вгадати 6 з 44 комбінацій (типу Спортлото). Призовий фонд становив 27 мільйонів доларів, а різних комбінацій було близько 7 мільйонів. В результаті кожен витратив на квитки по 2500 доларів і зафарбувавши всі можливі комбінації, вони виграли ці гроші. У підсумку кожному дісталося по 9000 доларів.===