Відмінності між версіями «Бамбетель»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: '''''Бамбетель'''''лавка-ліжко, яка розсувається для спання та складається для сидіння. У 19...)
 
 
Рядок 1: Рядок 1:
'''''Бамбетель'''''лавка-ліжко, яка розсувається для спання та складається для сидіння. У 19 ст. та на початку 20 ст. на Галичині в розкладену лаву клали сінник, і на ній спали, водночас часто виконувала функцію скрині. Кришкою на день закривали висувну шухляду-лежак, вимощену соломою. З'явилася така лавка-ліжко в українських селах в останні роки австрійського панування.
+
'''''Бамбетель''''' лавка-ліжко, яка розсувається для спання та складається для сидіння. У 19 ст. та на початку 20 ст. на Галичині в розкладену лаву клали сінник, і на ній спали, водночас часто виконувала функцію скрині. Кришкою на день закривали висувну шухляду-лежак, вимощену соломою. З'явилася така лавка-ліжко в українських селах в останні роки австрійського панування.
 
== Словник Грінченка ==
 
== Словник Грінченка ==
 
Слово відсутнє
 
Слово відсутнє

Поточна версія на 12:32, 20 жовтня 2016

Бамбетель лавка-ліжко, яка розсувається для спання та складається для сидіння. У 19 ст. та на початку 20 ст. на Галичині в розкладену лаву клали сінник, і на ній спали, водночас часто виконувала функцію скрині. Кришкою на день закривали висувну шухляду-лежак, вимощену соломою. З'явилася така лавка-ліжко в українських селах в останні роки австрійського панування.

Словник Грінченка

Слово відсутнє

Сучасні словники

  • Словар українського сленгу

БАМБЕТЕЛЬ (-тля) ч.; мол.; зах. 1. Ліжко. З однією зустрілися на вечірці, познайомилися, сп'яніли двоє, велике товариство, всі співають, дим коромислом, ми впали з нею, уже не пам'ятаю імені, нізащо не впізнав би її на вулиці, на якийсь старожитній "бамбетель", полизалися, як собаки <...> (С. Процюк, Love story). ПСУМС, 5. 2. Заднє сидіння на автобусі. ПСУМС, 5. ■ Від нім. Bankbettel - меблі, які розсуваються для спання і складаються для сидіння. Горбач. 1966, 41.

Ілюстрації

Див. також

http://slovopedia.org.ua/57/53393/373586.html