Відмінності між версіями «Крайка»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: '''Крайка, -ки, '''''ж. ''Кромка. Чуб. VII. 417. Гол. Од. 50. Употребляется женщинами какъ поясъ. Ум. '''К...)
 
Рядок 1: Рядок 1:
 
'''Крайка, -ки, '''''ж. ''Кромка. Чуб. VII. 417. Гол. Од. 50. Употребляется женщинами какъ поясъ. Ум. '''Краєчка. '''''Боржій на себе запаску, краєчку нашвидку підперезала. ''Г. Барв. 141.  
 
'''Крайка, -ки, '''''ж. ''Кромка. Чуб. VII. 417. Гол. Од. 50. Употребляется женщинами какъ поясъ. Ум. '''Краєчка. '''''Боржій на себе запаску, краєчку нашвидку підперезала. ''Г. Барв. 141.  
 
[[Категорія:Кр]]
 
[[Категорія:Кр]]
 +
Крайка( оправка, попружка, окрайка, окравка)-досить вузький пояс за допомогою якого утримувався стегновий незшитий ,а пізніше зшитий одяг.Ширина її дорівнювала 3-15 см, а довжина до 3 м.
 +
За способом виготовлення крайки були плетені та ткані(за допомогою верстата, на дощечках, на бердечці, по стіні, на нитку).
 +
Ці вироби здавна слугували обов'язковими елементами і водночас прикрасами вбрання.
 +
За допомогою пояса можна було визначити регіон в якому проживав його власник оскільки в кожній області були свої особливості виготовлення крайок.За допомогою крайки можна було визначити стать людини, місцевість в якій вона проживала і навіть соціальний статус.
 +
У народному костюмі кінця 19-початку 20 ст крайка виконувала різноманітні функції.З їхньою допомогою закріплювався верхній та поясний одяг,вони захищали та стягували м'язи живота під час важкої праці, також вони слугували оберегами та прикрасами.
 +
Крайка мала особливе сакральне значення в житті українців.З нею пов'язано безліч традицій та обрядів.
 +
<gallery>
 +
images-1.jpg|Опис1
 +
2016-10-18-20-20-31--1715468495.jpg|Опис2
 +
</gallery>

Версія за 20:23, 18 жовтня 2016

Крайка, -ки, ж. Кромка. Чуб. VII. 417. Гол. Од. 50. Употребляется женщинами какъ поясъ. Ум. Краєчка. Боржій на себе запаску, краєчку нашвидку підперезала. Г. Барв. 141. Крайка( оправка, попружка, окрайка, окравка)-досить вузький пояс за допомогою якого утримувався стегновий незшитий ,а пізніше зшитий одяг.Ширина її дорівнювала 3-15 см, а довжина до 3 м. За способом виготовлення крайки були плетені та ткані(за допомогою верстата, на дощечках, на бердечці, по стіні, на нитку). Ці вироби здавна слугували обов'язковими елементами і водночас прикрасами вбрання. За допомогою пояса можна було визначити регіон в якому проживав його власник оскільки в кожній області були свої особливості виготовлення крайок.За допомогою крайки можна було визначити стать людини, місцевість в якій вона проживала і навіть соціальний статус. У народному костюмі кінця 19-початку 20 ст крайка виконувала різноманітні функції.З їхньою допомогою закріплювався верхній та поясний одяг,вони захищали та стягували м'язи живота під час важкої праці, також вони слугували оберегами та прикрасами. Крайка мала особливе сакральне значення в житті українців.З нею пов'язано безліч традицій та обрядів.