Відмінності між версіями «Цюця»
Pi212 (обговорення • внесок) |
|||
| Рядок 23: | Рядок 23: | ||
! '''Відмінок''' !! '''Однина''' !! '''Множина''' | ! '''Відмінок''' !! '''Однина''' !! '''Множина''' | ||
|- | |- | ||
| − | | Називний || | + | | Називний || цюцька ||цюцьки |
|- | |- | ||
| − | | Родовий || | + | | Родовий || цюцьки ||цюцьок |
|- | |- | ||
| − | | Давальний || | + | | Давальний || цюцьці ||цюцькам |
|- | |- | ||
| − | | Знахідний || | + | | Знахідний || цюцьку ||цюцьок |
|- | |- | ||
| − | | Орудний || | + | | Орудний || цюцькою ||цюцьками |
|- | |- | ||
| − | | Місцевий || на/у | + | | Місцевий || на/у цюцьці ||на/у цюцьках |
|- | |- | ||
| − | | Кличний || | + | | Кличний || цюцько ||цюцьки |
|} | |} | ||
| + | |||
==Ілюстрації== | ==Ілюстрації== | ||
Версія за 23:32, 23 листопада 2015
Цюця, -ці, ж. Дѣтск. собачка. О. 1861. VIII. 8. Спекла Луця: не схоче їсти й цюця. Ном. № 12285. Ум. Цюцька, цюцінька, цюцічка.
Див. також: Цюнечка
Див. також: Цюцінька
Див. також: Цюцько
Див. також: Цюцюня
Зміст
Сучасні словники
Цюця - і, ж., дит. Собака, собачка.
Мале перед цюцею заздалегідь уже танцює і хвалиться цюці, що тато прийде, і танцює, взявши цюцю за лапки" (Ганна Барвінок, Опов.., 1902, 442).
(Словник української мови: в 11 томах. — Том 11, 1980. — Стор. 254)
Словозміна:
| Відмінок | Однина | Множина |
|---|---|---|
| Називний | цюцька | цюцьки |
| Родовий | цюцьки | цюцьок |
| Давальний | цюцьці | цюцькам |
| Знахідний | цюцьку | цюцьок |
| Орудний | цюцькою | цюцьками |
| Місцевий | на/у цюцьці | на/у цюцьках |
| Кличний | цюцько | цюцьки |
Ілюстрації
| |
|
|
Рекомендовані джерела
Вікісловник uk.wiktionary.org
Великий тлумачний словник сучасної української мови / Автор, керівник проекту і гол. редактор В. Т. Бусел. — Київ, Ірпінь: ВТФ Перун. 2001, 2005.
Всесвітній словник української мови на сайті worldwidedictionary.org
Споріднені слова
цюцінька — и, ж., дит. Зменш. пестл. до цюця … Український тлумачний словник
цюцічка — и, ж., дит. Зменш. пестл. до цюця … Український тлумачний словник
цюцюня — і, ж. Зменш. пестл. до цюця … Український тлумачний словник
цюцька — и, ж., дит. Зменш. до цюця … Український тлумачний словник
амка — детс. цюця … Русско-украинский словарь