Відмінності між версіями «Тамарикс»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Медіа)
(Медіа)
Рядок 44: Рядок 44:
  
 
==Медіа==
 
==Медіа==
{{#widget:Prezi|id=id_презентації|linktext=PrQgs8pVH1o}}
+
{{#ev:youtube|PrQgs8pVH1o}}
{{#widget:Prezi|id=id_презентації|linktext=gLx_iA8E06Y}}
+
{{#ev:youtube|gLx_iA8E06Y}}
  
 
==Див. також==
 
==Див. також==

Версія за 18:54, 22 листопада 2015

Тамарикс, -ксу, м. Раст. Tamarix tentrandra Rall. ЗЮЗО. І. 138.

Сучасні словники

Тамарикс – це дуже витончений кущ (іноді невелике деревце). Відомо більше 75 видів цього роду, що ростуть Tamarix Ramosissima 1від Південної Європи до Індії. Залежно від виду рослини цвітуть навесні або влітку. Численні тонкі, лозоподібні пагони тамариксу покриті дрібними листочками, які частіше називають лускою, красивого голубуватого або жовто-зеленого кольору. Тамарикс дрібноквітковий (Tamarix parviflora) цвіте з травня. Після закінчення цвітіння на червонуватих пагонах, що похиляються, з’являються дрібні лускоподібні листки. Тамарикс галузистий (Tamarix ramosissima) утворює сизі або зеленуваті гілки і червонуваті однорічні пагони. Із липня до вересня він цвіте рожевими квітками, зібраними в густі, складні китиці. Особливо пишним цвітінням відрізняються рослини сорту «Pink Cascade».

Використання

На жаль, дотепер ботаніки не дійшли єдиної класифікації видів Татаrіх, тому в ній панує плутанина. Для Tamarix Ramosissima 2вибору відповідної рослини керуйтеся, передусім, часом цвітіння, оскільки вимоги до умов зростання у них однакові. Завдяки ажурній зелені (сизій або досконалій зеленеій) і колоритним квіткам тамарикс є ідеальною солітерною рослиною. Саджайте поодинокі кущі біля тераси, в палісаднику або на зеленому газоні. Тамарикс можна використовувати для створення живоплотів. Єдине обмеження – не саджати його поряд із великолистими кущами, оскільки на їх фоні поблякне краса дрібних лусочок тамариксу. Тамарикс добре росте на вересових або степових клумбах поряд із іншими літньоквітучими кущами. Він має непоганий вигляд на тлі темно-зелених або сріблястих хвойних рослин. Завдяки тамариксу можна задрапірувати непривабливі ділянки – сухі схили і покриті галькою доріжки.

Партнери

Тамарикс має гарний вигляд по сусідству з іншими витонченими видами. Вибирайте такі рослини, які цвітуть Tamarix Ramosissima 3одночасно з тамариксом або змінять його після закінчення цвітіння. Тамарикс дрібноквітковий гарний поряд із весняно-квітучим рокитником (Cytisus) і таволгою (Spiraea). Дорослі рослини можна доповнити підніжними квітучими рослинами. Використовуйте для цього цибулинні та ґрунтопокривні багатолітні види. Галузистий тамарикс непогано поєднується з іншими літньо-квітучими видами, наприклад, будлеєю Давида (Buddleja davidii), синьо-фіолетовим каріоптерисом кландоненським (Саrуорtеris х сlапdопеnsіs) або російською шавлією полиновою (Реrоvskіа аbrоtапоіdеs). Як красивий задній план можна використовувати темно-зелені хвойні рослини або червонолисту скумпію звичайну.

Садіння та догляд

ВАМ БУДУТЬ ПОТРІБНІ: саджанці тамариксу в контейнері; лопата; перекопувальні вила; компост; мульча

Час садіння: осінь і весна. Викопайте ямку вдвічі більшу, ніж грудка землі на коренях саджанця. Розпушіть землю в ямці.

Змішайте викопану землю з компостом. Перед садінням полийте рослину. Витягніть її з контейнера і розпряміть корені.

На дно насипте трохи поліпшеної землі. Помістіть саджанець до ями на таку глибину, на якій він ріс у контейнері.

Засипте посадкову ямку поліпшеною землею. Добре утрамбуйте поверхню і сформуйте поливальне коло.

Полийте посаджені рослини. Замульчуйте пристовбурну ділянку саджанця компостом або подрібненою корою.

Ілюстрації

Tamariks-posadka-y-doglyad-rozmnozhennya-chagarniku-oformlennya-landshaftnogo-dizaynu 9611.jpeg Tamariks-posadka-y-doglyad-rozmnozhennya-chagarniku-oformlennya-landshaftnogo-dizaynu 567.jpeg Tamarix-Ramosissima-2.jpg Tamarix-Ramosissima-1.jpg

Медіа

Див. також

Джерела та література

Зовнішні посилання

http://green-world.net/tamariks-br-tamarix/