Відмінності між версіями «Кісто»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 41: Рядок 41:
  
 
[http://vseslova.com.ua/word/Тісто-106741u Всеслова]
 
[http://vseslova.com.ua/word/Тісто-106741u Всеслова]
 +
 +
[http://ukrlit.org/slovnyk/тісто публічний електронний словник української мови]
  
 
==Зовнішні посилання==
 
==Зовнішні посилання==

Версія за 00:13, 6 грудня 2014

Словник Грінченка

Кісто, -та, с. = Тісто. Знать мою матір, що хліб пекла, бо на воротях кісто. Ном. № 10793. Діжа з кістом. Мнж. 174.

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках

Всеслова

Тісто, напівпродукт в хлібопекарському, бубличному, кондитерському і макаронному виробництвах, а також при приготуванні борошняних виробів в домашніх умовах, що утворюється при замісі муки, води, дріжджів, солі, цукру, масла і ін. Т. містить білки, вуглеводи, жири, кислоти, солі і ін. речовини, що знаходяться в різному стані, тобто у вигляді обмежений колоїдів, що набрякають, суспензій і розчинів.

http://ukrlit.org/slovnyk/тісто

Будь-яка густа маса, що утворюється внаслідок змішування якої-небудь сипкої речовини з рідиною. Любаша видала цементне тісто у залізну діжу. Яків учепив ту діжу до гака (Вол., Озеро.., 1959, 6); Щоб збільшити міцність глиняного тіста, до нього почали додавати солому та інші волокнисті речовини, а також пісок (Таємн. вапна, 1957, 9).

Ілюстрації

Тісто 1.jpg Тісто 2.jpg Тісто 3.jpg Тісто 4.jpg

Медіа

Див. також

Цікавинки про тісто

Щоб зробити дріжджове тісто швидкого приготування, потрібно: пакетик швидких чи п'ятдесят грам свіжих дріжджів, сто п'ятдесят грам маргарину, півтори склянки будь-якої рідини (кефір, вода, молоко, кисле молоко), дві столові ложки цукру, столова ложка солі, двадцять сім столових ложок борошна. У кефір засипаємо сіль, цукор і дріжджі, злегка підігріваємо і відставляємо в сторону. Маргарин розтоплюємо в мікрохвильовій печі. З'єднуємо дріжджову опару і маргарин, підсипаємо в рідину борошно. Вимішуємо не дуже круте тісто.

Головне - дотриматися пропорції і не додавати борошно, як би вам цього не хотілося. Готове тісто ставимо в холодильник на півгодини. Самі займаємося приготуванням начинки. З такого тіста можна пекти відкриті і закриті пироги, а також піцу. Діставши його з холодильника, не уявляйте і намагайтеся сильно не розгортати. Випікається виріб протягом 10-15 хвилин, виходить дуже смачним і тане в роті.

Джерела та література

Всеслова

публічний електронний словник української мови

Зовнішні посилання