Відмінності між версіями «Малювання»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: '''Малюва́ння, -ня, '''''с. ''1) Писаніе красками, рисованіе. 2) Живопись. ''Дивне малювання ожило ...)
 
 
Рядок 1: Рядок 1:
 
'''Малюва́ння, -ня, '''''с. ''1) Писаніе красками, рисованіе. 2) Живопись. ''Дивне малювання ожило на полотні. ''Левиц. 3) Картина. ''Послав гонця до богомаза, щоб малювання накупив. ''Котл. Ен. IV. 24. ''Гарним малюванням стіни обвішані. ''К. Д. Сер. 31. ''Ой ти, дівчино, моє малювання! ''Нп. 4) Окраска. 5) Изображеніе, описаніе (словесное). (Квітка) ''почувавсь на силах, що здолає дойти ширшої правди в малюванні. ''К. Гр. Кв. XIX.  
 
'''Малюва́ння, -ня, '''''с. ''1) Писаніе красками, рисованіе. 2) Живопись. ''Дивне малювання ожило на полотні. ''Левиц. 3) Картина. ''Послав гонця до богомаза, щоб малювання накупив. ''Котл. Ен. IV. 24. ''Гарним малюванням стіни обвішані. ''К. Д. Сер. 31. ''Ой ти, дівчино, моє малювання! ''Нп. 4) Окраска. 5) Изображеніе, описаніе (словесное). (Квітка) ''почувавсь на силах, що здолає дойти ширшої правди в малюванні. ''К. Гр. Кв. XIX.  
 +
 +
==Сучасні словники==
 +
===[http://ukrlit.org/slovnyk УКРЛІТ.ORG_Cловник]===
 +
МАЛЮВА́ННЯ, я, с. 1. Дія за знач. малюва́ти й малюва́тися
 +
1. Пристав [Т. Шевченко] до маляра-диякона, маючи на думці навчитися малювати, бо до малювання ще змалечку мав велику охоту (Мирний, V, 1955, 309); Чимало романтичних елементів трапляється в мовному малюванні портрета (Курс іст. укр. літ. мови, І, 1958, 496); [Марція:] Жінки на Сході, може, й непогані, але, на жаль, вони збавляють вроду надмірним малюванням (Л. Укр., III, 1952, 178).
 +
2. Те саме, що малю́нок 1. Подер [керівник канцелярії], пошматкував моє малювання на дрібні шматочки та й шпурнув мені в вічі (Н.-Лев., IV, 1956, 313); Йому ще ніколи не доводилося спати на голландському ліжку, на чорному старовинному ліжку, широке узголів’я якого було заповнене малюваннями (Загреб., Європа 45, 1959, 336); // Настінний живопис. Мені снився величний зруйнований храм; Обгорілії стіни не мали дахів, Малювання пропало від диму й від плям (Сам., І, 1958, 114).
 +
3. збірн., рідко. Картини, малюнки. Гарним малюванням стіни обвішані (Сл. Гр.).
 +
 +
 +
==Іноземні словники==
 +
===[https://uk.glosbe.com/uk  українська-англійська Словник]===
 +
Малювання - drawing
 +
==Ілюстрації==
 +
{| style="width:100%; margin-top:2em; vertical-align:top; border-top:5px #ccc solid; border-bottom:5px #ccc solid; text-align:center"
 +
|- valign="top"
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:малювання.jpg|x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:малювання1.jpg|x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:малювання2.jpg|x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:малювання3.jpg|x140px]]
 +
 +
|}
 +
==Медіа==
 +
{{#ev:youtube| m9gg1xbP7xQ}}
 +
https://www.youtube.com/watch?v=m9gg1xbP7xQ
 +
 +
==Цікаві факти==
 +
Частина 1: Основи малювання
 +
Малюйте те, що бачите. Почніть з простих об’єктів (таких як класична ваза з фруктами), потім переходите до більш складним — наприклад, предметів меблів, або зображення людей. Чим краще буде у вас виходити малювати з натури, тим краще у вас буде виходити висловлювати і свої думки на папері.
 +
Наприклад, у вас є уявлення про те, як повинен виглядати персонаж для вашого коміксу. Ви можете собі уявити кожну деталь — вираз обличчя, емоції в очах, руху, але якщо ви не вмієте малювати людей з натури, то викласти на папері той образ, який ви создале в голові, буде вкрай складно.
 +
Замість того, щоб фокусуватися на образі вцілому, спочатку зосередьте увагу на маленьких і простих деталях. Фрукти, будинок, або гірський хребет — починайте робити начерки олівцем. Пробуйте малювати різні версії одного і того ж об’єкта. Покажіть ваші роботи друзям, щоб отримати незалежну оцінку ваших творів. Дізнайтеся, які частини картини виглядають неприродно або потребують доопрацювання. Спробуйте намалювати ту ж картину ще раз, але вже з урахуванням отриманих зауважень.
 +
Уявіть собі, що ви шеф-кухар. Коли шеф-кухар вчить новий рецепт, він часто витрачає кілька днів або тижнів, намагаючись його приготувати знову і знову. Це робить його роботу досить нудною, але зате вже через тиждень він доведе свою страву до досконалості. Так що не турбуйтеся, якщо ваше «страва» не виходить ідеальним з першої спроби. Досконалість вимагає часу.
 +
Малюйте частіше. Чим більше ви практикуєтеся, тим краще у вас буде виходити. Навіть коли ви зосереджені на чомусь іншому, але ваші руки вільні, то використовуйте цей час, щоб потренуватися (наприклад, розмова по телефону — це прекрасна можливість помалювати каракулі).
 +
Більше читайте тут: [посилання http://ehow.com.ua/hobby/yak-navchitisya-malyuvati.html]
 +
[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/Університетський коледж]]
 +
[[Категорія:Слова 2014 року]]
 
[[Категорія:Ма]]
 
[[Категорія:Ма]]

Поточна версія на 17:11, 2 грудня 2014

Малюва́ння, -ня, с. 1) Писаніе красками, рисованіе. 2) Живопись. Дивне малювання ожило на полотні. Левиц. 3) Картина. Послав гонця до богомаза, щоб малювання накупив. Котл. Ен. IV. 24. Гарним малюванням стіни обвішані. К. Д. Сер. 31. Ой ти, дівчино, моє малювання! Нп. 4) Окраска. 5) Изображеніе, описаніе (словесное). (Квітка) почувавсь на силах, що здолає дойти ширшої правди в малюванні. К. Гр. Кв. XIX.

Сучасні словники

УКРЛІТ.ORG_Cловник

МАЛЮВА́ННЯ, я, с. 1. Дія за знач. малюва́ти й малюва́тися 1. Пристав [Т. Шевченко] до маляра-диякона, маючи на думці навчитися малювати, бо до малювання ще змалечку мав велику охоту (Мирний, V, 1955, 309); Чимало романтичних елементів трапляється в мовному малюванні портрета (Курс іст. укр. літ. мови, І, 1958, 496); [Марція:] Жінки на Сході, може, й непогані, але, на жаль, вони збавляють вроду надмірним малюванням (Л. Укр., III, 1952, 178). 2. Те саме, що малю́нок 1. Подер [керівник канцелярії], пошматкував моє малювання на дрібні шматочки та й шпурнув мені в вічі (Н.-Лев., IV, 1956, 313); Йому ще ніколи не доводилося спати на голландському ліжку, на чорному старовинному ліжку, широке узголів’я якого було заповнене малюваннями (Загреб., Європа 45, 1959, 336); // Настінний живопис. Мені снився величний зруйнований храм; Обгорілії стіни не мали дахів, Малювання пропало від диму й від плям (Сам., І, 1958, 114). 3. збірн., рідко. Картини, малюнки. Гарним малюванням стіни обвішані (Сл. Гр.).


Іноземні словники

українська-англійська Словник

Малювання - drawing

Ілюстрації

Малювання.jpg Малювання1.jpg Малювання2.jpg Малювання3.jpg

Медіа

https://www.youtube.com/watch?v=m9gg1xbP7xQ

Цікаві факти

Частина 1: Основи малювання Малюйте те, що бачите. Почніть з простих об’єктів (таких як класична ваза з фруктами), потім переходите до більш складним — наприклад, предметів меблів, або зображення людей. Чим краще буде у вас виходити малювати з натури, тим краще у вас буде виходити висловлювати і свої думки на папері. Наприклад, у вас є уявлення про те, як повинен виглядати персонаж для вашого коміксу. Ви можете собі уявити кожну деталь — вираз обличчя, емоції в очах, руху, але якщо ви не вмієте малювати людей з натури, то викласти на папері той образ, який ви создале в голові, буде вкрай складно. Замість того, щоб фокусуватися на образі вцілому, спочатку зосередьте увагу на маленьких і простих деталях. Фрукти, будинок, або гірський хребет — починайте робити начерки олівцем. Пробуйте малювати різні версії одного і того ж об’єкта. Покажіть ваші роботи друзям, щоб отримати незалежну оцінку ваших творів. Дізнайтеся, які частини картини виглядають неприродно або потребують доопрацювання. Спробуйте намалювати ту ж картину ще раз, але вже з урахуванням отриманих зауважень. Уявіть собі, що ви шеф-кухар. Коли шеф-кухар вчить новий рецепт, він часто витрачає кілька днів або тижнів, намагаючись його приготувати знову і знову. Це робить його роботу досить нудною, але зате вже через тиждень він доведе свою страву до досконалості. Так що не турбуйтеся, якщо ваше «страва» не виходить ідеальним з першої спроби. Досконалість вимагає часу. Малюйте частіше. Чим більше ви практикуєтеся, тим краще у вас буде виходити. Навіть коли ви зосереджені на чомусь іншому, але ваші руки вільні, то використовуйте цей час, щоб потренуватися (наприклад, розмова по телефону — це прекрасна можливість помалювати каракулі). Більше читайте тут: [посилання http://ehow.com.ua/hobby/yak-navchitisya-malyuvati.html]