Відмінності між версіями «Гикавка»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 1: Рядок 1:
'''Гикавка, -ки, '''''ж. ''Икотка. Мил. М. 9. Грин. ІІ. 41. 1)Ги́кавка, ї́кавка — неспецифічні порушення функції зовнішнього дихання, яке виникає в результаті серії судорожних поштовхоподібних скорочень діафрагми і суб'єктивно проявляється неприємними короткими та інтенсивними дихальними рухами. Один з можливих симптомів переохолодження, переїдання та інших станів.
+
'''Гикавка, -ки, '''''ж. ''Икотка. Мил. М. 9. Грин. ІІ. 41.  
Стиснений звук, що при цьому виникає, є наслідком стрімкого закривання голосової щілини.
+
Причини[ред. • ред. код]
+
 
+
Причиною гикавки є різкіші, ніж зазвичай, скорочення діафрагми, при цьому вдихи супроводжуються наче як коротким задухами.
+
Гикавка виникає іноді у здорових людей без очевидної причини і, зазвичай, є нешкідливим явищем, що швидко минає. Гикавка може виникнути при загальному охолодженні (особливо у дітей раннього віку), при перерозтягнені шлунка (переповнення його їжею), а також при роздратуванні діафрагмального нерва (описаний випадок виникнення тривалої гикавки з частотою скорочень діафрагми рівною частоті серцевого ритму при замиканні пошкодженого дроту від кардіостимулятора на діафрагмальний нерв).
+
Грудну порожнину від черевної порожнини відділяє м'язова грудобрюшна перепона, яка називається діафрагмою. Вона розташована під легенями і серцем безпосередньо на органах травлення. Діафрагма — м'яз, бере участь у диханні, при напруженні вона дозволяє повітрю увійти в легені і витісняє повітря з легенів під час розслаблення.
+
У грудній клітині проходять управляючі нерви (блукаючі і симпатичні), які з'єднуються з діафрагмою і розгалужуються в ній. Якщо нервові закінчення в діафрагмі збуджені, імпульс може поширитись по рефлекторній дузі в мозок. Мозок надсилає зворотний імпульс діафрагмі і змушує її дуже швидко скорочуватись. При спазматичному скороченні діафрагми легені раптово всмоктують повітря. При проходженні повітря через прикриту або стрімко звужену голосову щілину в гортані виникає звук «гик».
+
Час між судорожним скороченням діафрагми і появою звуку становить всього 35 тисячних секунди. Коли ви гикаєте, то фактично не дихаєте, оскільки при створенні звуку голосова щілина зачиняється. Ритмічні спазми діафрагми обумовлюють феномен гикавки.
+
 
[[Категорія:Ги]]
 
[[Категорія:Ги]]
  
Рядок 28: Рядок 20:
  
 
==Зовнішні посилання==
 
==Зовнішні посилання==
 
[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/підрозділ]]
 

Версія за 10:16, 24 січня 2014

Гикавка, -ки, ж. Икотка. Мил. М. 9. Грин. ІІ. 41.


Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках

Ілюстрації

Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png

Медіа

Див. також

Джерела та література

Зовнішні посилання