Відмінності між версіями «Танжір»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: '''Танжір, -ра, '''''м. ''= '''Тарілка. '''Вх. Зн. 68. Категорія:Та)
 
Рядок 1: Рядок 1:
 
'''Танжір, -ра, '''''м. ''= '''Тарілка. '''Вх. Зн. 68.  
 
'''Танжір, -ра, '''''м. ''= '''Тарілка. '''Вх. Зн. 68.  
 
[[Категорія:Та]]
 
[[Категорія:Та]]
 +
Тарілка — посуд, з якого вживають першу і другу страву, з третьої страви — лише десерти. Переважно тарілка круглої форми. Тарілки також бувають для прикраси. Такі тарілки називаються декоративні тарілки.
 +
 +
Матеріалом тарелі бувають різні. Матеріал часто відіграє велику роль, відповідно до призначення тарілки.
 +
Керамічні, або глиняні
 +
Скляні
 +
Фарфорові
 +
Дерев'яні
 +
Металеві
 +
ал Також тарілки бувають для одноразового використання. Це:
 +
Пластикові
 +
Паперові
 +
 +
Призначення
 +
 +
Тарілки мають різну глибину. Глибина тарілки залежить від її призначення. Тарелі великої глибини переважно призначені для першої страви, рідше третьої страви. Тарілки малої глибини — для другої і третьої страви.
 +
Тарілки малого розміру та малої глибини часто використовуються як нижня частина горняти, щоби вміст горняти у виняткових випадках виливався на тарілку. Такі тарілки часто називають блюдечками.

Версія за 00:00, 22 грудня 2013

Танжір, -ра, м. = Тарілка. Вх. Зн. 68. Тарілка — посуд, з якого вживають першу і другу страву, з третьої страви — лише десерти. Переважно тарілка круглої форми. Тарілки також бувають для прикраси. Такі тарілки називаються декоративні тарілки.

Матеріалом тарелі бувають різні. Матеріал часто відіграє велику роль, відповідно до призначення тарілки. Керамічні, або глиняні Скляні Фарфорові Дерев'яні Металеві ал Також тарілки бувають для одноразового використання. Це: Пластикові Паперові

Призначення

Тарілки мають різну глибину. Глибина тарілки залежить від її призначення. Тарелі великої глибини переважно призначені для першої страви, рідше третьої страви. Тарілки малої глибини — для другої і третьої страви. Тарілки малого розміру та малої глибини часто використовуються як нижня частина горняти, щоби вміст горняти у виняткових випадках виливався на тарілку. Такі тарілки часто називають блюдечками.