Відмінності між версіями «Козеня»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
 
(не показано 10 проміжних версій цього учасника)
Рядок 2: Рядок 2:
 
[[Категорія:Ко]]
 
[[Категорія:Ко]]
  
[http://slovopedia.org.ua/47/53402/320693.html'''козеня''' ]
+
==Сучасні словники==
 
+
 
[http://language.br.com.ua''Козеня '''] Козеня яти, с. Маля кози (у 1 знач.). Коло хатини Коза пасеться; а дитина І невеличке козеня У сінях граються (Шевч., II, 1953, 316); Весело підплигуючи, бігли козенята (Шиян, Вибр., 1947, 135); * У порівн. Стрибав, як молоде козеня (Хотк., І, 1966, 152).
 
[http://language.br.com.ua''Козеня '''] Козеня яти, с. Маля кози (у 1 знач.). Коло хатини Коза пасеться; а дитина І невеличке козеня У сінях граються (Шевч., II, 1953, 316); Весело підплигуючи, бігли козенята (Шиян, Вибр., 1947, 135); * У порівн. Стрибав, як молоде козеня (Хотк., І, 1966, 152).
 +
 +
[http://slovopedia.org.ua/47/53402/320693.html'''козеня''']= козля
 +
==Ілюстрації==
 +
{| style="width:100%; margin-top:2em; vertical-align:top; border-top:5px #66CDAA solid; border-bottom:5px #66CDAA solid; text-align:center"
 +
|- valign="top"
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення: Козеня 1.jpg|x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Козеня 2.jpg |x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Козеня 3.jpg |x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Козеня 4.jpg |x140px]]
 +
|}
 +
 +
==Медіа==
 +
{{#ev:youtube|0LcDxEXmzME}}Вовк та семеро козенят
 +
==Див. також==
 +
[http://www.agroprofi.com.ua/statti/930-moloko-vid-kozi--zdorovja-ta-korist.html] Найбільш поширеною є легенда про те, що давньогрецького бога Зевса-громовержця вигодували молоком від кози Амальтеї і з випадково зламаного рога він створив ріг достатку – символ олімпійських богів. Наповнений квітами, овочами і фруктами ріг достатку донині зображений на гербах Панами, Колумбії і Перу.
 +
На теренах України у поселеннях часів Трипільської культури, що датується VІ-ІІI тисячоліттями до н.е., наші пращури – знані землероби і тваринники – вважали козу однією зі священних тварин. Люди здавна знали, що козине молоко – це не просто поживний продукт, а й свого роду ліки від багатьох хвороб. Через високий вміст корисних речовин в молоці кози, воно добре підходить немовлятам як аналог грудного молока, хворим на анемію, мігрень або послаблення кісткової тканини. Тим, хто страждає на безсоння, радять випивати склянку теплого козиного молока за годину до сну.
 +
 +
 +
[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/Університетський коледж]]

Поточна версія на 21:07, 17 грудня 2013

Козеня́, -ня́ти, с. Козленокъ. Одна козочка з козеням. Чуб. Ум. Козенятко. Дала мені моя мати козу з козенятком. Чуб. V. 1105.

Сучасні словники

Козеня ' Козеня яти, с. Маля кози (у 1 знач.). Коло хатини Коза пасеться; а дитина І невеличке козеня У сінях граються (Шевч., II, 1953, 316); Весело підплигуючи, бігли козенята (Шиян, Вибр., 1947, 135); * У порівн. Стрибав, як молоде козеня (Хотк., І, 1966, 152).

козеня= козля

Ілюстрації

Козеня 1.jpg Козеня 2.jpg Козеня 3.jpg Козеня 4.jpg

Медіа

Вовк та семеро козенят

Див. також

[1] Найбільш поширеною є легенда про те, що давньогрецького бога Зевса-громовержця вигодували молоком від кози Амальтеї і з випадково зламаного рога він створив ріг достатку – символ олімпійських богів. Наповнений квітами, овочами і фруктами ріг достатку донині зображений на гербах Панами, Колумбії і Перу. На теренах України у поселеннях часів Трипільської культури, що датується VІ-ІІI тисячоліттями до н.е., наші пращури – знані землероби і тваринники – вважали козу однією зі священних тварин. Люди здавна знали, що козине молоко – це не просто поживний продукт, а й свого роду ліки від багатьох хвороб. Через високий вміст корисних речовин в молоці кози, воно добре підходить немовлятам як аналог грудного молока, хворим на анемію, мігрень або послаблення кісткової тканини. Тим, хто страждає на безсоння, радять випивати склянку теплого козиного молока за годину до сну.