Відмінності між версіями «Сванютка»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: '''Сванютка, -ки, '''''ж. ''Ум. отъ '''сваха. '''Желех. Категорія:Св)
 
(Цікаві факти)
 
(не показані 11 проміжних версій 3 учасників)
Рядок 1: Рядок 1:
 
'''Сванютка, -ки, '''''ж. ''Ум. отъ '''сваха. '''Желех.  
 
'''Сванютка, -ки, '''''ж. ''Ум. отъ '''сваха. '''Желех.  
 
[[Категорія:Св]]
 
[[Категорія:Св]]
 +
 +
==Сучасні словники==
 +
===[http://slovopedia.org.ua/35/53409/190178.html Орфографічний словник української мови]===
 +
сва́ха
 +
іменник жіночого роду, істота
 +
 +
==Ілюстрації==
 +
{| style="width:100%; margin-top:2em; vertical-align:top; border-top:5px #66CDAA solid; border-bottom:5px #66CDAA solid; text-align:center"
 +
|- valign="top"
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Сваха1.jpg|x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Сванютка.jpg|x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Svaha.jpg|x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Сваха2.jpeg|x140px]]
 +
|}
 +
 +
==Медіа==
 +
{{#ev:youtube|MEmJhW2H3GY}}
 +
 +
==Див. також==
 +
 +
[http://verano.rv.ua/dim-i-simya/xto-taka-svaxa/ Хто така сваха?]
 +
 +
[http://6columbus.com/2012-12-03-18-12-54/307-svaxa-do-chogo-snitsya-svaxa-u-vi-sni-bachiti.html Сваха, до чого сниться Сваха - у ві сні бачити]
 +
 +
[http://www.uspih.lviv.ua/a_prikm.html Весільні традиції]
 +
 +
==Цікаві факти==
 +
 +
З’ясувала, що мама моєї невістки (дружини сина) для мене – свати, як і я для неї. Якщо бути точним: свати – мати одного з подружжя по відношенню до батьків іншого чоловіка, тобто мати дружини сина або мати чоловіка дочки. Тут потрібно не плутати зі словом сваха. Сваха – та, що сватає нареченого до нареченої, займається сватанням. Хоча в словнику Даля за свахою закріплюються і ступінь спорідненості, і рід занять. І слово сват об’єднує обидва поняття, тільки по відношенню до батьків подружжя. Після весілля також не обійтися без таких важливих персонажів, як свекор, свекруха, тесть, теща – батько і мати чоловіка, батько і мати дружини відповідно.
 +
Але ми відволіклися. Отже, свати. Перше, що спадає на думку, звичайно ж «сваха баба Бабарихой». Олександр Сергійович увічнив цей персонаж, аж ніяк не перейнявшись тим, щоб надати йому чарівності. Дійсно, який непривабливою вийшла фігура Бабарихи у Пушкіна! А може бути, були на те підстави? Чому це сваха всіляко намагалася очорнити молоду царицю в очах чоловіка, будувала підступи? Дивно, адже вона чиясь мати: чи то царя Салтана, чи то його новоспеченої дружини. По-видимому, царя, а обраниця сина не влаштовувала маму. Вічна історія. Або ж вона мати двом старшим сестрам, а молодшій – мачуха. Ймовірно, існують відповідні дослідження на цю тему, де з’ясовується, яка у кого в казці роль, на що натякає поет, хто такі сестриці ткаля з куховаркою (вже не «старші» чи дружини царя). Скільки разів читав ця поетична і драматична історія, в тому числі і дітям, а про таких матеріях якось не замислювалися.
 +
 +
[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/Інститут людини]]

Поточна версія на 14:59, 11 грудня 2013

Сванютка, -ки, ж. Ум. отъ сваха. Желех.

Сучасні словники

Орфографічний словник української мови

сва́ха іменник жіночого роду, істота

Ілюстрації

Сваха1.jpg Сванютка.jpg Svaha.jpg Сваха2.jpeg

Медіа

Див. також

Хто така сваха?

Сваха, до чого сниться Сваха - у ві сні бачити

Весільні традиції

Цікаві факти

З’ясувала, що мама моєї невістки (дружини сина) для мене – свати, як і я для неї. Якщо бути точним: свати – мати одного з подружжя по відношенню до батьків іншого чоловіка, тобто мати дружини сина або мати чоловіка дочки. Тут потрібно не плутати зі словом сваха. Сваха – та, що сватає нареченого до нареченої, займається сватанням. Хоча в словнику Даля за свахою закріплюються і ступінь спорідненості, і рід занять. І слово сват об’єднує обидва поняття, тільки по відношенню до батьків подружжя. Після весілля також не обійтися без таких важливих персонажів, як свекор, свекруха, тесть, теща – батько і мати чоловіка, батько і мати дружини відповідно. Але ми відволіклися. Отже, свати. Перше, що спадає на думку, звичайно ж «сваха баба Бабарихой». Олександр Сергійович увічнив цей персонаж, аж ніяк не перейнявшись тим, щоб надати йому чарівності. Дійсно, який непривабливою вийшла фігура Бабарихи у Пушкіна! А може бути, були на те підстави? Чому це сваха всіляко намагалася очорнити молоду царицю в очах чоловіка, будувала підступи? Дивно, адже вона чиясь мати: чи то царя Салтана, чи то його новоспеченої дружини. По-видимому, царя, а обраниця сина не влаштовувала маму. Вічна історія. Або ж вона мати двом старшим сестрам, а молодшій – мачуха. Ймовірно, існують відповідні дослідження на цю тему, де з’ясовується, яка у кого в казці роль, на що натякає поет, хто такі сестриці ткаля з куховаркою (вже не «старші» чи дружини царя). Скільки разів читав ця поетична і драматична історія, в тому числі і дітям, а про таких матеріях якось не замислювалися.