Відмінності між версіями «Проєкт1 Кольоса»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Звіт про проходження переддипломної практики)
(КЕРІВНИКИ ПРАКТИКИ)
Рядок 37: Рядок 37:
  
 
Дописи набирають усе більше реакцій, також створений окремий чат для запитань аудиторії, тож надалі планується просування проєкту в месенджері Telegram та розширення матеріалів для можливої публікації в тематичних рубриках інших онлайн-видань.
 
Дописи набирають усе більше реакцій, також створений окремий чат для запитань аудиторії, тож надалі планується просування проєкту в месенджері Telegram та розширення матеріалів для можливої публікації в тематичних рубриках інших онлайн-видань.
 +
 +
====Матеріали практики====
 +
 +
1. Усі матеріали опубліковані в телеграм-каналі проєкту «Українці в Німеччині/Ukrainer in DE». URL: https://t.me/hilfeUkrainerinDE
 +
 +
2. Розширений матеріал для «Грінченко-інформ». URL: https://grinchenko-inform.kubg.edu.ua/vid-kiew-do-kyjiw/
  
 
===Оцінка викладача===
 
===Оцінка викладача===

Версія за 02:51, 27 травня 2024

ЩОДЕННИК ПЕРЕДДИПЛОМНОЇ ПРАКТИКИ

КЕРІВНИКИ ПРАКТИКИ

Керівник практики від Університету: Біла Світлана Георгіївна, викладачка кафедри журналістики та нових медіа.

База практики: Навчально-виробнича майстерня «Грінченко-інформ» Університету Грінченка.

Керівник від бази практики: Ясиновський В. К., завідувач Навчально-виробничої майстерні «Грінченко-інформ» Університету Грінченка, заслужений журналіст України.


Звіт про проходження переддипломної практики

Під час проходження переддипломної практики в Навчально-виробничій майстерні «Грінченко-інформ» Університету Грінченка (далі НВМ «Грінченко-інформ»), у період з 29.04.2024 по 17.05.2024, я мала змогу професійно попрацювати над проєктом бакалаврської кваліфікаційної роботи та реалізувати власні напрацювання не лише у телеграм-каналі проєкту, а й у корпоративному суспільно-політичному студентському інтернет-виданні Київського столичного університету імені Бориса Грінченка.

Метою моєї кваліфікаційної роботи є створення та просування інформаційно-аналітичного телеграм-каналу, «Українці в Німеччині/Ukrainer in DE», що функціонуватиме як сучасний цифровий майданчик для поширення актуальної та достовірної інформації, яку варто було б знати як і громадянам України, які тільки планують виїзд до Німеччини, так і новоприбулим у федеральні землі українським біженцям, щоб допомогти цим людям усвідомити їх права та можливості, а також зрозуміти, куди та як поетапно звертатися. Саме тому, для реалізації матеріалів та отримання компетентної допомоги у створенні контенту для власного проєкту, я обрала НВМ «Грінченко-інформ». Дана база практики надає можливості роботи саме в інформаційному та аналітичному жанрах журналістики.

У межах проєкту «Українці в Німеччині/Ukrainer in DE» та переддипломної практики в НВМ «Грінченко-інформ» мені вдалося опублікувати 13 матеріалів у телеграм-каналі, один із яких був успішно реалізований у виданні «Грінченко-інформ» під назвою «Від Kiew до Kyjiw!», в рубриці «Столиця».

Моїм керівником від бази практики був Заслужений журналіст України Валерій Кирилович Ясиновський, який підтримував ідеї для матеріалів, допомагав порадами щодо роботи в різних жанрах журналістики, корегував формат матеріалів. До публікації на шпальтах видання, матеріал «Від Kiew до Kyjiw!», допомагала редагувати й редакційна колегія НВМ «Грінченко-інформ».

Практика проходила в режимі онлайн, що дуже зручно в наш час, адже це можливість працювати в різних точках місцезнаходження. Наша комунікація з керівництвом відбувалася у форматі листування через електронну пошту, а також за телефоном.

Робота у виданні потребує від фахівців не лише знань професійних стандартів інформаційної журналістики, а й навичок їх практичного застосування та вмінь працювати в колективі, пристосовуватися до стилю того чи іншого видання, не втрачаючи авторське «я». Практика у НВМ «Грінченко-інформ» стала чудовим майданчиком для здобуття цих навичок, розвинула вміння влучно підбирати теми, створювати лаконічні заголовки та допомогла створити як і короткі дописи, відповідно формату телеграм-каналу, так і спробувати розширити їх у інформаційно-аналітичні матеріали для видання.

Задля досягнення поставленої в ході роботи мети – створення та просування інформаційно-аналітичного телеграм-каналу для українських біженців у Німеччині, був виконаний ряд завдань.

Першим із них було вивчення частовживаних запитів та потреб українських біженців у Німеччині. Для цього я звернулася до аналізу подібних каналів та груп у Telegram, де користувачі активно ставили запитання та зазначали свої інформаційні потреби. Також, щоб краще дізнатися власну цільову аудиторію та необхідність створення інформаційно-аналітичного телеграм-каналу відповідно її запитів, було проведено анонімне анкетування із запитаннями про вік, сімейний стан (чи мають дітей), вид діяльності та спосіб життя потенційних читачів, періодичність їхнього використання гаджетів для пошуку новин, потреба у загальному телеграм-каналі.

Друге завдання полягало в огляді та перевірці інформаційних оновлень в офіційних українських та німецьких джерелах, а також волонтерських спілках, які функціонують у різних точках Німеччини та володіють перевіреною інформацією, спираючись на державні структури тієї чи іншої землі, що приймає біженців. Для цього я звернулася до офіційних вебсайтів Федеральних міністерств Німеччини, інформаційної сторінки Федерального відомства у справах міграції та біженців, державних та приватних волонтерських ініціатив у Німеччині, німецької державної радіостанції та телеканалу «Німецька хвиля», української громадської організації та сервісного порталу «Visit Ukraine», інформаційного агентства «Укрінформ», німецького-українських благодійних асоціацій та волонтерських лб’єднань українців, сервісної платформи «VisitWorld.Today», офіційного сайту Європейського Союзу.

Знайшовши необхідну оновлену та важливу інформацію, було розпочато роботу над створенням телеграм-каналу «Українці в Німеччині/Ukrainer in DE» та публікаціями до нього. Для вдалого просування було розроблено відповідний назві та тематиці логотип, головне фото каналу та ілюстрації до перших матеріалів. Для зручної навігації телеграм-каналом було прописано відповідні хештеги, найменуваннями яких є рубрики з тематичними дописами.

Останніми завданнями реалізації проєкту було наповнення телеграм-каналу контентом та моніторинг кількості переглядів публікацій, підписників, реакцій, аналіз стратегій просування серед аудиторії. На даному етапі на каналі «Українці в Німеччині/Ukrainer in DE» уже 48 підписників та налічується 13 дописів, один із яких успішно реалізований також у корпоративному суспільно-політичному студентському інтернет-виданні «Грінченко-інформ».

Опубліковані матеріали стосуються таких тем: оновлені правила в’їзду українських біженців до Німеччини, станом на весну 2024 року, які землі ще приймають українців, як туди дістатися та куди слід звернутися, щоб оформитися за «параграфом 24» (про тимчасовий захист); інформація про медичне обслуговування; відповіді на поширені запитання; де шукати окреме житло в Німеччині; підбірка корисних мобільних застосунків, які допоможуть адаптуватися до нового місця перебування; вивчення німецької мови на інтеграційних курсах; важлива інформація для власників авто з українськими номерами; новина про зміну транслітерації напису столиці України на офіційному рівні та чому це важливо; публікація стосовно одного з культурних заходів для українців у німецькому місті Карлсруе (Karlsruhe).

Дописи набирають усе більше реакцій, також створений окремий чат для запитань аудиторії, тож надалі планується просування проєкту в месенджері Telegram та розширення матеріалів для можливої публікації в тематичних рубриках інших онлайн-видань.

Матеріали практики

1. Усі матеріали опубліковані в телеграм-каналі проєкту «Українці в Німеччині/Ukrainer in DE». URL: https://t.me/hilfeUkrainerinDE

2. Розширений матеріал для «Грінченко-інформ». URL: https://grinchenko-inform.kubg.edu.ua/vid-kiew-do-kyjiw/

Оцінка викладача