Пухівська загальносвітня школа І-ІІІ ступенів Броварського району Київської області

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Пухівська загальносвітня школа І-ІІІ ступенів Броварського району Київської області

Адреса:
Київська область, Броварський район, с. Пухівка, вул. Поштова, 14

Вебсайт:
puhivka-school.edukit.kiev.ua

Контактні телнфони:
(04594) 26-2-33
(04594) 26-2-95

Директор:
Гриценко Ірина Іванівна

Школа на карті України.jpg

Короткі відомості

Пухівська загальносвітня школа І-ІІІ ступенів знаходиться в селі Пухівціка Броварського району Київської області.

Форма власності: школа знаходиться в комунальній власності територіальної громади Пухівської сільської ради.

Юридична адреса навчального закладу: 07413 Київська область, Броварський район, вулиця Поштова, 14.

Управління та фінансування здіснюється відділом освіти Броварської РДА, якому делеговані відповідні повноваження. Будівля школи прийнята в експлуатащю у 1966 році, земельна ділянка яка належить школі має площу 1,7 га. В наявності право власності на земельну ділянку та будівлю школи, а також технічний паспорт.

У школі працює 26 педагогічних працівників та 10 працівників з числа обслуговуючого персоналу.

Станом на листопад 2019 року навчаються 159 учнів. Шкільним автобусом здійснюється підвезення всіх школярів в межах села Пухівка.

Станом на листопад 2019 року до першого класу школи зараховано 28 учнів.

Уся діяльність школи за попередні навчальні роки спрямована на реалізацію освітянських кроків.


Історія школи

Разом із християнством в Україну прийшла освіта. Князі почали звертати увагу на те, щоб людям дати початки грамотності й науки. У більших містах перші школи містилися при кафедральних церквах; тут було багато освіченого духовенства, і ці люди працювали вчителями. Були також школи при монастирях, а згодом і по селах стали вчити молодь.

Церква в селі Пухівка - важливе джерело освіти з часу заснування села

У Пухівці в 1618 році була збудована перша церковно-приходська школа, в якій навчалося 29 дітей.

З 1740 року по 1773 рік у Пухівській школі вчителем працював житель села Зазим'є Василь Пономаренко, який викладав арифметику і граматику. Слово Боже, історію та співи вів батюшка Леонтій Мазюкевич.

Йшли роки, село розросталося. Церковно-приходська школа вже не задовольняла потреб освіти. У 1879 році Чернігівське губернське земство побудувало в Пухівці однокласне сільське училище. В ньому були дві класні кімнати: в одній проживала вчителька, а в другій навчали дітей. Учнів налічувалось 12 — 15. Навчання здійснювалося російською мовою.

У 1894 році в центрі села побудували нову церковно-приходську школу на дві класні кімнати, в якій навчалося 30 школярів. Учили дітей дякові дочки — Анюта Василівна та Орина Василівна Кисельові. У 1908 році на громадські кошти була збудована нова початкова школа. На той час це була красива споруда, яка потопала в квітах. У школу прийшло 50 учнів, але не всі мали змогу закінчити навчання, так як воно було платним.

У липні 1919 року Раднарком УРСР схвалив "Положення про єдину трудову школу УРСР". У республіці запроваджується безкоштовне обов'язкове навчання дітей віком від 7 до 16 років. І наші земляки, нарешті, здобули право навчатися рідною мовою.

На початку XX століття (20-ті роки) в селі організували 38 хат-читалень з метою ліквідації неграмотності. Навчання проводилось два рази на тиждень. За деякими читальнями були закріплені вчителі.

У 1923 — 1924 роках у селі будують школу-семирічку на 200 місць, яка з 1939 року стає середньою. Директором її працював Сірюк Захар Степанович. Педагогічний колектив складався з 18 учителів. До війни було два випуски десятикласників.

Під час Великої Вітчизняної війни школу спалили фашисти.

Відновила свою роботу школа у жовтні 1943 року у будинку, де до війни був дитсадок. Директором було призначено Микал Тетяну Корніївну. Це була вимоглива, вольова жінка, яку любили і поважали і діти, і дорослі. У школі навчалося 230 учнів. Під керівництвом Тетяни Корніївни учні та вчителі привели в належний вигляд школу і шкільне подвір"я. Був обладнаний спортивний майданчик, збудована майстерня. Школа на той час складалася із кількох будинків, що були розташовані в різних кінцях села. У них навчалися учні 1 — 4 класів. Основне приміщення школи було на Угольнищі (назва кутка), її називали великою, бо вона мала 7 класних кімнат. Тут навчались учні 5 — 7 класів із Пухівки та Рожівки.

З 1946 року по 1961 рік директорами були: Супрун Петро Пилипович, Петренко Кузьма Євгенович, Галицький Михайло Сергійович.

У 1961 році директором школи став Писаренко Денис Миронович. Він мріяв побудувати в Пухівці середню школу, і мрію свою здійснив за підтримкою вчительки математики Гайдаш Віри Андріївни, яка була депутатом обласної ради. Вона допомогла дістати кошти, і у 1966 році, на честь 50-річчя Жовтневої революції, побудували у Пухівці нову двоповерхову середню школу. Приймали участь у будівництві батьки, вчителі та учні.

В школі було велике фойє, спортивний зал, світлі класи, широкі коридори. В колектив влилось 15 нових вчителів.

І вже в 1968 році Пухівська середня школа зробила свій перший післявоєнний випуск десятикласників — 27 юнаків та дівчат одержали атестати зрілості.

З 1970 по 1981 рік директором працював Ягода Андрій Сидорович. За цей час була створена кабінетна система, введено вивчення автосправи.

Гурбич Микола Григорович очолював педагогічний колектив з 1981 по 1984 рік. У цей час створено лінгафонний кабінет, класи одержали нові меблі.

Потім директором Пухівської ЗОШ І - ІІІ ступенів працювала Лисенко Людмила Федорівна, яка була призначена на цю посаду у 1984 році. Вона відразу зуміла згуртувати колектив школи.

Під її керівництвом школа першою в Броварському районі започаткувала участь школярів у роботі Малої Академії наук. Учениця Іващенко Олена зайняла перше місце у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН з правознавства (1999р.)

З 2016 року школу очолює Гриценко Ірина Іванівна.

Кадрове забезпечення

Штатними працівниками Пухівська ЗОШ І-ІІІ ступенів забезпечена на 100%. Розстановка педагогів здійснюється відповідно до фахової освіти педпрацівників. При підборі нових кадрів враховується фахова підготовка.

На сьогодні 12 вчителів мають вищу кваліфікаційну категорію та 8 мають педагогічне звання “Старший вчитель”. Атестація вчителів здійснюється відповідно до вимог Типового положения про атестацію педпрацівників, в 2017-2018 р. атестувалися лише працівники дитячих садочків.

Методична робота

Методичне заняття у школі

У школі діє система методичної роботи. Її сітка створена на діагностичній основі. Вже не один рік педколектив працює над проблемою «Впровадження особистісно - орієнтованої системи навчання та виховання учнів в практику роботи школи». Керівництво методичною роботою здійснювала ЗНВР Філоненко О.І., яка працює на базі методичного кабінету заступника.

До реалізації завдань методичної роботи активно залучаються вчителі, які мають педагогічні звання та вищу кваліфікаційну категорію. Вони є керівниками шкільних методичних об’єднань, творчих груп, наставниками молодих педагогів. За їх активної участі проходять предметні тижні, методичні засідання тощо. В організації науково-методичної роботи з педагогічними кадрами школи використовуються можливості шкільного методичного кабінету (кабінет заступника з НВР), де сконцентровані нормативні документи про освіту, програми з базових дисциплін, матеріали з досвіду роботи учителя, матеріали діяльності шкільних методичних об'єднань та творчої групи, буклети учителів, науково-методична та психолого-педагогічна література, зразки оформлення шкільної документації, матеріалів на різноманітні конкурси, тощо.

У школі працюють м/о: вчителів математично-природничих дисциплін, вчителів початкових класів, вчителів суспільно-гуманітарних дисциплін, вчителів-словесників, художньо-естетичного циклу, класних керівників. Результативною була робота всіх методичних об’єднань.

Учителі провели відкриті уроки, виховні заходи, ділились досвідом роботи по проблемах, пройшли курси та отримали сертифікати, також мають вчителі і сертифікати за участь у семінарах та вебінарах. Педагоги школи а залучаються до роботи у проведенні та перевірці робіт ЗНО, у районних семінарах, засіданнях творчих та ініціативних груп, науково-практичних конференцій тощо. Аналіз якісного складу та освітнього рівня педагогічних працівників школи дозволяють зробити висновок про проведення навчально-виховного процесу на достатньому рівні.

Навчальна діяльність учнів

Робота педколективу спрямована на особистісно-зорієнтоване навчання і виховання школярів. Велика увага у школі приділяється охопленню дітей навчанням. Станом на 1 вересня 2017 року до першого класу були залучені всі діти, яким виповнилось 6 років. Усі випускники 9 класу склали державну підсумкову атестацію та отримали документи про освіту та учні 11 класу склали ЗНО, результати якого будуть зараховані як ДПА. За результатами річного оцінювання 9 учнів молодшої та середньої ланки закінчили навчальний рік на високому рівні.

У 5-11 класах вивчається дві іноземні мови (англійська та німецька мови) та факультативно польська. Налагоджена робота факультативів та курсів за вибором «Каліграфія з елеметами зв’язного мовлення», «Риторика», «У світі літературної казки», «Польськ мова», «Психологія спілкування», «Детектив у зарубіжній літературі» «Бібдіотеки світу», «Логічними стежками математики», «Розв’язування алгебраїчних рівнянь та їх систем», «Життєва компетентність особистості», надаються години для роботи учнів в МАН.

В школі організовано індивідуальне навчання для учня 4 класу Савицького Тимофія

У 2017-2018 н.р. було заключено угоду про співпрацю з КДПУ ім. М. Драгоманова, поки що з Кафедрою інформатики.

Учні школи брали участь в районних предметних олімпіадах : маємо ІІ місце з хімії, ІІ та ІІІ з зарубіжної літератури, ІІ місце з трудового навчання в районних олімпіадах, також у нас є І місце в районі по захисту роботи МАН з зарубіжної літератури. Діти брали участь в міжнародному математичному конкурсі “Кенгуру”.

Виховна та позакласна робота

Екскурсія до краєзнавчого музею

Педагоги школи глибоко усвідомлюють, що соціальна адаптація учнів, розуміння ними своїх прав та свідомого виконання обов'язків у значній мірі залежить від правильно визначених та обраних шляхів реалізації виховного процесу. Тому пріоритетними питаннями у виховній роботі школи залишається забезпепечення всебічного розвитку особистості, сприяння її самовихованню й самореалізації, спрямування їх у своїй діяльності керуватися загальнолюдськими цінностями, глибоко розуміти традиції свого народу. У зв'язку з цим виховна діяльність школи була спрямована згідно напрямків:

  • Превентивне виховання;
  • Морально – етичне виховання;
  • Художньо – естетичне виховання;
  • Громадянсько-патріотичне виховання;
  • Трудове виховання;
  • Фізичне виховання і пропаганда здорового способу життя;
  • Екологічне виховання;
  • Партнерство та волонтерство.
Активні заходи - ефективна форма виховання майбутніх громадян

Школа займає активну громадську позицію та бере участь у всіх заходах, які організовуються в селі та районі:

  • День села Пухівка;
  • Заходи пам'яті жертв Голодомору;
  • Захід до Дня Збройних Сил України;
  • Відкриття Новорічної ялинки;
  • Різдвяні вечорниці;
  • Свято 8 Березня;
  • Свято Колодія;
  • Пам’ять Чорнобильської трагедії;
  • День перемоги над нацизмом у ІІ Світовій війні.

Школа (вчителі, працівники, учні та батьки) неодноразово брали участь у акціях “Чисте довкілля”, у благодійних акціях, коли збирали продукти харчування, одяг, іграшки та кошти для хворих дітей, дитячих будинків, будинків для людей похилого віку та переселенців з тимчасово окупованих територій.

В школі діє злагоджена система позакласної роботи, зокрема результатиано працюють гуртки:

  • гурток стендового моделювання (керівник Мороз В.П.), вихованці якого є призерами районних, обласних та всеукраїнських конкурсів;
  • гурток Кіокушинкай-карате (керівник Труба А.М.), вихованці якого є призерами району, області та України, гуртківець Омельченко М. Брав участь у міжнародних змаганнях у Німеччині і виборов ІІІ місце;
  • гурток “Народна лялька” (керівник Шмиговська Т.М.) відомий своїми виробами в районі та області;
  • гурток сучасного спортивного танцю (керівник Діхтярьова О.).

Право-виховна робота

У навчальному закладі з учнями організовано такі форми правового навчання і виховання:

  • тематичні загально- шкільні лінійки та класні години;
  • лекції, бесіди на правову тематику;
  • анкетування;
  • уроки правознавства, тиждень права (грудень) – вчителі Саваскул О.Г., Ревенко Л.П.;
  • батьківські лекторії;
  • індивідуальні бесіди з важковиховуваними учнями;
  • відвідування проблемних сімей вдома.

Практичним психологом школи Вашук О.В. та соціальним педагогом Сосновською В.А. проводяться корекційно - розвивальні заняття з учнями групи ризику та учнями, що потрапили у складні життєві умови. Можемо похвалитись тим, що за звітний період ставлення учнів школи до здорового способу життя значно підвищилось, не траплялись випадки протиправної поведінки учнів, зокрема тютюнопаління під час перерв, агресивна поведінка, пропуски занять без поважних причин. На обліку в кримінальній міліції у справах неповнолітніх не має жодного учня школи.

Соціальний захист

Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що навчаються у школі, проводиться згідно з діючим законодавством. На початок навчального року були підготовлені списки учнів пільгових категорій:

  • інвалідів -4
  • чорнобильців -108
  • малозабезпечених –2
  • багатодітних – 25
  • напівсиріт – 5
  • сиріт і позбавлених батьківського піклування - 4
  • діти учасників АТО - 6

Ці діти постійно перебувають у центрі уваги адміністрації школи. Для них була організована участь у різних заходах. Всім дітям пільгових категорій пропонується безкоштовне оздоровлення. Також за бюджетний кошт діти пільгових категорій щоденно отримують безкоштовне гаряче харчування у шкільній їдальні. На початку навчального року для дітей були виділені кошти з фонду всеобучу.

Профорієнтаційна робота

Професійна підготовка молоді починається ще в шкільні роки. Завдання школи - підготувати підростаюче покоління до свідомого вибору професії. Профорієнтаційна робота у школі здійснюється під час навчально-виховного процесу: виховання трудових навичок у школярів під час прибирання території, розширення знань про професії на уроках. Якісному вихованню сприяють екскурсії на виробництво, позакласні виховні заходи. Активно в цьому році пройшов місячник профорієнтаційної роботи. Були проведені цікаві та інформаційно – насичені заходи: перегляд відеофільмів про професії, які є на ринку праці необхідними державі, проведення інформування представниками вищих навчальних закладі, відвідування днів відкритих дверей у ВУЗах, ярмарки професій у броварському центрі зайнятості. Значна профорієнтаційна робота з учнями, високий рівень підготовки випускників свідчить про те, що за минулий навчальний рік усі випускники працевлаштовані.

Співпраця з батьками

Виховання учнів в школі і сім’ї – щоденний нерозривний процес. Тому педагогічний колектив працює у тісній співпраці із батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку школяра. Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь у навчально-виховному процесі. Вони є учасниками позакласних заходів, пов'язаних зі світом захоплень, родинними святами. Чергові з числа батьків здійснюють контроль за порядком під час загально -шкільних заходів (Новий рік, випускний, вечір зустрічі випускників). Класні керівники тісно співпрацюють з сім’ями своїх вихованців: відвідують дитину вдома, спілкуються з родиною. Однією з традиційних форм роботи з батьками у школі є батьківські всеобучі. Тематика лекцій підбирається з врахуванням вікових особливостей дітей. У проведенні лекторіїв бере участь адміністрація школи, практичний психолог (проведено міні – педраду на базі 7 класу: батьки, діти, вчителі).

Збереження і зміцнення здоров’я учнів та працівників

Медичне обслуговування учнів та працівників школи організовано відповідно до нормативно-правової бази. Для якісного медичного забезпечення учнів та вчителів у закладі обладнаний медичний кабінет. Щорічно діти проходять медичне обстеження. Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи у школі формується спеціальна медична група, а також уточнені списки учнів підготовчої та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно цих списків видається наказ по школі. Медичне обслуговування працівників школи організовано на базі ЦРЛ. Вони щорічно проходять медичний огляд за графіком кабінету профогляду медичної установи. Працівники їдальні проходять медичні огляди два рази на рік. Огляди відбуваються за рахунок держбюджету. Проходження медичного огляду фіксується в санітарних книжках установленого зразка, які реєструються і зберігаються у школі. Важливою складовою збереження здоров'я дітей є збалансоване харчування. У режимі роботи школи велике значення надається організації раціонального збалансованого харчування. Харчування учнів відбувається на основі районної Програми харчування учнів і вихованців Броварщини.

У школі з 2017 р. організовано харчування для учнів школи, у тому числі безкоштовному харчуванню підлягають:

  • учні 1-4 класів (за рахунок коштів освітньої субвенції);
  • діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування;
  • діти-інваліди;
  • діти з малозабезпечених сімей, які мають відповідні документи;
  • діти, батьки яких перебувають у зоні АТО або є часниками бойових дій;
  • 10% від учнів 5-11 класів, визначених рішенням органу місцевого самоврядування;
  • діти ГПД (10% дітей звільняються в повному обсязі);
  • діти ГПД (15% дітей звільняються на половину вартості);
  • діти, під час оздоровчого періоду у пришкільних таборах.

Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності

Навчання та перевірка знань працівників з питань охорони праці та цивільного захисту

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається у діяльності педколективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Протипожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного пронесу, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації школи. Наказом по школі призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладі (Філоненко О.І.).

На початку навчального року напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У школі в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет, майстерня, спортзал має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Також у приміщеннях школи розміщено кілька стендів по безпечній поведінці. Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалися на нарадах при директорові, педраді в листопаді місяці, де вивчалося детально дане питання.

Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі здійснюється належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання. Хоча нажаль протягом минулого навчального року стався один нещасний випадок внаслідок сутички між учнями 2, 4 та 7 класів. В школі розроблено низку заходів щодо попередження травматизму учнів, проведена відповідна робота з учителями. Причини виникнення травм з’ясовуються, аналізуються, відповідно до цього складаються акти та проводяться профілактичні заходи. Весною 2018 року було проведено навчання з охорони праці, техніки безпеки та цивільного захисту для всіх працівників Пухівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, а також всіма працівниками було складено залік.

Управлінська діяльність

Управління школою здійснюється згідно плану роботи школи, плану внутрішкільного контролю та календарних планів вчителів - предметників і планів виховної роботи класних керівників. Така система планування, що відпрацьована у школі і заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників навчально-виховного процесу забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню навчально – виховного процесу й забезпечує планомірний розвиток школи.

У навчальному закладі в наявності усі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність загальноосвітнього навчального закладу. Мережа Інтернет дає можливість користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки України, департаменту освіти, сайту обласних інститутів післядипломної освіти, інших закладів освіти, оперативно й мобільно користуватися достовірною інформацією вчителям і адміністрації школи, вчасно знайомитися з новими документами та, навіть, їх проектами. Проблеми обговорюються й приймаються рішення.

Основними формами спілкування є наради, засідання шкільної ради, батьківські збори, індивідуальні бесіди, інформування.