Шкарабура Яна Русланівна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Шкарабури Яни Русланівни VІ курсу Педагогічного інституту денної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності «Початкова освіта».

База практики - СЗШ № 166, м.Києва

Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками.

ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу.

Анкетування

Серед вчителів СЗШ №166 було проведено анкетування на тему «ІКТ-компетентність вчителя». Результати опитування та аналізу Ви можете побачити в наданих та опрацьованих нами діаграмах. Учителі охоче погодилися пройти дані анкети.

Анкета

Аналіз результатів анкетування

Результати у діаграмах

Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)

Апаратне забезпечення

Програмне забезпечення

Інформаційне забезпечення

Інформаційно-освітнє середовище школи представлено сторінкою школи в соціальній мережі Facebook та сайтом школи

Офіційний сайт школи № 166

Сторінка на Facebook

Створення курсу Українська література 6-ті класи 2018-2019 н.р.

За допомогою сервісу Google classroom був створений курс для 6-их класів, який допоміг учням ефективно засвоїти тему В.К. Винниченко "Федько-халамидник". Вчитель української мови та літератури в цей час був курсах підвищення кваліфікації, але зміг перевірити рівень засвоєння знань з даної теми. Адже в курсі є і теоретична інформація, і практичні завдання, а також форми контролю знань (тестування).

Курс

Cемінар для вчителів з використання ІКТ в освіті

Методичні рекомендації

Методичні рекомендації щодо проектування інформаційного освітнього середовища установи

Важливою умовою підвищення якості навчання є систематичний контроль за процесом навчальної діяльності, її рефлексія і своєчасна корекція. Засоби ІКТ мають досить широкі можливості для цього. Вони допомагають здійснювати поточну, тематичну і підсумкову перевірку, постійно накопичувати інформацію про результати навчальної діяльності, зокрема, результатах розв’язання навчальних завдань і створення проектів. При цьому комп’ютер дозволяє представляти будь-яку дію в розгорнутій послідовності операцій, показувати його результат, умови виконання; фіксує проміжні післяопераційні результати, забезпечує інтерпретацію кожного кроку в побудові і перетворенні об’єкту, вибір стратегії розв’язку задачі. Засоби контролю на основі ІКТ можуть виступати як засіб формування самооцінки і самоконтролю. Упровадження інформаційно-комунікаційних технологій у процес викладання всіх предметів вимагає підвищення інформаційної культури педагога, впровадження нових методів навчання з використанням комп’ютерних технологій. Особливої уваги потребує формування інформаційно-комунікаційної компетентності педагога і студента. Без цього неможливе здійснення навчально-виховного процесу в єдиному інформаційно-освітньому просторі. Саме викладач вирішує, в якій якості, в якому обсязі і для яких цілей можуть бути використані засоби ІКТ у навчальному процесі. Тобто викладач є одним із найбільш активних учасників створення єдиного інформаційного освітнього простору навчального закладу.

Методичні рекомендації щодо модернізації ІТ інфраструктури

  • для запровадження нових підходів до організації навчання, формування інноваційних моделей формування середовища і їх впровадження у практику роботи навчального закладу доцільно створити ініціативну групу;
  • серед інноваційних форм навчання, що можуть бути реалізовані лише у хмаро орієнтованому середовищі, доцільно застосовувати комбінований тренінг, в якому поєднуються очна і дистанційна форми роботи;
  • удосконалити програмний комплекс серверів і інструментів, які забезпечують світовий рівень керування ІТ-інфраструктурою, захисту даних і безпеки мережі. Ефективне керування ІТ-інфраструктурою і її захист з одночасним зменшенням непрямих витрат на інформаційні технології;
  • збільшити використання електронного навчання. Інструменти для творчості і технології для співпраці, що надає змогу учням, творити і надихати одне одного, а також співпрацювати під час навчання в межах навчального закладу, держави чи всього світу.

Методичні рекомендації щодо формування ІК- компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи

  • підвищувати кваліфікацію, брати участь у професійних об’єднаннях, семінарах, вебінарах, майстер-класах;
  • упроваджувати інформаційно-комунікаційні технології і ресурси мережі Інтернет на різних етапах навчання;
  • створювати чати для проведення вебінарів, консультацій;
  • використовувати цифрові освітні ресурси, формувати, використовувати медіатеки;
  • створення загальної медіатеки задля збереження напрацювань передового педагогічного досвіду.