Чопик Ірина Русланівна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика

База практики: Школа I-III ступенів №270 Деснянського району

School Emblems Logo270 1.png

Адреса: м. Київ пр. Володимира Маяковського, 21-В, 02225.

Завдання 1

Mcaticon.png
Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі
Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником освітнього закладу та його заступниками

Для аналізу освітньої політики з питань провадження ІКТ в школі I-III ступенів №270 Деснянського району м. Києва було проведе інтерв’ю із заступником директора з навчально-виховної роботи Вдовиченко Оленою Петрівною.

Чи оснащені класи комп’ютерами, ноутбуками, інтерактивними дошками?

В класах є телевізори, ноутбуки, комп’ютери, інтерактивні дошки, принтери, . Початкова школа повністю технічно забезпечена. Також в двох комп’ютерних класах є інтерактивні дошки. В деяких класах є телевізори. В усіх класах є ноутбуки чи комп’ютери.

Яка мета впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в школі?

Головна мета впровадження ІКТ в нашому закладі – це підвищення якості, доступності та ефективності освітнього процесу; підготовка підростаючого покоління до повноцінної життєдіяльності в інформаційному суспільстві. Зараз неможливо уявити навчальний процес у школі без використання інформаційних технологій і засобів навчання. Саме сучасні інформаційні технології зробили можливим доступ кожного фахівця до величезної кількості різних видів інформації.

З якими труднощами Ви стикнулися на шляху впровадження ІКТ в школі?

Основною проблемою було розробити план взаємодії всіх учасників навчально-виховного процесу. Також були проблеми з освоєнням ІКТ технологій вчителями. Проте ми знайшли йому вирішення – відвідування курсів підвищення кваліфікації.

Як особисто ви використовуєте ІКТ технології в професійній діяльності?

Я використовую ІКТ технології у власній професійній діяльності з метою пошуку і збору інформації за допомогою Інтернету, систематизації нормативно-правової документації закладу, ведення й оформлення внутрішньо шкільної документації, підготовки звітів школи, статистичних даних на вимогу органів управління освіти, створення й використання бази даних учителів і учнів школи, моніторингу діяльності вчителів, вивчення досвіду роботи вчителів в атестаційний період, оперативного інформування учасників освітнього процесу шляхом проведення інтерактивних телеконференцій, віртуальних нарад з використанням соціальних мереж тощо, налагодження зв'язків з іншими навчальними закладами, проведення засідань педради, методичної ради школи, засідань творчих та проблемних груп, предметно-методичних комісій, зустріч з батьківським комітетом та інших заходів.

Чи плануєте Ви розвивати ІКТ технології в навчальному закладі? Як саме?

Звичайно плануємо розвивати ІКТ технології в нашій школі і далі. Ми постійно працюємо над оновленням та розширенням переліку технічного обладнання. Також у нас є графік стосовно якого ми проводимо навчання серед вчителів. Вони добирають цікаві програми, які можуть бути корисними на уроках та презентують їх.

ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування

Для аналізу рівня сформованості ІКТ компетентності педагогічних працівників було проведене анкетування.

Посилання на анкету: https://forms.gle/eroHHSdUJzVYMbcr8

Представлені результати анкетування та зроблено висновки https://docs.google.com/document/d/1cz5HZyPVu7DsW8F17-xzTLuyz4gJ5m902jqCVFTsGgI/edit?usp=sharing

Аналіз ІТ інфраструктури освітнього закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)

Апаратне забезпечення

В школі є сервери та роутери. В класах є телевізори, ноутбуки, комп’ютери, інтерактивні дошки, принтери, . Початкова школа повністю технічно забезпечена. Також в двох комп’ютерних класах є інтерактивні дошки. В деяких класах є телевізори. В усіх класах є ноутбуки чи комп’ютери. Також в школі є система відеоспостереження.

Програмне забезпечення

Настільна операційна система: Windows 10.

Пакет офісних програмних засобів: Microsoft Office.

Для роботи в мережі Internet встановлено браузери Google Chromе.

Інформаційне забезпечення

Інформаційно-освітнє середовище представлене:

Офіційним сайтом: https://school270.kiev.ua/%D0%93%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B0%D1%8F.html

Сторінкою Facebook: https://www.facebook.com/School270Kiev/

Сторінкою Instagram: https://www.instagram.com/School270Kiev

Сторінкою YouTube: https://www.youtube.com/user/School270Kiev

Завдання 2

Mcaticon.png
Створення е-ресурсу

Відповідно до потреб освітнього закладу був створений блог "Інформаційно-комунікаційні технології для вчителів"

Посилання на блог: https://technologiesforeducation2021.blogspot.com/

Інтерфейс блогу
Інтерфейс блогу

Завдання 3

Mcaticon.png
Проведення тренінгу

Відповідно до потреб вчителів, визначених за допомогою анкетування, мною було проведено семінар "Цифрові інструменти роботи над проєктами"

Посилання на презентацію: https://docs.google.com/presentation/d/1q8CjEGzvamkxyvbeOqfKnCvLqZR72lMT/edit?usp=sharing&ouid=116796423954266662177&rtpof=true&sd=true

Посилання на план-конспект: https://docs.google.com/document/d/1y9RerUQ1fraPytiKbaVwBZ9Hs5QMGrc2pm1fqEI18V8/edit?usp=sharing


Завдання 4

Mcaticon.png
Методичні рекомендації
Рекомендації ІКТ.png