Стуга Олена Вадимівна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Стуги Олени Вадимівни групи ДОм-1-16-2.0д другого освітнього (магістерського) рівня денної форми навчання спеціальності «Дошкільна освіта» Педагогічного інституту з 20.11.2017р. до 10.12.2017р.

База для проведення практики: ЦРД «БебіСтартАп» (Дніпровський район, вул. Соборна, 7)

Завдання 1

{{BOX2| WIDTH=100%| FLOAT=none| IMAGE=Mcaticon.png| TITLESIZE=13pt| TITLE= Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі| CONTENT=

  • Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками.

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками. - Анастасіє Вікторівно, чому важливо впроваджувати ІКТ в центрі розвитку дитини? - Використання інформаційно-комунікаційних технологій в центрі розвитку дитини - актуальна проблема сучасного дошкільного виховання. Комп'ютерні технології покликані стати невід'ємною частиною цілісного освітнього процесу, значно підвищувати його ефективність. Тому рівень комп'ютеризації разом з кадровим і методичним забезпеченням навчального процесу є вирішальним показником оцінювання дієздатності не тільки сучасної школи, а й дошкільного закладу. Інформаційне середовище – засіб ефективної взаємодії учасників освітнього процесу: дітей, педагогів, батьків. - Як Ви використовуєте ІКТ в методичній роботі?

- Перше, це звичайно, оформлення ділової документації; робота в мережі Інтернет з питання самоосвіти та накопичення інформаційного матеріалу. Також, розробка презентацій до семінарів, методичних об’єднань, конференцій, педагогічних рад, консультацій для вихователів; використання мультимедійного супроводу в роботі з дітьми на заняттях, під час проведення свят та розваг, режимних моментів; у роботі з батьками (під час проведення консультацій, батьківських зборів, Днів відкритих дверей тощо).
- Як Ви вважаєте, що має вміти педагог для ефективного впровадження ІКТ? - Для ефективного впровадження ІКТ в освітньо-виховний процес педагог повинен уміти: обробляти текстову, цифрову, графічну та звукову інформацію для підготовки дидактичних матеріалів; роздруковувати інформацію на принтері; працювати в операційних системах, зокрема WINDOWS, користуючись редакторами WORD різної модифікації; створювати слайди з даного навчального матеріалу, використовуючи редактор презентації MS Power Point, демонструвати презентацію; розробляти тести (Excel, Word); картки (Word); кросворди (Excel);створювати буклети, пам'ятки - інформаційний матеріал (Word, Publisher);створювати брошури- збірник дидактичних, методичних матеріалів (Word). Це все повинен знати, вміти та користуватися під час роботи вихователь.

ІК- компетентності вчителів, вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування. Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення) Центр розвитку дитини "Бебі Страрт Ап" працює за програмою виховання і навчання дітей від 2 до 7 років "Дитина". Власник центру - Сазонова Анастасія Вікторівна, кандидат педагогічних наук, доцент. Завдяки плідній роботі працівників, центр протягом короткого часу був обладнений необхідним для роботи в сфері ІКТ: Апаратне забезпечення: 4 комп"ютери; 1 прінтер; 1 мультимедійний комплект.

Програмне забезпечення: операційна система Windows XP; антивірусна програма Avast Professional Edition; робота з документами в Microsoft Office;Microsoft Office Excel$ Wi-Fi.

Інформаційне забезечення: Інформаційно-освітнє середовище центру представлено сторінкою в соціальній мережі Facebook https://www.facebook.com/groups/centrbabystaryup/ та наявністю сайту http://babystartup.com.ua/

Методичне забезпечення: -технологія фізичного виховання дітей М.Єфименка; -елементи гуманістичної педагогіки В.А. Сухомлинсько; -технологія навчання ранньому читанню за Л.В.Шелестовою; М. Зайцевим; -технологія раннього розвитку М. Монтессорі; -технологія психолого-педагогічного проектування (П3-технологія); -технологія розвитку творчої особистості (ТРВЗ); -проектні технології.