Прибатень Альона Михайлівна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (зі спеціалізації) практика студентки Прибатень Альони Михайлівни групи ПВШм-1-16-2.2з другого освітнього (магістерського) рівня заочної форми навчання спеціальності 011 Науки про освіту (освітня програма: Педагогіка вищої школи) Педагогічного інституту.

База для проведення практики: ТОВ «Медіновація», м.Київ

Завдання №1 Моніторинг впровадження ІКТ

Моніторинг впровадження ІКТ в ТОВ «Медіновація». Інтерв’ю з керівником

Medinov 111.jpg 

Сучасний період розвитку суспільства характеризується сильним впливом на нього інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ), які проникають в усі сфери суспільного життя. Неможливо стало уявити роботу будь-якої організації без застосування комп'ютерної техніки та програмного забезпечення.

Так, наприклад, директор ТОВ «Медіновація» Гузєєва Олена Віталіївна погодилась дати інтерв’ю стосовно впровадження ІКТ у ТОВ:

 - Доброго дня, Олена Віталіївна! Скажіть, будь ласка, чи використовуються ІКТ працівниками вашого ТОВ?

- Доброго дня! Так, ІКТ постійно використовуються нашими працівниками.

 - Яким чином можна визначити стан застосування інформаційних технологій у вашій організації?

- Стан застосування інформаційних технологій у нашій організації можна визначити за такими показниками:

  • забезпеченість технічними засобами (кількість комп’ютерів на одного працівника, відсоток комп’ютерів, що мають доступ до мережі Інтернет);
  • показники використання ІКТ (відсоток працівників, які використовують Інтернет в процесі роботи тощо);
  • інтенсивність використання ІКТ (середня кількість годин, які проводить працівник за комп’ютером у мережі Інтернет на тиждень або місяць).
 - Як впровадження ІКТ впливає на роботу вашого ТОВ?

- Забезпечення ІКТ дозволяє створити умови для підвищення ефективності пошуку й зберіганні необхідної інформації та організації роботи в цілому, допомагає формуванню інформаційного середовища ТОВ та упровадженню в ньому електронного документообігу. Використання ІКТ в організації дає можливість моделювати, вирішувати різні проблемні ситуації.


ІК-компетентності працівників ТОВ «Медіновація»

За допомогою онлайн-сервісу Google Forms було проведено опитування для визначення рівня ІК-компетентності працівників ТОВ «Медіновація».

  • Посилання –> Анкета для визначення рівня ІК-компетентності працівників ТОВ «Медіновація»
  • Результати анкетування –> Подивитись результати


Отже, працівники ТОВ «Медіновація» володіють такими ІК-компетентностями:

Розуміння базових принципів використання ІКТ,

Розуміння сутності поняття «інформаційна культура»,

Вміння працювати з ПЗ(Microsoft Office), ОС Windows,

Вміння використовувати цифрові пристрої (принтер, сканер, веб-камеру),

Вміння використовувати мережні ресурси,

Вміння використовувати засоби інформаційних технологій,

Вміння застосовувати елементи проектної діяльності,

Вміння організувати групову роботу працівників за допомогою ІКТ,

Активне використання різних Інтернет- сервісів,

Вміння використовувати цифрові ресурси для пошуку інформації,

Надання консультацій колегам щодо застосування ІКТ,

Постійне спілкування з колегами засобами ІКТ.


ІТ інфраструктура ТОВ «Медіновація»

ІКТ ТОВ «Медіновації» включають такі апаратні засоби, як персональні комп'ютери та ноутбуки, периферійне обладнання; різне програмне забезпечення (Microsoft, Dr.Web, Kaspersky, Adobe), персональні системи (ASUS, Lenovo, Samsung), інформаційне забезпечення, яке представлено сайтом організації (http://iminstrument.com), а також персонал, який є користувачем усієї цієї ІТ інфраструктури.


Моніторинг та оцінювання освітньо-інформаційного середовища Університету Грінченка

Результати анкетування для оцінювання ІОС Університету показали, що студенти найчастіше використують такі компоненти ІОС, як Корпоративна електронна пошта, Система дистанційного навчання, Хмарні сервіси. Та дуже малий відсоток студентів використовують Інформаційний портал університету, Електронний каталог бібліотеки, Інституційний репозиторій.

Щодо структурних елементів Інтернет-порталу Університету, то найбільше студенти користуються Е-середовищем та “Інформація” –> "Студентам", та найманше їх цікавлять: “Про Університет” –> "Дослідження" та “Анонси”, “Події університету”.

Проте усі учасники опитування вважають, що проектування високотехнологічного інформаційного освітнього середовища у ВНЗ має значний вплив на успішність навчального процесу студентів, тому його потрібно підтримувати та удосконалювати.


Завдання №2

Завдання на вибір

Розробити блог консультацій Сайт установи Гугл- календар для співробітників, керівників Гугл-групу для відображення основної діяльності установи Електронний навчальний курс для підвищення ІК-компетентності співробітників установи

Завдання №3 Семінар (тренінг)

Семінар (тренінг)

Провести семінар (тренінг) для співробітників / вчителів / вихователів з використання ІКТ в освіті або виступ на вченій раді / педраді щодо можливостей онлайн навчання.

Завдання №4 Методичні рекомендації

Методичні рекомендації до проектування інформаційного середовища організації, модернізації її ІТ інфраструктури та формування ІК-компетентності співробітників

Однією з базових умов забезпечення формування компетентностей, необхідних для успішного життя в сучасному суспільстві, є створення відповідного інформаційного середовища організації, де працює сучасна людина, а також модернізації її ІТ інфраструктури та формування ІК-компетентності співробітників. Це дає змогу людям більш ефективно набувати навичок, необхідних в повсякденному житті для вирішення різних проблем.

Таким чином, сьогодні виникла необхідність у якісно новій підготовці працівників, яка дозволяє поєднувати його професійні базові знання із інноваційністю мислення й практико-орієнтованим підходом для вирішення конкретних проблем.

Тому необхідно розвивати ІКТ компетентності людей для їх успішної професійної діяльності. Це може бути досягнуто завдяки сучасному інформаційному і технічному оснащенню основних видів діяльності в кожній організації.

Наприклад, у ТОВ «Медіновація» я пропоную більш наповнити сайт організації для кращого інформаційного забезпечення ІТ інфраструктури; постійно оновлювати програмне забезпечення усіх комп'ютерів в офісі; збільшити кількість периферійних компонентів ІТ інфраструктури, щоб вони були завжди доступними для усіх працівників, а також частіше використовувати мультимедійні презентації для демонстрації менеджерами своїх проектів.

Завдання №5 Презентація виконання

  • Презентація результатів практики на Вікі-порталі
  • Оцінювання виконаних завдань