Нагорна Тетяна Олександрівна

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Нагорної Тетяни Олександрівни VІ курсу Педагогічного інституту денної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності «Дошкільна освіта». Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Нагорної Тетяни Олександрівни VІ курсу Педагогічного інституту денної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності «Дошкільна освіта». Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Нагорної Тетяни Олександрівни VІ курсу Педагогічного інституту денної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності «Дошкільна освіта». Загальні відомості про Дошкільний навчальний заклад (ясла садок) комбінованого типу "Веселка" Зівідувач: Панченко Людмила Євгенівна Адреса закладу:Україна, Київська обл.,м.Бориспіль вул.Лєрмонтова 22А Час роботи:7.30-18.00 Чергова група: 7.00-7.30, 18.00-19.00 Кількість груп: 12 Кількість дітей: 409 Сайт: http://boryspil-dnz-veselka.edukit.kiev.ua/informaciya_pro_zaklad/http://boryspil-dnz-veselka.edukit.kiev.ua/informaciya_pro_zaklad/ Контакти:(04595)5-24-40 Е-mail: v3seika@ukr Завдання 1: Моніторінг впровадення ІКТ в освітній установі Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками На початку практики нами було проведено інтерю з керівником ДНЗ "Веселка" https://docs.google.com/document/d/1RwFTrO0WvCGIUQ3H6k0GMiBJ3qWggosVBQfO-qBAdC8/edit З інформації отриманої в ході інтерв'ю ми бачимо, що в ДНЗ "Веселка" відбувається активне впровадження і застосування інформаційно-комунікаційних технологій у освітній процес. Адміністрація та співробітники закладу використовують дані технології за такими напрямами:

Управлінська діяльність (завідувач ДНЗ)

ведення ділової документації; опрацювання та поширення нормативно-правових документів; розрахунок стажу роботи працівників; створення бази даних працівників ДНЗ, дітей та батьків; співпраця з іншими дошкільними закладами. Методична діяльність (вихователь-методист)

ведення та інформаційне наповнення сайту садочку; ведення ділової документації; збір статистичних даних та оформлення результатів у вигляді діаграм,таблиць,тощо; створення презентацій до методичних заходів (семінарів, методичних об’єднань, конференцій, педагогічних рад, консультацій для вихователів); накопичення методичної та художньої літератури, збереження корисних посилань в мережі Internet для самоосвіти вихователів. Освітній процес (вихователі)

мультимедійний супровід дітей на заняттях (перегляд розвиваючих відео,зображень,презентацій), під час проведення свят та розваг.

ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.

Для визначення ІК-компетентності педагогічних працівників ДНЗ "Веселка", було розроблено анкету, та проведено анкетування. З-за допомогою проведеного анкетування, було визначено що працівники у категорії від 18 до 35 років, краще обізнані у використанні інформаційних технологій у освітньому процесі, вміють і використовують різноманіття ресурсів у навчанні та вихованні, більшість з них бажають і надалі вдосконалювати свої знання у даній сфері. Працівники у категорії від 36 до 60 років показали не такі високі результати щодо обізнаності із інформаційно-комунікаційними технологіями, однак працювати із більшістю програм MS Office вміють, і навіть використовують свої власні розробки на заняттях. Гарним показником є те, що педагоги даної категорії бажають навчатися працювати із сучасними технологіями, тому що розуміють важливість саморозвитку педагога для підвищення рівня власної педагогічної майстерності. В цілому рівень ІК-компетентності дошкільного закладу знаходиться на середньому рівні, тому адміністрації і співробітникам є над чим по-працювати. Аналіз ІК-компетенції педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу

Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу Персональні системи:

ПК - Персональний комп'ютер - 16шт. (каб.директора каб. вихователя-методиста); Ноутбуки - 1 шт. Мультимедійні засоби:

Оргтехніка - 4 шт. Телевізор - 3 шт. Домашній кінотеатр – 1 шт.; Акустична система – 1 шт.; Відеокамера – 1 шт. Мультимедійний проектор - 1 шт. Синтезатори - 2 шт. Р адіомікрофон - 3 шт. Програмове забезпечення: ОС Windows 10 Microsoft Оffice Підключення до мережі Internet -Укрненет модем, WI-FI роутер - 1шт. Інтернет оплачується управлінням освіти м.Бориспіль Інформаціно-освітнє середовище:

Сайт ДНЗ "Веселка" http://boryspil-dnz-veselka.edukit.kiev.ua/informaciya_pro_zaklad/http://boryspil-dnz-veselka.edukit.kiev.ua/informaciya_pro_zaklad/ Висновки Дитячий садок частково забезпечений сучасним обладнанням. Майже всі педагоги використовують так чи інакше комп'ютери на заняттях та під час підготовки до навчального процесу. Однак недостатня зона покриття wi-fi унеможливлює використання розвиваючих онлайн ігор, створення колажів, створення електронних збірників казок, та багатьох інноваційних можливостей сучасної освіти. З позитивних сторін хотілось би відмітити, креативний педагогічний колектив дитячого садка, всі з задоволенням відвідують курси підвищення кваліфікації та семінари тренінги, які проводить вихователь-методист ДНЗ"Веселка" - Ламашевська Валентина Василівна. Крім того всі вихователі використовують свої гаджети у роботі з дітьми, в кожній групі створена група у додатку "Viber" де вихователь має змогу безпосередньо спілкуватися з батьками. Окремо в садочку створена група для вихователів, в якій постійно надають рекомендації щодо покращення виховного процесу, вихователі можуть обмінюватись досвідом та різноманітними новинками.

Завдання 2. Створення гугл-форми для опитувань батьків Однією з ключових проблем в роботі вихователя є налагодження взаємодії з батьками, щоб розвиток дитини відбувався гармонійно "Дитина-Батьки-Вихователі" і тому ми вирішили навчити створювати маленькі опитування за допомогою гул-форм. На початку ми запропонували вихователям самостійно відповісти на питання Завдання 3. Проведення семінару (тренінгу) Провівши бесіду з керівником закладу, та на основі результатів анкетування, ми запропонували провести семінар-практикум "Використання інтернет-сервісу Learnang Apps для створення мультимедійних дидактичних вправ у роботі з дошкільниками"https://drive.google.com/file/d/1n1NBXRr_McgVWsOX6KXKpJZNK7yc9CBZ/view?usp=sharing Презентація до семінару-практикуму https://docs.google.com/presentation/d/1URjqIfmlKT0kLMFM6MI7Y169seH905_S6DmlIPO2fJo/edit?usp=sharing Завдання 4. Методичні рекоменлації Проектування інформаційного освітнього середовища установи Схема Нагорна-Хамайко.PNG Основні завдання для побудови ІОС:

розвиток та модернізація матеріальної бази інформатизації (придбання комп‘ютерів та мультимедійних засобів (SMART- дошки,планшети, телевізори), розробка програмного забезпечення); створення корпоративної мережі, обладнання відповідних приміщень; створення організаційної структури управління процесом інформатизації (внесення змін до посадових обов‘язків працівників установи, призначення відповідального); підготовка педагогічних працівників до ефективного використання інформаційних технологій; створення єдиної корпоративної бази даних; створення корпоративної пошти. Змістовним та структурним наповненням ІОС дошкільного закладу може бути:

індивідуальні портфоліо керівника та вихователів; віртуальний методичний кабінет; е-бібліотека; сторінки логопеда, психолога, медичної сестри; е-меню; створення та зберігання документації; Модернізація ІТ інфраструктури Для модернізації ІТ інфраструктури в ЗДО № 6, пропонуємо адміністрації:

Забезпечити нетбуками, ноутбуками, планшетами вихователів кожної вікової групи (ведення документації, швидкий пошук інформації). Закупити Smart Board для використання їх на заняттях з дітьми. Урізноманітнити програмне забезпечення. Створити комп’ютерний клас для формування у дітей елементарних уявлень про комп’ютер як сучасний технічний засіб, можливостями його використання в різних сферах життя; а також, для проведення методичних заходів для підвищення компетентності вихователів, щодо використання ІКТ у роботі з дітьми Формування ІК- компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи Для підвищення рівня ІКТ компетентність вихователів закладу дошкільної освіти «Веселка», адміністрації закладу рекомендуємо організовувати та проводити:

тренінги; майстер-класи; тематичні та навчальні семінари, семінари-практикуми; тижні педагогічної майстерності; педагогічні майстерні та наставництво; конкурси.