Іванова Каріна Владиславівна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Іванової Каріни Владиславівни групи ПОм-1-16-2.2з другого освітнього (магістерського) рівня заочної форми навчання спеціальності «Початкова освіта» Педагогічного інституту з 06.11.2017р. до 26.11.2017р.

База для проведення практики: Деснянський НВК «Гімназія – ЗОШ І ст.» (Чернігівська обл. смт. Десна, вул. Довженка, 34)

NEzezEa ozoe.jpg

Зміст

Завдання 1

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками.

ІК- компетентності вчителів, вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.

Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)

Моніторинг та оцінювання освітньо-інформаційного середовища Університету Грінченка (для ПВШ)

Завдання 2

блог консультацій

https://kvivanova.blogspot.com/

Завдання 3

Провести семінар (тренінг) для співробітників / вчителів / вихователів з використання ІКТ в освіті або виступ на вченій раді / педраді щодо можливостей онлайн навчання.

Семінар на тему: "Можливості використання Smart Board в навчальному процесі"
Мета: ознайомити вчителів з можливостями використання Smart Board в навчальному процесі.

4163 600.jpg

У 1991 році компанія Smart Technologies презентувала сенсорну дошку Smart Board, першу в своєму роді. З того часу вона стала звичайним елементом в більшості шкіл цілого світу. Сенсорна дошка Smart Board - це сенсорний дисплей, що працює, як частина системи, до якої також входять комп'ютер і мультимедійний проектор.
Принципи сенсорної дошки:

  • комп'ютер передає сигнал (зображення) на проектор;
  • проектор передає зображення на дошку;
  • сенсорна дошка працює одночасно і як звичайний екран, і як пристрій керування комп'ютером (в т.ч.програмними додатками). Керувати комп'ютером можна торкаючись до поверхні екрану.

Можливості сенсорних дошок Smart Board:

  • можливості управління комп'ютерним зображенням за допомогою сенсорної поверхні дошки, при чому як маркером, так і простим дотиком до поверхні(відкриття-закриття вікон, управління програмами, курсором "миші", екранною клавіатурою і т.д.);
  • редагування, збереження, імпортування, друк введеної графічної інформації (малюнків, записів, текстів);
  • розпізнавання тексту- введений вручну текст автоматично розпізнається в електронному вигляді;
  • запис(трансляція) виконаної роботи за допомогою спеціального універсального програвача;
  • наявність безкоштовного спеціалізованого програмного забезпечення, яке дозволяє використовувати сенсорну дошку Smart Board в режимі відео-конференцій;
  • можливість створення об'єктів, їх редагування, переміщення "поверх" будь-яких програмних продуктів (Word, Excel, PowerPoint тощо).
4374 900.jpg

Нові сенсорні дошки розроблені нині, мають додаткові можливості, наприклад, можливість роботи з дошкою двом користувачам одночасно; можливість управління комплексом віддалено через ІР-мережу, тощо.

4786 900.jpg

Завдання 4

Методичні рекомендації:

Сучасна освіта з кожним днем вимагає все більш активного використання інформаційних і комунікаційних технологій в управлінській, навчально-виховній, фінансовій діяльності школи. Основним критерієм ефективності використання нових інформаційних технологій в навчальному закладі є вже не наявність певної кількості комп’ютерів, а створення єдиного інформаційного освітнього простору. Ця необхідність виникла перед сучасною школою за таких умов як:

  • велике зростання інформаційних потоків;
  • неможливість прийняття оптимальних управлінських рішень в сучасній ситуації під час стандартизації електронної обробки даних;
  • робота школи на сучасному етапі вимагає оперативного аналізу ситуації для своєчасного коригування ситуації;
  • вимоги організацій до подання нормативних документів, у тому числі й в електронному вигляді.

Рекомендації:

1.Сприяти розвитку єдиного інформаційного простору навчального закладу для забезпечення нової якості навчання та комплексного підходу до використання сучасних інформаційно – комунікаційних технологій в навчально – виховному процесі.

2.Формувати інформаційну культуру учнів та педагогічних працівників, забезпечувати їх інформаційні потреби.

3.Інтенсифікувати навчання і виховання за рахунок використання інформаційно – комунікаційних технологій.

4.Удосконалювати інформаційно – методичне забезпечення навчально – виховного процесу.

5.Оптимізувати освітній менеджмент на основі використання сучасних інформаційних технологій в управлінській діяльності та навчально – виховному процесі.

6.Активізувати роботу шкільного web- сайту як єдиного освітньо – інформаційного середовища для популяризації кращих освітянських надбань, підтримки колективної та індивідуальної комунікації, формування мережевих професійних об’єднань та функціонування закладу як відкритої системи.

7.Сприяти проходженню кожним педагогічним працівником навчання за дистанційним курсом «Сервіси Google у професійній діяльності вчителя».

8.Заохочувати педагогічних працівників до створення власного web – сайту чи блогу.

Проектування інформаційного освітнього середовища установи

Якщо використовувати ті можливості, що наразі має школа, то доцільно було б створити:

  • Систему електронного навчання, де б учні, які хворіють чи по якійсь іншій причині пропустили уроки, могли б знайти короткий конспект уроку та опис домашнього завдання.
  • Корпоративну пошту для вчителів, що дало б змогу адміністрації школи швидко інформувати кожного вчителя про якусь термінову подію чи надсилати необхідну інформацію.
  • Своєрідний банк проектів, куди б учні могли надсилати свої роботи. Це б полегшило роботу викладачеві. Адже туди можна надіслати зразок виконання роботи.
  • Корпоративну пошту для учнів, то можна прослідкувати, як буде проходити їх, як спільна, так і індивідуальна робота.
  • Сторінку, де б вчителі могли ділитися своїм досвідом один з одним. Туди можна буде викладати фото, презентації, текстові документи (все, що висвітлить їх діяльність).
  • Електронну бібліотеку для учнів. Це дозволило б учням мати доступ до інформації в будь якому місці. І не тільки учням.
Модернізації ІТ інфраструктури

Забезпечити загальноосвітню школу усім необхідним ІТ обладнанням досить складно, адже, як відомо, коштів виділяється мало. Але, можна використати і більш бюджетний варіант.
Оскільки, мережа Інтернет в школі є, то замість інтерактивних дошок можна забезпечити класи хоча б телевізорами та під`єднати до них комп`ютери, або використовувати SMART TV, або хоча б телевізор, в який можна вставити флешку. Адже, навіть перегляд фільму, фото, презентації дозволить зробити урок більш цікавим та ефективним. В комп`ютерні класи було б доцільно закупити навушники, що дозволило б проводити, наприклад, аудіювання у більш цікавій для дітей формі, або дозволило б переглядати якийсь науковий фільм і сприймати його більш якісно.

Формування ІК- компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи
  • активна участь у семінарах різного рівня щодо застосування ІКТ у навчальній практиці;
  • систематична участь у професійних конкурсах, онлайнових форумах і педрадах;
  • постійне використання у педагогічній діяльності широкого спектру цифрових технологій та інструментів: текстових редакторів, програм обробки зображень та підготовки презентації!, табличних процесорів тощо;
  • забезпечення використання Інтернет-ресурсів;
  • формування банку навчальних завдань, виконуваних із активним використанням ІКТ;
  • розробка проектів із використанням ІКТ.

Завдання 5

Оцінювання виконаних завдань