Відмінності між версіями «Пажера»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: '''Пажера, -ри, '''''об. ''Обжора. ''Як добрий, то дасть і другому тієї калити, а як такий лукавий ...)
 
Рядок 1: Рядок 1:
 +
=Словник Грінченка==
 +
 
'''Пажера, -ри, '''''об. ''Обжора. ''Як добрий, то дасть і другому тієї калити, а як такий лукавий та пажера, то і сам ззість, нікому не дасть. ''Уман. у.  
 
'''Пажера, -ри, '''''об. ''Обжора. ''Як добрий, то дасть і другому тієї калити, а як такий лукавий та пажера, то і сам ззість, нікому не дасть. ''Уман. у.  
 
[[Категорія:Па]]
 
[[Категорія:Па]]
 +
 +
==Сучасні словники==
 +
 +
'''<big>[http://sum.in.ua/s/pazhera Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)]</big>'''
 +
 +
'''ПА́ЖЕРА''', ''и, чол. і жін., розм.'' Те саме, що [http://sum.in.ua/s/nenazhera ненажера]. Як добрий, то дасть і другому тієї калити, а як такий лукавий та пажера, то і сам ззість [з'їсть], нікому не дасть (Словник Грінченка).
 +
 +
'''НЕНАЖЕ́РА''', ''и, чол. і жін., розм.''
 +
 +
'''1.''' Той, хто багато їсть, кого важко нагодувати; прожера. Щоразу до нього [стола] підходить цікавий ненажера і після пристрасного погляду на закуски й наливки відходить убік, тугіше підтягаючи пояска (Сава Голованівський, Поезії, 1955, 276); — Ого, вона [чайка] така ненажера, скільки не давай — їстиме, — сказав Коська (Юрій Збанацький, Мор. чайка, 1959, 36).
 +
'''2.''' перен., зневажл. Людина, яка не задовольняється тим, що має, чого досягла; ненаситна людина. — Без освіти років за двадцять-тридцять від нас лишиться один спогад та, мабуть, руїни кількох хуторів. Все захоплять ненажери-папи (Зінаїда Тулуб, Людолови, I, 1957, 126).
 +
 +
==Див. також==
 +
[http://uk.worldwidedictionary.org/%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D1%80%D0%B0 Всесвітній словник української мови (СЛОВО НЕНАЖЕРА)]
 +
 +
==Ілюстрації==
 +
{| style="width:100%; margin-top:2em; vertical-align:top; border-top:5px #66CDAA solid; border-bottom:5px #66CDAA solid; text-align:center"
 +
|- valign="top"
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Objora.jpg|x240px]]
 +
 +
 +
[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/Інститут суспільства]]
 +
[[Категорія:Слова 2015 року]]

Версія за 18:25, 21 листопада 2015

Словник Грінченка=

Пажера, -ри, об. Обжора. Як добрий, то дасть і другому тієї калити, а як такий лукавий та пажера, то і сам ззість, нікому не дасть. Уман. у.

Сучасні словники

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

ПА́ЖЕРА, и, чол. і жін., розм. Те саме, що ненажера. Як добрий, то дасть і другому тієї калити, а як такий лукавий та пажера, то і сам ззість [з'їсть], нікому не дасть (Словник Грінченка).

НЕНАЖЕ́РА, и, чол. і жін., розм.

1. Той, хто багато їсть, кого важко нагодувати; прожера. Щоразу до нього [стола] підходить цікавий ненажера і після пристрасного погляду на закуски й наливки відходить убік, тугіше підтягаючи пояска (Сава Голованівський, Поезії, 1955, 276); — Ого, вона [чайка] така ненажера, скільки не давай — їстиме, — сказав Коська (Юрій Збанацький, Мор. чайка, 1959, 36). 2. перен., зневажл. Людина, яка не задовольняється тим, що має, чого досягла; ненаситна людина. — Без освіти років за двадцять-тридцять від нас лишиться один спогад та, мабуть, руїни кількох хуторів. Все захоплять ненажери-папи (Зінаїда Тулуб, Людолови, I, 1957, 126).

Див. також

Всесвітній словник української мови (СЛОВО НЕНАЖЕРА)

Ілюстрації

Objora.jpg