3D сканер

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Головна Словник Dictionary Словарь Создание эффективных электронных курсов Електронні курси з вбудованих систем Лабораторія з вбудованих систем 3D друк - від теорії до практики

В рамках міжнародного проекту Tempus «Розробка курсів з вбудованих систем з використанням іноваційних віртуальних підходів для інтеграції науки, освіти та промисловості в Україні, Грузії, Вірменії» (DesIRE), 544091-TEMPUS-1-2013-1-BE-TEMPUS-JPCR, Київський університет імені Бориса Грінченка отримав 3D сканер.

Отриманий 3D сканер - IIIDScanner Gotcha - професійний та портативний, заснований на використанні інфрачервоних камер. Цей 3D-сканер має можливість тривимірного сканування людини (людина моргає, рухається), "офлайнового" сканування. Пристрій здатний робити до 30 знімків в секунду з точністю до 1 мм. Завдяки компактним габаритам і легкій вазі сканер може використовуватися вручну, в тому числі і для оцифровки великогабаритних об'єктів.

Використання 3D технологій в навчальному процесі дозволить суттєво підвищити його ефективність завдяки наближенню віртуального комп’ютерного середовища до реального тривимірного світу. 3D сканування дозволяє створити тривимірну модель деякого виробу на комп’ютері та за короткий час отримати повноцінний фізичний об’єкт, що відповідає заданим параметрам.

Методи тривимірного сканування:

Контактний 3D сканер. Для такого сканування пристрій повинен знаходитися в безпосередньому контакті з об'єктом сканування.

Безконтактний 3D сканер. Такий метод сканування вважається найбільш перспективним методом. 3D сканеру необов'язково контактувати з об'єктом, що дозволяє проводити 3D сканування важкодоступних об'єктів, пам'ятників культури та архітектури, а також ювелірних виробів.

Активні безконтактні 3D сканери (для вивчення об'єкта використовують структурований світловий або лазерний промінь, який потрапляючи на об'єкт, відбивається і на основі цього відображення 3D-сканер отримує 3D модель);

Пасивні безконтактні 3D сканери (даний вид пристрою використовує вже існуюче відображення об'єкта, в основному - сонячне світло).

3D сканер знаходиться у Лабораторії вбудованих систем Київського університету імені Бориса Грінченка.